Sekmadienis, 2024 m. gegužės 26 d.

Ar apsimoka namuose turėti kavos aparatą?

Šiandien net sunku įsivaizduoti įmonės biurą be kavos aparato. Vienas kolega mėgsta juodą espreso kavą, kitam patinka kapučino, štai trečias mielai ryte ar per pietus pasivaišina latte kava. Šiuolaikinis kavos aparatas puikiai susidoroja su visais tokiais pageidavimais. Tad apie tai ar reikalingas kavos aparatas darbo vietoje net neverta diskutuoti. Klausimas kitas – ar reikalingas kavos gaminimo prietaisas namuose?  Net jeigu esate prisiekęs arbatos gerbėjas ir kavą geriate itin retai, kavos aparatas jūsų namuose tikrai turėtų būti. Net jeigu gyvenate vienas, tikriausiai sulaukiate savaitgaliais draugų, giminaičių ar bendradarbių apsilankymo. Net neabejotina, jog jie mielai pasivaišintų ne užplikyta, o kavos aparate pagaminta kava.

 

Kodėl vengiama namuose turėti kavos aparatą?

 

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės nesiryžta namuose turėti kavos aparatą – baimė, jog tai yra prietaisas, kuris dažnai genda. Tai išties klaidingas požiūris. Pirma – teisinga aparato priežiūra apsaugo nuo gedimų, kurie dažniausiai įvyksta dėl neteisingo prietaiso eksploatavimo. Antra – net jeigu taip nutiko, jog kavos aparatas sugedo, šiandien nesunkiai rasite profesionalius meistrus, kurie tuoj pat sutvarkys iškilusias problemas. Šiandien kavos aparatų taisymas Kaune, Vilniuje ar kitame didesniame Lietuvos mieste suteikia galimybes rasti tikrai profesionalius  buitinių prietaisų taisymo meistrus, kurie kokybiškai ir greitai susidoroja ir su kavos aparatų gedimais.

 

Gurmaniškas gėrimas vos per kelias minutes

 

Patinka kavinėje baristos gaminamos kavos skonis ir aromatas? Visai nebūtina dėl to kiekvieną dieną bėgti į kavinę. Juolab, ryte tam praktiškai neįmanoma atrasti laiko. Mėgaukitės kava, kokią mėgstate, namuose. Kavos aparatui su tuo susidoroti vieni niekai. Juk tai yra robotas, kuris užprogramuotas visas užduotis atlikti idealiai. Žinoma, kuo naujesnis aparato modelis, tuo daugiau funkcijų.

Pasakysime dar vieną dalyką – kavos aparatas gali tapti vienu mėgiamiausių vaikų prietaisu namuose. Tikrai kalbame ne apie espresso kavą. Tai – karštas šokoladas.  Vaikams galima paruošti kapučino, kakavos, karšto šokolado ir kitų kavos gėrimų, kurie turi labai nedaug kavos, bet daugiau pieno ir saldiklio.

Kavos aparatas tampa tikru išsigelbėjimu, kai užklumpa netikėti svečiai vėlai vakare. Vargu ar jie ir jūs norėsite prieš miegą gerti stiprią užplikytą juodą kavą. Tuo tarpu, kavos aparatas grietai pagamins silpną kapučino ar latte gėrimą.

 

Mėgaukitės pačiais įvairiausiais kavos skoniais

 

Šiandien galima įsigyti labai skirtingų kavos aparatų. Jie skiriasi ne tik talpa, dizainu, funkcijomis, bet ir pagal tai kaip gaminama kava. Patys populiariausi būdai: jau sumalta kava, kavos pupelės ar kavos kapsulės. Jeigu mėgstate juodą kavą ir jums labai tinka kiekvieną dieną tas pats, gerai pažįstamas kavos skonis, tuomet pusiau automatinis ar automatinis kavos aparatas, skirtas virti maltą kavą – tai, ko jums reikia.

Jeigu trokštate įpatingai sodraus kavos skonio tuomet jums turėtų patikti kavos aparatas su kavamale. Į pupelėms skirtą talpą supilsite pupeles ir reikiamas jų kiekis bus sumalamas tik tuomet, kai gaminsite konkretų kiekį kavos.

Mėgstate įvairių rūšių kavą ir visai neturite laiko ar noro valyti aparatą kiekvieną kartą po jo panaudojimo? Rinkitės kavos aparatus, kurie verda kavą iš paruoštų kapsulių. Tokių kapsulių pasiūla labai plati: cocoa, espresso, cappuccino, cafe au lait, caramel latte ir dar visokiausių kitų.

 

Tinkama kavos aparato priežiūra

 

Kaip jau minėjome, jeigu sugedo kavos aparatas, savo darbą išmanantys meistrai tikrai greitai pašalins bet kokius gedimus. Tačiau tų gedimų dažnai galima išvengti kruopščiai prižiūrint prietaisą. Tai ypač liečia automatinius kavos aparatus. Viena didžiausių problemų kavos aparatuose – kalkės. Norint apsaugoti aparatą, svarbu naudoti tokio pačio kietumo vandenį, kaip kavos aparate nustatyta. Pasirūpinkite kokybiškais vandens filtrais. Jie ne tik sumažina vandens kietumą, užterštumą, bet ir pagerina kavos skonį.

Automatiniai kavos aparatai turi integruotas automatines pieno sistemos skalavimo ir valymo programas.Jeigu kavos aparato pieno sistema susideda tik iš garų antgalio, laikas nuo laiko jį nuimkite ir išvalykite.

Komentarai
Kiti straipsniai