Penktadienis, 2023 m. birželio 02 d.

Kodėl verta skaityti audio knygas?

Tikriausiai ne vienam pažįstama situacija, kai labai norisi perskaityti kokią nors knygą, tačiau vis sunku surasti tam laiko. Tada pradedame skaičiuoti, kiek praleidžiame laiko viešajame transporte arba automobilyje ir kiek galėtume per tą laiką perskaityti knygų. Valio šiuolaikinėms technologijoms. Audio knygos – tai puikus būdas pasimėgauti taip trokštamu skaitiniu tiek važiuojant, automobiliu, tiek sėdint troleibuse, tiek vaikščiojant parke ar gatvėmis.

Visai nenuostabu, kad pastaruoju metu labai išaugo audio knygų pardavimai. Jeigu popierinės ar elektroninės knygos skaitymui galime skirti tik pusvalandį prieš miegą, tai audio knygai tikrai surasime porą valandų per dieną. Be to, tai gali būti šauni idėja puikiai praleisti laiką visai šeimai net ir varginančioje kelionėje. Tik įsivaizduokite, išklausote vaikišką knygą važiuodami automobiliu kartu su vaikais, o vakare organizuojate kūrinio aptarimą. Kas gali labiau suartinti šeimą?

 

Mokamos ir nemokamos audio knygos?

 

Knygynų darbuotojai, ypač internetinių knygynų specialistai pasakoja, jog dažnas klientas domisi, kaip galima įsigyti nemokamų audio knygų ir ar apskritai tai įmanoma. Be abejonės, įmanoma. Pirmas nemokamas audio knygas verta įsigyti tiems, kuri dar nėra išbandę šio skaitymo metodo. Jau vėliau, kai pajusite, kad literatūra išties malonu mėgautis ne tik bėgant akimis per eilutes bet ir klausantis, tuomet galima ieškoti mokamų knygų. Ir tą daryti verta ne tik dėl to, jog būtumėte tikri, kad toks skaitymo būdas yra priimtinas, bet ir dėl to, kad daugelis knygų yra mokamos. Juolab, jeigu kalbame apie populiariąją  arba naujausią literatūrą.

 

Kaip galima klausytis audio knygų?

 

Be abejonės, audio knygų galima klausytis tiek planšetėje, tiek nešiojamame kompiuteryje. Tačiau koks prietaisas visad mums po ranka? Ogi, telefonas. Taigi labai patogu audio knygas klausyti ir išmaniajame telefone. Išvardinsime keletą privalumų, kuriuos įvardijo taip knygas skaičiusieji skaitytojai:

  • Galima įsikelti ir su savimi nešiotis tūkstantį knygų.
  • Telefonas visuomet su jumis.
  • Įsigyti ir įsikelti knygą užtrunka vos keletą minučių.
  • Galima pasižymėti svarbias vietas ir net pridėti savo užrašus.
  • Visoms klausomoms knygos įsimenama paskutinė klausymo pozicija.
Komentarai
Kiti straipsniai