Sekmadienis, 2024 m. birželio 23 d.

Kaip išsirinkti tinkamiausią fasadinę sistemą?

Fasadas yra svarbi pastato dalis tiek estetiniu, tiek funkciniu požiūriu. Statybos metodai ir technologijos per pastarąjį dešimtmetį labai pasikeitė, dėl to verta pasidomėti naujomis fasadinėmis sistemomis.

Kas yra fasadas?

 

Žodis fasadas kilęs iš italų kalbos žodžio „facciata“ ir apibrėžiamas kaip pastato išorė arba visi išoriniai paviršiai. Šis terminas dažnai vartojamas kalbant tik apie pagrindinį arba priekinį namo paviršių. Fasadas – tai išorinė priekinė pastato dalis, skirta estetiniams ir praktiškiems tikslams. Projektavimo požiūriu fasadas lemia bendrą pastato išvaizdą ir suteikia interjero stiliaus idėją. Techniniu ir praktiniu požiūriu fasadas veikia kaip apsauginis sluoksnis, kuris apsaugo pastatą nuo išorinių elementų, izoliuoja, lemia šviesos ir oro srautą pastato viduje. Kartu su stogu jis yra vienas iš svarbiausių pastato elementų, nes jis yra pagrindinis barjeras nuo išorinių oro sąlygų, galinčių pakenkti konstrukcijai. Dėl šios priežasties labai svarbu pasirinkti tokią fasadų sistemą, kuri apsaugotų nuo šių pavojų, kartu sumažintų energijos sąnaudas, sumažintų priežiūros išlaidas ir pagerintų gyventojų komfortą.

Kas yra fasadų sistemos?

 

Jei anksčiau fasadai buvo pastato konstrukcijos dalis, šiuolaikiniai fasadai – tai nelaikantys konstrukciniai elementai, sudaryti iš skirtingų fasadų sistemų tipų. Šie elementai užtikrina šoninį ir vertikalų atsparumą vėjui, apsaugo konstrukciją nuo stichijų, užtikrina atsparumą temperatūrai ir ugniai, lemia pastato išorinę išvaizdą. „Tikruose languose“ kuriamos fasadų sistemos ir konstrukcijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite elektroninėje parduotuvėje.

Kokie yra fasadų sistemos tipai?

 

Naudojamų fasadų sistemų tipas labai priklauso nuo pastato tipo, konstrukcijos masto ir norimos išvaizdos. Vietos planavimo reikalavimai taip pat gali turėti įtakos fasadui naudojamų konstrukcijų ir medžiagų tipams.

 

 

Fasadas iš plieno sienelių

 

Šio tipo sienoms apgaubti pastatą ir paremti išorinę apkalą naudojamos lengvos plieno C dalys. C sekcijos gali būti iš anksto sumontuotos, tačiau paprastai supjaustomos pagal ilgį ir surenkamos vietoje, pritvirtinamos prie U formos viršutinės ir apatinės vikšrų. Šios sistemos pagreitina statybos procesą ir padeda sumažinti medžiagų atliekų kiekį vietoje. C sekcijas galima surinkti, kad fasade būtų padarytos didelės angos, nereikalaujant vėjo stulpų. Jie suprojektuoti taip, kad būtų lengvi ir atsparūs dideliam fasado vėjo slėgiui.

Fasadų sistemai naudojamas ir metalas

 

Sienelės yra lengvos metalinės arba įstiklintos dangos tipas, tvirtinamas tiesiai prie konstrukcijos, dažniausiai surenkamų plokščių pavidalu. Priklausomai nuo pastato reikalavimų, plokštės gali būti iš anksto surenkamos (sujungtos sienelės) arba pristatomos kaip tarpusavyje sujungiami mazgai, kurie komplektuojami vietoje (klijuojamos). Plokščių dydis ir forma priklauso nuo fasado konstrukcinių ir dizaino elementų.

Modernūs fasadų sprendimai

 

Kalbant apie modernių konstrukcijų plytų fasadus, plytų mūras prie fasado paprastai tvirtinamas per plienines atramas. Yra dvi pagrindinės plytų mūro fasadų sistemos. Nerūdijančio plieno laikikliai palaiko plytų mūrą grindų lygyje. Jie tvirtinami prie konstrukcijos kraštinių sijų arba plokštės krašto. Kita vertus, naudojant plytas, plytų mūras remiamas horizontaliais bėgiais, lakštais arba, kaip alternatyva, sujungiamas su apvalkalu, kuris taip pat užtikrina hidroizoliaciją ir izoliaciją.

Kokie yra tradiciniai fasadai?

 

Į šią klasifikaciją įeina fasadai, kuriuose naudojamos tradicinės statybinės medžiagos, tokios kaip plytos, akmuo, mediena, keramika, tinkas ir kt. Privalumai yra tai, kad juos lengviau statyti, jie greitai montuojami ir turi mažą kainą. Kita vertus, kadangi klasikiniai fasadai neturi oro kameros ar izoliacijos, jie suteikia mažiau šilumos ir garso izoliacijos, o tai reiškia mažiau energijos taupymo.

Komentarai
Kiti straipsniai