Penktadienis, 2021 m. birželio 25 d.

Gofruotas kartonas patikimai apsaugo net ir pačius didžiausius daiktus

Nusipirkę televizorių, skubate išpakuoti dėžę ir džiaugtis naujuoju savo pirkiniu? O koks likimas laukia buvusių televizoriaus namų, tai yra dėžės? Šią, jei turite vietos, galite padėti tolimesniam sandėliavimui garaže ar sandėliukyje (negali žinoti, kada šios prireiks kitą kartą), išradingai dekoravus, paversti patrauklia daiktažėde arba tiesiog, sudėjus į specialiai tam skirtą konteinerį, perduoti tolimesniam perdirbimui. Nemažai skelbimų, kai žmonės, norėdami, pavyzdžiui, persikraustyti, visais kanalais ieško tam tinkamų kartoninių dėžių. Vadinasi, pakuotė gali būti ne ką mažiau svarbi nei pats turinys. Tad ir šis straipsnis, kaip gali pasirodyti keista, dedikuotas ne kam kitam, o gofruotam kartonui – pagrindinei dėžių bei kitų pakuočių žaliavai. Kokį skirtumą, lyginant su paprastu kartonu, šiai medžiagai suteikia žodelis „gofruotas“? Į kokias skirtingas rūšis yra skirstomas gofruotas kartonas? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – šiame straipsnyje.

Gofruotas kartonas – kas tai?

Ne paslaptis,  jog vienas mažas žodelis gali turėti reikšmingos įtakos visai sąvokos reikšmei. Gofruotas kartonas – ne išimtis. Prie vieno ar kelių lygaus kartono lakšto pridėję vieną ar kelis gofruotus, ir gausime gofruotą kartoną. Priklausomai nuo kartono sluoksnių skaičiaus, skiriamos ir atskiros šio rūšys. Gofruotas kartonas – UAB „Megapakas“ „duona“, tad visus žemiau pateiktus variantus pas šį gamintoją ir rasite.

Dvisluoksnis gofruotas kartonas. Šios rūšies kartonas yra gaminamas iš vieno lygaus ir vieno banguoto kartono lakšto. Kaip jau tikriausiai supratote, kuo mažiau sluoksnių, tuo ir kartonas trapesnis, tad iš dvisluoksnis kartonas įpratai naudojamas ne dėžių gamybai, tačiau papildomam didesnių, trapesnių daiktų pakavimui, taip užtikrinant maksimalų šių saugumą transportuojant.

Trisluoksnis kartonas. Ką gausime tarp dviejų lygaus kartono lapų „įsodinę“ vieną lakštą gofruoto, maždaug 1,5 – 4 mm storio kartono? Taip, trisluoksnį gofruotą kartoną. Priklausomai nuo šio aukščio, skiriami atskiri šio tipai, žymimi raidėmis E (mikrogofra, skirta nedidelių, lengvų, pavyzdžių kvepalų, maisto išsinešti pakavimui), B bei C (pastarieji – storesnis, tad kur kas tvirtesni, galintys apsaugoti įvairius maisto bei kitus produktus nuo mechaninio poveikio, smūgių, spaudimo bei kito galimo žalingo poveikio).

Penkiasluoksnis kartonas. Šio tipo kartoną lakštą sudaro trys lygūs bei du gofruoti sluoksniai, kurių bendras aukštis – net 5 – 7 mm. Tad šis variantas puikiai tinka pakuoti didelius, sunkius įvairių rūšių daiktus, suteikiant šiems efektyvią apsaugą nuo galimos mechaninio poveikio žalos.

Kodėl gofruotas kartonas geriau už paprastą?

Ir tai teigiame ne vadovaudamiesi simpatijomis ar antipatijomis, tačiau remdamiesi realiomis gofruoto kartono savybėmis, kurios, jei tik paprastas turėtų…nosį, neabejotinai šią nušluostytų!

Gofruotas kartonas yra atsparus drėgmei, o tai – reikšmingas veiksnys kalbant apie įvairių daiktų pakavimą bei transportavimą.

Gofruotas kartonas, lyginant su lygiu, kur kas tvirtesnis. Kuo sluoksnių daugiau, tuo kartonas bus tvirtesnis bei galės apsaugoti didesnius, sunkesnius daiktus nuo mechaninio poveikio, spaudimo, smūgių bei kitų nedraugiškų veiksnių.

Tai – variantas, neprieštaraujantis ir gamtą puoselėjančių žmonių pasaulėžiūrai. Gofruotas kartonas yra gaminamas iš atsinaujinančių žaliavų, o, panaudotas, gali būti ir toliau perdirbamas. Arba – pritaikomas buityje, kitų reikmių įgyvendinimui, pavyzdžiui, daiktų sandėliavimui. Spaudai, kurią galima rasti ant dažnos pakuotės, naudojami dažai, savo sudėtyje neturintys žalingų medžiagų.

Jei įprastas kartonas gali būti naudojamas tik nedidelių, lengvų daiktų apsaugai, tai gofruoto kartono naudojimo sritis kur kas platesnė: pradedant maisto gaminiais ir baigiant dideliais baldais.

Komentarai
Kiti straipsniai