Antradienis, 2022 m. gegužės 17 d.

Kaip lengviau palaikyti tvarką vaikų kambaryje?

Pagalvoję apie vaikų kambarį, dažniausiai įsivaizduojame jį pilną visokiausių daiktų: nuo kanceliarinių priemonių iki užkandžių likučių. Mažieji dažnai būna išsiblaškę ir nekreipia dėmesio, kur deda daiktus. Galiausiai, taip pamiršta, kur yra matematikos sąsiuvinis ar istorijos vadovėlis. Tėvai, įžengę į netvarkingą vaikų kambarį, dažniausiai lieka pasipiktinę netvarka. Tad kaip lengviau palaikyti tvarką mažųjų kambaryje?

 

1. Baldai su daiktų saugyklomis

 

Rekomenduojama įsigyti baldus, kurie turi daug įvairių stalčių. Pavyzdžiui, lovos su papildomomis daiktadėžėmis visuomet bus naudingos. Jose galima laikyti pagalves, pledus ar kuprines ir sportinius krepšius. Spintos su lentynomis taip pat puikus pasirinkimas. Jose galima ne tik pakabinti drabužius, bet ir juos sulankstyti. Taip pat pasistenkite, jog rašomasis stalas turėtų kuo daugiau stalčių ir spintelių. Ten bus galima laikyti visas kanceliarines priemones mokyklos reikmėms.

 

2. Papildomi baldai

 

Įrenginėdami vaikų kambarį dažniausiai žinome, kad nereikia jo perkrauti nereikalingais baldais. Tačiau ką daryti, jei matote, kad daiktų ant žemės vis daugėja, o stalčiuose nebėra laisvos vietos? Šiuo atveju papildoma daiktų saugykla, tokia kaip lentynos gali labai praversti. Kadangi jos statomos šalia sienos, neužima daug vietos kambaryje. Kuo aukštesnes ir platesnes įsigysite, tuo daugiau daiktų bus galima jose laikyti.

 

3. Matmenys

 

Įsigyti papildomi baldai daiktų saugojimui gali ir trukdyti. Todėl svarbu prieš juos perkant įvertinti kambario plotą. Pavyzdžiui, siauros lentynos užima mažiau vietos, todėl jos tinkamesnės mažesniems kambariams. Taip pat jas galima lengvai perstumti, tad nekils bėdų norint pokyčių. Plačios lentynos dažniausiai turi daugiau negu vieną sekciją. Jos suteikia vietos įvairioms interjero detalėms, nes vienoje pusėje galima sudėti suvenyrus, o kitoje knygas.

 

4. Vaiko hobiai

 

Baldai, pasirinkti atsižvelgus į atžalos hobius ir aktyvumą, padės lengviau palaikyti tvarką. Tad jei jūsų vaikas lanko sporto būrelį, jam prireiks didesnės spintos, kurioje galėtų laikyti sportinę aprangą. O jei atžala lanko muzikos mokyklą, vertėtų įsigyti stalą su daugiau stalčių, kuriuose būtų patogu laikyti muzikos sąsiuvinius. Taigi prieš pirkdami baldus pirmiausia apsvarstykite, kur geriausia laikyti vaiko hobiams skirtus daiktus.

 

Kuo daugiau stalčių ir lentynų, tuo daugiau daiktų turės savo vietą. Svarbu neperkrauti kambario skirtingais baldais, todėl geriausia rinktis aukštesnius gaminius. Jie leis išnaudoti visą sieną, nepaliekant nepanaudotos vietos, o tvarka namuose atneš daugiau harmonijos šeimoje.

Komentarai
Kiti straipsniai