Šeštadienis, 2023 m. gruodžio 02 d.

Optimizuojame serverių nuomos išlaidas: 5 žingsniai

Turite sėkmingai veikiančią interneto parduotuvę, žaidimų platformą, o gal tiesiog vystote asmeninio tinklaraščio projektą? Tuomet, ko gero, nuolat domitės veiklos procesų bei išnaudojamų išteklių optimizavimo metodais. Ar kada susimąstėte, kad galima optimizuoti nuomojamiems serveriams skiriamas išlaidas? Toliau – 5 žingsniai, kurie gali padėti efektyviau naudotis duomenų saugojimo, valdymo paslaugomis.

 

1. Konsultacija su srities ekspertais

 

Jei projektas nebėra naujas, nuomojamo serverio tipas bei išlaidos greičiausiai tapo įprasta, retai kvestionuojama rutina. Vis dėlto, verta šį ne tik iškelti, bet ir aptarti su srities ekspertais. Sumanu į optimizacijos procesą įtraukti tiek IT skyrių, tiek patyrusius nuomos rinkos dalyvius, teikiančius specializuotas paslaugas. Profesionalai, kuriems įvairių serverių nuoma – pagrindinė veikla, gali padėti efektyviau įsivertinti poreikius, papasakoti apie dinamiškos srities naujienas ar net padėti pereiti prie aktualesnio sprendimo.

 

2. Aiškios vizijos ir svetainės valdymo tikslų numatymas

 

Kaip ir bet kurioje optimizuojamoje verslo procesų srityje, čia taip pat reikia įsivertinti dabartinę situaciją, savus tikslus, viziją. Galbūt turimas planas ar net serverio tipas neatspindi nei realios situacijos, nei užmojų. Siekiant užtikrinti, kad nuomai skiriama suma būtų optimali, reikalinga visiška laisvė mažinti ar didinti turimus išteklius bei atitinkamai pagal poreikį keisti turimą pasiūlymą. Jei atsakingai žiūrite į skiriamas išlaidas ir netoleruojate nereikalingų permokų – dairykitės „lankstaus“ paslaugos teikėjo.

 

3. Peržiūrima duomenų bazė

 

Natūralu, kad šiandien įmonės sukaupia begalę informacijos. Tai lemia ženkliai išaugęs el. produktų naudojimas, aktyviai naudojama skaitmeninė rinkodara, programėlių gausa ir kiti veiksniai. Vis dėlto, ne be reikalo vos savaitės laiko informacija tokiais pertekliaus laikais jau ironiškai laikoma pasenusia.

 

Jei veikla vykdoma ilgus metus, laikas peržiūrėti bei susitvarkyti savą duomenų „daržą“. Tikėtina, kad čia rasite dubliuotų, nesvarbių ar visai nebeaktualių failų. Sąmoningai reguliariai peržiūrima duomenų bazė gali padėti sutaupyti išteklius, gal net atsisakyti nebereikalingų funkcijų, pereiti prie efektyvesnio modelio.

 

4. Sumaniai klasifikuojami duomenys

 

Kai duomenys atnaujinti, tvarkingi, galima šiuos sumaniai klasifikuoti. Atsižvelgiant į kompanijos vykdomą veiklą, informaciją galima klasifikuoti į atskiras skiltis. Praktiška skirstyti failus pagal svarbą ir esamojo laiko prieigos aktualumą. Pavyzdžiui – kritiniai, svarbūs ir atsarginiai duomenys. Pirmieji turi būti pasiekiami nuolatos, o pastarieji turi būti suformuojami ilgesnėje laiko perspektyvoje, bet nebūtinai pasiekiami iškart. Toks sąmoningas skirstymas bei aiškus įvertinimas padeda paslaugos teikėjui dar efektyviau valdyti jūsų duomenis.

 

5. Ilgalaikės perspektyvos įvertinimas ir vykdomi reguliarūs auditai

 

Optimizuoti išlaidas padeda ir gebėjimas pažvelgti per ilgalaikės perspektyvos prizmę. Pavyzdžiui, kai kurios kompanijos, užsakant paslaugą ilgesniam periodui, suteikia gana dideles nuolaidas. Taip pat, jei netolimoje ateityje numatomi pokyčiai, plėtra ar veiklos sričių mažinimas, turėkite omenyje – optimalų, permokomis neerzinantį sprendimą pagal poreikius galės pasiūlyti tik lankstūs partneriai.

 

Beje, nepriklausomai nuo planuojamų pokyčių ar verslo pobūdžio, ekspertai pataria vykdyti nuolatinius auditus, kurių metu būtų apžvelgiami esami ir būsimi planai, tikslai, išteklių sąnaudos. Tai padės susidaryti bendrą paveikslą, kurti efektyvesnes duomenų valdymo strategijas, galiausiai, „išlošti“ be reikalo sunaudojamas atsargas.

 

Jei bent ties vienu apibūdintu žingsniu tyliai linksėjote ar kilo neatsakytų klausimų – laikas pereiti prie realių veiksmų. Puiki pradžia – ekspertų konsultacija. Serverių nuomos optimizacija padės ne tik sutaupyti laiko bei finansų kaštus, bet ir strategiškai įvertinti turimą šių dienų turtą, susikurti savitą, saugią jo valdymo sistemą.

Komentarai
Kiti straipsniai