Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštis » Rubrikos » Verslas, turizmas, ūkis, ekonomika

Verslas, turizmas, ūkis, ekonomika

Pramonininkai susirūpinę regionų likimu

Pasitarimu-seminaru „Transporto infrastruktūros plėtra ir renovacija – svarbi regiono ekonominio augimo sąlyga“ Plungės pramonininkų sąjunga pradėjo renginių ciklą apie regionų svarbą valstybei. Rugsėjo 20 dieną Žemaitijos kolegijoje Rietavo, Skuodo, Plungės pramonininkai, šių savivaldybių valdžios atstovai, valstybės įmonių „Telšių regiono keliai“ ir „Klaipėdos regiono keliai“ vadovai klausėsi pranešimų apie susisiekimo infrastruktūros vystymo tendencijas, kelių priežiūros modernizavimo ir plėtros finansavimo galimybes regione bei Klaipėdos jūrų uosto modernizavimo svarbą regiono ir visos Lietuvos ekonomikai.

Milijoninės vertės „Vičiūnų“ biokuro katilinė pradėjo darbą

Maždaug 12 milijonų litų. Tiek „Vičiūnų“ įmonių grupė investavo į biokuro katilinės statybą. Rugsėjo 18 dieną Plungėje įvyko oficialus šio objekto atidarymas.

Nuo šiol šeimininkėms jokio vargo dėl sulčių!

Stoties gatvėje 5A, Plungėje, atidaryta nauja sulčių spaudykla, kurioje moderniomis technologijomis spaudžiamos vaisių ir daržovių sultys. Atvežusiam žaliavą klientui niekuo nereikia rūpintis – paruoštas pasterizuotas sultis išsivešite 5 litrų talpos vakuuminiuose maišeliuose, kuriuose jas galima laikyti ne vienerius metus, o atidarius – patogu naudoti.

Belaidis „Balticum“ internetas – tikras pagalbininkas už miesto gyvenantiems moksleiviams ir studentams

Prasidėję mokslo metai sugrąžino į kasdienių rūpesčių ritmą moksleivius, studentus ir jų tėvelius. Telekomunikacijų bendrovė „Balticum TV“, jau kelerius metus plungiškiams tiekianti belaidį internetą, dalijasi būdais, kaip pa(si)lengvinti mokslo ir pažinimo kelią.

Automobilių nuoma Plungėje – patogu ir naudinga

Reikia nuvykti į šventę ir neturite transporto priemonės? O gal grįžote į Lietuvą per atostogas aplankyti draugų ir giminaičių ir ieškote, kur gauti patikimą ir gerą automobilį? Mes galime Jums padėti! UAB „AutoRegis“ pasistengs patenkinti kiekvieno kliento poreikius.

„Žingsnio“ šokių klubas kviečia plungiškius!

Šokėjai ant parketo visada prikausto žiūrovų dėmesį – raibuliuojančios puošnių suknelių spalvos, išryškinančios dailias figūras, plastiški judesiai, tiesi laikysena kelia ir susižavėjimą, ir slaptą pavydą – o, kad aš taip galėčiau nardyti muzikos bangose! Todėl apima nerimas pagalvojus apie sulinkusius ir tarsi „šaknis įleidusius“ prie kompiuterio jaunuolius, sugebančius bendrauti tik virtualiai – tikimybė, kad gyvenime jie turės ir sveikatos, ir psichologinių problemų, – didžiulė. Tokių dvidešimt pirmojo amžiaus bėdų lengva išvengti, tereikia norėti – neribotos tobulėjimo galimybės atsiveria apsisprendus mokytis šokių, ir ne bet kur, bet pas profesionalius buvusius „Žuvėdros“ šokėjus!

Geologai prie Kulių kalbina žemę

Rugpjūtis darbštiems žmonėms jau po truputį atiduoda auksinį šių metų derlių, tačiau mūsų rajono žemė, pasirodo, turtus slepia ne tik savo viršutiniuose sluoksniuose. Vienoje plento, einančio pro Kulius, pusėje įsikūrė geologai ir jų padėjėjai, kurie iki rudens atliks vietovės seismologinius tyrimus. Manoma, kad čia, prie Kulių, dviejų tūkstančių metrų gylyje, gali būti naftos.

Kintai – rojaus kampelis ne tik žvejams ir medžiotojams

Pasikeitus ekonominei padėčiai, poilsiaujantys lietuviai vis dažniau renkasi ne brangias keliones į užsienį, bet dėmesio vertus ir nepelnytai pamirštus puikiuosius Lietuvos kampelius. Marios ir dangus, vandenys ir salos, tūkstantinė gulbių bendruomenė, bangų pliuškenimas ir šiūruojančiame meldų lopšyje klegantys paukščių jaunikliai, žuvies turtinga upė, glostanti vešliai žaliuojančius krantus, – gyvybės kupina gamta kelia susižavėjimą ir pagarbą kiekvienam atvykusiam į Mažąją Lietuvą. Pajūryje, prie marių, Nemuno deltoje netoli sienos su Rusija – ištisa gražios gamtos, skaniausios žuvies ir ramybės karalystė: tai ir Ventės ragas, kuriame žieduojami paukščiai, ir garsusis Mingės kaimas, vadinamas lietuviškąja Venecija, kurioje vienintelės gatvės vietoje – upė. Šalia – Kintai, dažnai sulaukiantys žurnalistų dėmesio. Su televizijos laidų vedėju Henriku Vaitekūnu ir filmavimo komanda prasilenkėme tiesiog ant „Žvejų užeigos“ laiptų. Išlydėjęs tądien jau antrąją žurnalistų grupę uždarosios akcinės bendrovės „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas pasakojo ne apie darbą, bet apie galimybę poilsiauti – juk vasara!

Plungėje duris atvėrė nauja automobilių plovykla

Automobilio švara ir išvaizda reikia rūpintis nuolat, tačiau dauguma lietuvių yra įpratę tą daryti tik du kartus: vieną kartą – mašiną nusipirkę, o antrąsyk – ruošdamiesi ją parduoti. Tik ar to pakanka?
„Ne!“– įsitikinęs neseniai Plungėje, Stoties g. 21, „Palskos“ bendrovės teritorijoje, duris atvėrusios „Pagrindinės autoplovyklos“ direktorius. „Automobilio švara reikia rūpintis nuolat“, – teigia jis.

Išsklaidyti „skalūninių“ abejonių debesys

Turbūt Lietuvoje nėra nė vieno, kuris nebūtų girdėjęs ko nors (tiesos ar melo) apie angliavandenilių – naftos ir dujų – žvalgymą ir galimą gavybą mūsų šalyje. Vieni į šią galimybę žvelgia optimistiškai, kiti linkę baimintis. Žmonės dažniausiai neskiria klasikinio angliavandenilių išgavimo būdo nuo hidraulinio skaldymo, jiems kelia nerimą kalbos, kad jei Lietuvoje bus išgaunamos skalūnų dujos, esą nukentės gyvybiškai svarbūs turtai – vanduo, žemė ir gamta. Bet ar šie būgštavimai pagrįsti? Praėjusį ketvirtadienį, liepos 11-ąją, grupelė klausimais apsiginklavusių Rietavo savivaldybės gyventojų vyko į Šilutės rajoną: prie Stemplių kaimo gręžiamas žvalgybinis naftos gręžinys „Šilalė 5“.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama