Antradienis, 2022 m. gegužės 17 d.

Norite švaros vonios kambaryje, štai, ką turėtumėte žinoti

Nors daugumai žmonių mintis apie vonios, dušo ar tualeto valymą yra itin nemaloni, tačiau visi supranta, kad būtent vonios kambario švara yra vienas svarbiausių dalykų, kai ateina svečiai. Niekam nemalonu užeiti į vonios kambarį, kuriame matyti užsikimšusi kriauklė, purvas ant grindų, likučiai ant unitazo, ar į kurį užėjus sklinda nemalonus kvapas.

Kai kurie žmonės turi daugiau nei vieną vonios kambarį namuose, tačiau nenaudoja visų, ko pasėkoje nenaudojamos erdvės apdulka. Kiti žmonės turi vieną vonios kambarį, kuriuo naudojasi visi namo gyventojai – tokiais atvejais dėl nuolatinio naudojimo, reikalingas intensyvus ir reguliarus valymas. Nepaisant kokia būtų jūsų vonios kambario padėtis, jam galioja bendra švaros taisyklė – reguliarus tvarkos palaikymas. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos verta prisiminti, valant vonios kambarį.

Pirma – sausas paviršių valymas

Jeigu pradėsite vonios kambario valymą nuo valymo drėgnais skudurais ar purškalais, nereikalingai apsunkinsite savo darbą. Todėl pirmiausia patartina nuvalyti dulkes nuo paviršių sausu skuduru, ypatingą dėmesį skiriant unitazui bei grindjuostėms, taip pat perbraukiant dulkes nuo šviestuvų, stalviršių ir net vonios kraštų. Taip palengvinsite sau darbą ir išvalysite dėmes bei nešvarumus, nesudarydami šlapio plaukų ir dulkių purvo, kuris susidaro valant dulkėtus paviršius drėgnais produktais.

Dezinfekuokite tik ten, kur būtina

Dezinfekavimo produktus naudokite ten, kur jų tikrai reikia. Nors intensyvus dezinfekcinių priemonių naudojimas gali suteikti intensyvų švaros kvapą, visai nebūtina perkrauti vonios kambario valymo produktais. Dezinfekuokite tik nešvariausias vonios kambario vietas, o likusioms – naudokite įprastus universalius valiklius arba švelnesnį distiliuotą baltąjį actą.

Valykite nuo viršaus į apačią

Šis standartinis valymo patarimas tinka vonios kambariui, kaip ir bet kuriam kitam kambariui. Pradėdami nuo aukščiausio kambario paviršiaus, užtikrinsite, produktyvų valymą, kadangi neteks vėliau valyti vietų, kurias jau išvalėte. Pavyzdžiui, jeigu išplovėte grindis ir tik tuomet pradėjote valyti paviršius, ką tik išplautos ir švarios grindys vėl bus purvinos.

Nekolekcionuokite

Nors vonios kambaryje mes esame linkę sutelkti dėmesį į valymą ir šveitimą, didelis daiktų kiekis prisideda prie netvarkos. Kuo mažiau nereikalingų daiktų bus vonios kambaryje, tuo jis bus švaresnis. Jeigu įmanoma, pabandykite viską, ką naudojate, laikyti spintelėse arba stalčiuose, taip sumažinsite dulkių kaupimąsi ant paviršių. Atminkite, kad atsikratę daiktų, kurių nenaudojate (arba kurių galiojimo laikas yra pasibaigęs) – lengviau pasieksite savo mėgstamus ir dažnai naudojamus daiktus.

Kompaktiškumas

Atminkite, kuo mažesnės apimties daiktai ir kuo kompaktiškiau išdėstytas jūsų vonios kambarys, tuo švariau jis atrodys – čia verta apmastyti ir kitokios įrangos įsigijimą. Pavyzdžiui, ant sienos montuojamas tualetas, kurio cisternos yra įmontuotos ne į žemę, bet į sieną, nesiliečia su grindimis.

