Penktadienis, 2024 m. liepos 19 d.

Kaip išsirinkti geriausią sporto salės įrangą namams?

Fizinio aktyvumo nauda sveikam ir gražiam kūnui nenuginčijama. O ką jau kalbėti apie jo įtaką mūsų psichologinei gerovei. Geresnė nuotaika, kokybiškas miegas, sustiprėjęs kūnas, dailesnės kūno linijos ne vieną skatina imtis aktyvios fizinės veiklos. Dažnai, nusprendus pradėti sportuoti, renkamasi tarp įvairių sporto klubų, galinčių pasiūlyti mums priimtiniausią darbo laiką, vietą, aplinką ir įrangą. Visgi kelionė iki sporto salės dažnai atima nemažai laiko ir tikrai neprideda motyvacijos sportuoti. Tam yra puikus sprendimas – sporto salė namuose. Įsigijus būtiniausią sporto įrangą, sportuojant namuose galima pasiekti tokių pačių, ar net geresnių rezultatų nei leidžiant laiką sporto klube.

Sporto įranga namams: kaip išsirinkti geriausią?

Nusprendus įsirengti sporto salę namuose, pradedame dairytis po specializuotas sporto prekių parduotuves. Ten dažnas susidūria su plačiu treniruoklių asortimentu ir dar įvairesnėmis jų kainomis. Įvairūs kardio treniruokliai, steperiai, vibraciniai treniruokliai ir kita sporto įranga reikalauja ne tik žinių, kaip jais naudotis, bet ir vietos kambaryje. Dėl to, norint išsirinkti geriausią sporto įrangą  sporto salei namuose, rekomenduojama užduoti sau kelis svarbius klausimus:

  1. Kiek vietos galiu skirti treniruokliams ir kitai sporto įrangai?
  2. Kas ir kaip dažnai naudos sporto įrangą?
  3. Kokių rezultatų noriu pasiekti?

Apsisprendę dėl namų sporto salės dydžio, galėsite paprasčiau įvertinti treniruoklių dydį ir būti tikri, kad jie neužgriozdins pasirinktos namų erdvės. Sporto prekėmis prekiaujanti įmonė PowerSport.lt primena, kad renkantis vietą sporto salei namuose, būtina užtikrinti, kad kardio treniruokliai nebūtų arti kitų daiktų ar baldų – tik taip bus užtikrintas jūsų pačių bei artimųjų saugumas.

Treniruoklis šeimai ar vienam asmeniui?

Nuo to, kiek kartų ketinate stotis ant bėgimo takelio, minti dviratį treniruoklį ar žingsniuoklį (steperį), priklausys ar jums pakaks paprasto buitinio treniruoklio, ar turėtumėte apsvarstyti profesionalius, naudojimui namuose skirtus treniruoklius. Treniruoklius naudojant 1-2 kartus per savaitę visiškai pakanka mažesniu funkcijų skaičiumi pasižyminčio ir kartu pigesnio treniruoklio. Visgi, PowerSport.lt specialistai pažymi, kad tuo atveju, kai bėgimo takeliu, elipsiniu ar spiningo dviračiu ketina naudotis visa šeima ir/ar sportuoti ruošiamasi dažnai, reikalingas profesionalesnis modelis. Toks treniruoklis, visų pirma, turėtų pasižymėti didesne atlaikoma apkrova, būti tvirtesnis bei turėti daugiau prie skirtingų naudotojų norų prisitaikančių funkcijų.

Svarbiausia aiškiai įvardintas tikslas

Kai pirmi du klausimai yra atsakyti, lieka tik užsibrėžti norimą pasiekti tikslą. Nuo jo priklausys galutinis sprendimas. Žinoma, namų sporto salei visada galite įsigyti puikių daugiafunkcinių treniruoklių skirtų visam kūnui. Tiesa, jų kaina kiek didesnė nei bėgimo takelių ar dviračių treniruoklių. Taigi, prieš įsigyjant naują sporto įrangą apsvarstykite, ar visos programos ir funkcijos jums bus tikrai reikalingos. Tik aiškiai įvardinę savo tikslą, treniruočių įrangą galite įsigyti kur kas pigiau. Kitu atveju galite išleisti daug pinigų, o treniruoklis stovės nenaudojamas kambario kampe.

Kardio treniruokliai – sporto įranga, be kurios sporto salė neįsivaizduojama

Kaip jau buvo minėta anksčiau, daugiafunkciniai treniruokliai yra vienas geriausių pasirinkimų, norint sustiprinti visus kūno raumenis. Neskaitant to, kad jie yra kur kas brangesni negu likusi sporto įranga, multifunkciniai treniruokliai taip pat gali sukelti nepatogumų, turintiems nedidelę sporto salę namuose, nes yra pakankamai dideli. Tačiau PowerSport.lt specialistai primena, kad dabar, kardio treniruoklių asortimente galima rasti įvairių dydžių ir funkcijų treniruoklius, kuriais galėsite sustiprinti visus kūno raumenis neišleidžiant daug pinigų.

Bėgimo takeliai

Kardio treniruokliams priskiriami bėgimo takeliai padeda sustiprinti ne tik kojų raumenis ar ugdyti ištvermę, pasirinkus intensyvaus bėgiojimo rėžimą, bet taip pat praverčia stiprinant širdį ir gerina laikyseną bei kraujo apykaitą. Bėgimo takelių dydžių būna įvairių, tačiau labai mažam kambariui jie taip pat gali būti per dideli. Tokiu atveju bėgimo takelį galite iškeisti į žingsniuoklius, kitaip steperius. Pastarųjų suteikiama nauda niekuo nenusileidžia bėgimo takeliams, bet yra kur kas mažesni, todėl juos lengvai galėsite laikyti po lova, ar laisvoje spintos lentynoje.

Dviratis treniruoklis

Jeigu vietoj žingsniavimo ar bėgimo mieliau mintumėte dviratį tik tam trukdo subjuręs oras, savo namų sporto salę papildykite dviračiu treniruokliu. Jie padeda sustiprinti kojų, pilvo srities raumenis ir tuo pačiu gerina kraujotaką ir širdies veiklą. Pasirinkę elipsinius treniruoklius, į treniruotes galėsite įtraukti daugiau raumenų sričių negu naudodami bėgimo takelius ar steperius. Be to, elipsinius treniruoklius galima naudoti ir reabilitacijai, tai ypač aktualu, jeigu treniruokliu ketinate naudotis ne vienas.

Irklavimo, slidinėjimo ir plaukimo treniruokliai

Nors irklavimo, slidinėjimo ir plaukimo treniruokliai naudojami rečiau, tai taip pat vieni naudingiausių treniruoklių, padedančių greitai pasiekti norimų rezultatų. Tad norintys ugdyti ištvermę, sustiprinti rankų, nugaros ir kitus raumenis, pagerinti sąnarių būklę ir pan. taip pat turėtų apsvarstyti galimybę juos įsigyti.

Konsultuokitės su specialistais

Nors namų sporto salę galima papildyti tiek laisvaisiais svoriais, tiek gimnastikos įranga, be kardio treniruoklių neapsieina nei viena rimtesnė sporto salė. Nesate tikri, ar pasirinktas treniruoklis ar kita sporto įranga atitiks jūsų poreikius? PowerSport specialistai visada yra pasirengę patarti ir atsakyti į jums rūpimus klausimus. Tik naudodamiesi geriausių specialistų patarimais galėsite įsirengti profesionalią ir svarbiausia, funkcionalią sporto salę namuose nepermokant už treniruoklius ar kitą įrangą.

 

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Komentarai
Kiti straipsniai