Šeštadienis, 2021 m. rugsėjo 25 d.

4 mitai, kuriuos laiminguose santykiuose verta pamiršti

Ko gero, kiekvienai porai teko susidurti su žalinga tobulos poros vizija ir spręsti kompleksus, kurie nežinia iš kur atsirado. Santykių ekspertai teigia, kad būtina identifikuoti, iš kur kyla tam tikros dvejonės, trukdančios augti kartu. Toliau – 4 gajūs mitai, kurie jau seniai „atgyvenę”, bet vis dar kartina kai kurių įsimylėjėlių kasdienybę.

 

1. Tobulų santykių gidai

 

Pirmoji taisyklė, kuri galioja bet kokiems santykiams – tobulumo siekis yra žalingas. Rinkoje gausu įvairiausių idealios poros receptų – straipsniai, knygos, kursai, paskaitos. Specialistai skatina apeiti „rėkiančias” antraštes ir, jei išties norima augti, aiškiai įvardinti savo siekius, problemas, aktualias temas. Tuomet, pirmiausiai, atsakymo ieškoti ne internete, o kalbėtis su partneriu. Būtent pokalbis ir nuolatinė diskusija padeda judėti pirmyn.

 

2. Žaisliukai ir tabu miegamajame

 

Seksologai pastebi, kad įsimylėjėliai, kurie drąsiai leidžiasi į savo ir mylimo žmogaus kūno pažinimo kelionę, džiaugiasi kur kas tvirtesniu ryšiu, įdomesne kasdienybe. Itin žalingas mitas, jog įvairūs žaisliukai pasitelkiami tik tada, kai partneriai nesugeba išpildyti vienas kito norų. Priešingai, moksliškai įrodyta – pasitelkiant tinkamas sex prekes, tiesiog patiriamas didesnis malonumų spektras. Be to, formuojamas daug atviresnis ryšys, kuris atsiliepia ir kasdieniame bendravime.

 

3. Idealiosios socialinių tinklų porelės

 

Socialiniams tinklams įgavus pagreitį, psichologai susidūrė su itin didelio masto problema – virtualaus gyvenimo tapatinimu su realybe. Žmonės ėmė kelti nesuvokiamus reikalavimus ne tik sau, karjerai, kūnui, gyvenimo būdui, bet ir santykiams. Įvairiose programėlėse matomos tik tobulos akimirkos sukūrė žalingą idealių, niekad neklystančių ir nesipykstančių partnerių viziją. Specialistai primena, kad virtualiose platformose kiekvienas stipriai atsirenka, kokiomis akimirkomis nori dalintis.

 

4. Specialisto pagalba ir nesėkmės baimė

 

Galiausiai, dar vienas gajus mitas, susijęs su nežinia iš kur atkeliavusia baime, jog specialistų pagalba reiškia asmeninę nesėkmę. Santykių psichologai ar seksologai pastebi, kad dažnas kreipiasi, kai situacija yra kritinė. Dėl neaiškios „nesėkmės” pripažinimo baimės, prieš pereidamos prie veiksmingo sprendimo, poros nueina ilgą savigraužos ir kaltinimų kelią. Tad, jei kyla problemų, kurios tęsiasi ilgą laiką, ir sprendimą rasti sunku, verta kreiptis į srities specialistą – modernioje visuomenėje tai ne tik įprasta, bet ir sveikintina praktika.

 

Jaučiate, kad vis dažniau piktinatės kasdienybe, bendravimu, daug laiko praleidžiate tuščiai lygindami kitų pasiektus tikslus su savąja pradžia? Gali būti, kad įkvėpimo darniam ryšiui su kitu ir, visų pirma, savimi ieškote netinkamose vietose.

Komentarai
Kiti straipsniai