Priešingai nei įprasti unitazai, tokio tipo klozetai atveria didesnį valomo paviršiaus plotą, taip nepalikdami vietos mikrobų dulkių ar nešvarumų kaupimuisi aplink jį. Taip galėsite be jokių problemų išplauti grindis ir nesibaiminti, kad palikote neišsiurbtų nešvarumų ar dulkių dėmių. Šis sprendimas taip pat yra labai praktiškas tiems, kurie turi mažą erdvę arba nedidelį vonios kambarį, kadangi šie klozetai suteikia kambariui daugiau erdvės.

 

Reguliariai valykite paviršius

Vonios kambario paviršiuose mikrobų yra kaip niekur kitur daug: jie gali pasidengti dantų pasta, plaukais, muilu, vandens žymėmis ir kt., todėl svarbu šiame kambaryje palaikyti švarą. Vienas geriausių būdų, padėsiančių išlaikyti vonios kambario paviršius higieniškus ir blizgančius – reguliariai juos nušluostyti. Paprasčiausiai apipurkškite vonios paviršius antibakteriniu vonios kambario valikliu ir nuvalykite juos mikropluošto šluoste. Tai darydami kas 2–3 dienas galite išvengti dulkių ir išlaikyti tvarkingą vonios kambarį.

 

Nepamirškite dušo užuolaidų ar durų

Valant vonios kambarį, ne ką mažiau svarbu yra išplauti dušo užuolaidas bei duris, kadangi ant šių paviršių ne tik susidaro vandens dėmės, bet ir susikaupia mikrobai ar netgi pelėsis. Užuolaidas galite paprasčiausiai įmesti į skalbimo mašiną kartu su rankšluosčiais, kurie padės nušveisti muilo nuosėdas ir pelėsius.

Dušo durims, galite patys pasiruošti valymo pastą: įlašinkite kelis lašus distiliuoto baltojo acto į puodelį su kepimo soda. Šią pastą užtepkite tiesiai ant dušo durų (neišsigąskite, pasta gali lipti), ją palikite nusistovėti, tada duris nušveiskite su mikropluošto šluoste, nuplaukite ir dar kartą nutrinkite šviežia, sausa mikropluošto šluoste.

 

Saugokite savo sveikatą

Mūvėdami tokias apsaugos priemones kaip guminės pirštinės, ne tik neišsipurvinate, bet ir apsaugote save nuo mikrobų ir sužalojimų. Tokios priemonės, kaip baliklis, kurio galbūt neatskiedėte tinkamai, gali išdeginti jūsų odą. Valydami lubas – dėvėkite apsaugą ant plaukų; jeigu šluostote itin dulkėtą paviršių – dėvėkite respiratorių; dirbdami su intensyviais chemikalais – vilkėkite drabužius ilgomis rankovėmis.

 

Kvapas

Tualeto kvapai nėra vieninteliai nemalonūs kvapai, sklindantys iš vonios kambario. Nuo garų ir drėgmės šiose erdvėse dažnai susikaupia pelėsis ir įvairios bakterijos, tad švaros palaikymas šiame kambaryje užtikrina ir tai, kad jame kaupiasi kuo mažiau nemalonių kvapų.

Vienas geriausių būdų išleisti drėgmei, kuri gali prasiskverbti į plyšius ir tapti pelėsiu – tai išmetimo ventiliatoriaus įjungimas – geriausia būtų jį prijungti prie šviesos jungiklio, kad jis visada veiktų, kai naudojamas vonios kambarys.

Taip pat, jeigu jūsų vonios kambaryje yra langas, periodiškai jį atidarykite, kad išvėdintumėte kambarį ir išleistumėte garus. Reguliariai plaukite vonios rankšluosčius, dušo ir langų užuolaidas bei kilimėlius ir dažnai išneškite šiukšles. Galite įsigyti ir eterinių aliejų ar namų kvapų, kas pridės kambariui malonaus kvapo.

Komentarai
Kiti straipsniai