Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštis » Rubrikos » Mieste » Plungėje – Tukumo visuomenininkių vizitas

Plungėje – Tukumo visuomenininkių vizitas

Lapkričio 30 dieną merė Elvyra Lapukienė su abiem savo patarėjais priėmė Plungės miesto partnerio Latvijoje – Tukumo – delegaciją. Į Plungę pasisemti patirties ir užmegzti draugiškų ryšių atvyko dešimt aktyvių šio kaimyninės šalies miesto moterų, kurios neatlygintinai vadovauja įvairioms vietos visuomeninėms organizacijoms ir kuruoja jų veiklą.

Mūsų mieste viešnios viešėjo porą dienų. Vieną dieną lankėsi vaikų globos agentūroje „Cyrulis“, neįgaliųjų draugijų būstinėje (Vytauto g. 9), apžiūrėjo parką ir Oginskių rūmų kompleksą, taip pat ekspozicijas Žemaičių dailės muziejuje, bendravo su Kulių bendruomenės „Alantas“ ir Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ žmonėmis, susitiko su moterų klubo „Plungės Guoda“ narėmis, o vakarojo su senjorų klubu „Pilnatis“ – netgi šoko ir dainavo.
Kitą dieną, po priėmimo Savivaldybėje, Tukumo atstovės lankėsi Plungės specialiojoje mokykloje ir Plungės socialinių paslaugų centre.
Plungę ir Tukumą skiria 200 kilometrų, tačiau į pirmąją pažintį šių miestų atstovai suėjo viešėdami Krasnogorske. Iki šiol partnerystę sutartimi sutvirtinę miestai dažniausiai keisdavosi tik oficialiomis delegacijomis, bet atėjo metas labiau vieniems kitus pažinti ir Plungės bei Tukumo žmonėms, visuomeninėms organizacijoms. Bendravimo nauda keičiantis patirtimi gali būti abipusė, ypač rengiant projektus ES lėšoms pritraukti.
Tukumo atstovės pasidžiaugė, jog, nepaisant sunkmečio, jų valdžia nesumažino finansavimo visuomeninių organizacijų veiklai – suteikia patalpas, apmoka telefono ir kanceliarines išlaidas. Tukume registruota per 40 visuomeninių organizacijų, jų vadovai dirba visuomeniniais pagrindais – be materialaus atlygio. Į Plungę atvyko tik nedidelė jų dalis: neįgalių moterų, pensininkų, vaikų globėjų, kaimo bendruomenės, aklųjų, sergančiųjų kraujagyslių ligomis, vaikų užimtumo, Tukumo damų klubo atstovės.
Viešnios su pasididžiavimu kalbėjo, kad visuomeninių organizacijų veikla Tukumo žmonėms teikia visokeriopą naudą – ne veltui aktyvias moteris Tukumo meras vadina savo dešiniąja ranka.
Merė E. Lapukienė pripažino, kad nebeužtenka miestams partneriams keistis oficialiomis delegacijomis – turi pradėti bendrauti ir kolektyvai, žmonių grupės.
Kadangi tukumietės pakvietė plungiškius atvykti į jų miesto pašonėje esančias slidinėjimo trasas, merė E. Lapukienė savo ruožtu pakvietė į šiais metais prie Platelių ežero vėl planuojamą surengti ledo skulptūrų šventę.

« Atgal

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama