Penktadienis, 2024 m. liepos 19 d.

5 atvejai, kada reikalingas avarinis atrakinimas – kaip jų išvengti?

Ištikus nelaimei, dėl kurios reikalingas avarinis atrakinimas, spynų meistras dažnai išgirsta klausimą “ar taip dažnai nutinka?” Išties, dažniausiai tenka sutikti, kadangi priežastys dažnai kartojasi.

 

Avarinis atrakinimas – TOP 5 priežastys

Yra ganėtinai daug nestandartinių situacijų, kada reikalingas avarinis atrakinimas, tačiau pagrindinės priežastys yra dažnai besikartojančios.

  1. Pamesti raktai. Matyt, daugumai savo gyvenime teko pradanginti bent vieną raktelį. Dažniausiai, kažkas vis tiek turi kitą raktą, kurį galima nukopijuoti pas raktininką. Tačiau, neretai žmonės neturi atsarginių raktų arba jie yra užrakintų patalpų viduje. Tačiau, atrakinti spyną be rakto pačiam dažniausiai nepavyks, įprastai prireikia profesionalų pagalbos.
  2. Užtrenkti raktai. Užrakintas automobilis ir šalia jo sėdintis, rankas nuleidęs savininkas. Tai dažnas atvejis, kada automobilis paveda savininka ir užsirakina su raktu viduje. Tokie atvejai padažnėja vasarą, kuomet žmonės besiruošdami išvykai kraunasi daiktus į automobilį ir netyčia palieka raktą bagažinėje, arba žiemos metu, kada automobilis užsirakina žmonėms besivalant sniegą.
  3. Sugedusi spyna. Kaip buto durims, taip ir automobilių spynelės nėra amžinos ir gali sugesti. Tačiau, problema pasunkėja, kuomet spyna užstringa būtent uždarytoms durims. Tokiu atveju, avarinis durų atidarymas nesugadinant durų spynos galimas tik specialiais įrankiais, griežtai atsižvelgiant į spynos konstrukciją.
  4. Sugadintas raktas. Jeigu raktas yra išsilenkęs, išsidėvėjęs arba dalis jo dantukų yra nulūžę, tokiu atveju spynos gali nepavykti atrakinti. Jeigu raktas yra ne nuo durų, bet automobilio, gali būti problema ir su elektroniniu pulteliu, kuris nuotoliu atrakina automobilį – jame gali nustoti veikti elektroniniai komponentai, o kartais užtenka tiesiog pakeisti elementą.
  5. Iš vidaus įkištas raktas. Pasitaiko, jog iš durų vidaus nuolat paliekamas raktas prasisuka nuo vibracijos uždarius duris. Taip išeina, kad net ir turint raktą iš išorės, nepavyksta atrakinti durų. Gali nutikti ir taip, kad iš vidaus esantis žmogus užrakino spyną ir joje paliko raktą, dėl ko belieka stipriau belsti į duris ir tikėtis, jog duris atidarys.

 

Norite sužinoti, kas Lietuvoje užsiima avariniu atidarymu ir kaip tai atliekama? Čia rasite daugiau informacijos.

 

Kaip apsisaugoti, kad avarinis durų atidarymas netaptų jūsų galvos skausmu?

 

Yra keli būdai apsisaugoti nuo aukščiau išvardytų scenarijų. Dauguma jų yra gana elementarūs ir nebrangūs, tačiau, kai kuriais atvejais, reikia būti pasiruošus investuoti į savo turtą.

 

Dažnais atvejais, visos situacijos galima išvengti pasigaminant atsarginį raktą. Tai geriausiai atlikti patikrintose ir ilgai dirbančiose raktų dirbtuvėse, kad užtikrinti kokybišką rakto gamybą. Atsarginį raktą gali palikti pas žmones, kuriais galite pasitikėti, o ilgas keliones automobiliu, verta pasiimti atsarginį raktą su savimi.

 

Jeigu jūsų raktas yra kreivas ar lūžęs, tokiu atveju, taip pat galima vykti į raktų dirbtuves, kad pagal jį būtų pagamintas naujas raktas. Tokia procedūra įmanoma ne visais atvejais ir priklauso nuo lūžio tipo ir rakto profilio, tačiau, neretai greitai pavyksta.

 

Tuo tarpu, jeigu jūsų durų spyna stringa, nedelskite ir kvieskite spynų meistrą, kad būtų atliekamas tos spynos remontas arba keitimas. Tuo atveju, kai spyna užstrigs, jos remontas dažniausiai bus neįmanomas, o jums dar papildomai kainuos avarinis durų atidarymas.

 

Komentarai
Kiti straipsniai