Penktadienis, 2024 m. liepos 19 d.

Kodėl dūmų detektorius dega raudonai?

Norint užtikrinti saugumą namuose ar darbo vietoje, labai svarbu suprasti, kodėl dūmų detektorius šviečia raudonai. Šiame straipsnyje paaiškinamos šio indikatoriaus priežastys ir pateikiami patarimai, kaip pasirinkti ir prižiūrėti dūmų detektorius.

 

Dūmų detektorių veikimas

Dūmų detektoriai – svarbi bet kurios priešgaisrinės signalizacijos sistemos dalis – veikia jausdami ore esančias dūmų daleles. Aptikęs galimą gaisro pavojų, įrenginys paprastai skleidžia garsinį signalą ir užsidega raudona šviesa, kad įspėtų gyventojus. Suprasdami, kaip veikia dūmų detektorius, ir nedelsdami reaguodami į jo signalus, galite išvengti nelaimių.

 

Dūmų detektorių tipai

 • Laidinės ir belaidės sistemos. Laidiniai dūmų jutikliai prijungiami prie pastato elektros sistemos ir turi atsargines baterijas, o belaidžiai įrenginiai yra maitinami iš baterijų, todėl juos galima lanksčiai išdėstyti.
 • Autonominiai ir tinkliniai įrenginiai. Autonominiai detektoriai veikia savarankiškai, o tinklinės sistemos, įskaitant turinčias “Wi-Fi” funkciją, gali bendrauti tarpusavyje ir su namų apsaugos sistemomis.
 • Specializuoti detektoriai. Kai kurie modeliai skirti konkrečiai aplinkai, pavyzdžiui, komercinių pastatų signalizacijos sistemoms arba pramonėje naudojamiems taktiniams įrenginiams.

Raudonos šviesos indikatoriaus priežastys

 • Išsikrovusi baterija. Nuolatinė raudona lemputė arba garsinis signalas gali reikšti, kad išsikrovė baterija, ypač įrenginiuose su integruota baterija.
 • Sugedęs laidas. Laidinėse sistemose dėl laidų gedimų gali užsidegti raudona lemputė.
 • Dulkių arba dūmų dalelės. Dėl susikaupusių dulkių arba dūmų detektorius gali užsidegti ir pasigirsti garsinis signalas.
 • Gedimas. Kartais nepertraukiamai šviečianti raudona lemputė gali signalizuoti apie gedimą, kurį reikia patikrinti arba pakeisti.

Tinkamo detektoriaus pasirinkimas

 • Įvertinkite savo poreikius. Įvertinkite savo patalpos reikalavimus – ar ji skirta gyvenamajai, komercinei, ar pramoninei paskirčiai.
 • Atsižvelkite į kainą. Nors pigūs detektoriai gali būti viliojantys, įsitikinkite, kad jie atitinka saugos standartus ir yra patikimi.
 • Akcijos ir pasiūlymai. Pirkdami detektorius internetu atkreipkite dėmesį į akcijos pasiūlymus. Internetinėse svetainėse galite rasti platų asortimentą už puikią kainą.

Priežiūra ir vieta

 • Reguliarus testavimas. Kas mėnesį patikrinkite dūmų detektorių, kad įsitikintumėte, jog jis veikia.
 • Baterijos keitimas. Keiskite baterijas kasmet arba pagal poreikį modeliuose su integruota baterija.
 • Optimali viet.: Įrenkite detektorius svarbiausiose vietose, pavyzdžiui, koridoriuose, šalia miegamųjų ir gyvenamųjų patalpų. Nuo to, kur pakabinti dūmų detektorių, priklauso jo efektyvus veikimas.

 

Raudona dūmų detektoriaus lemputė gali reikšti įvairias problemas – nuo išsikrovusių baterijų iki galimų gedimų. Pasirinkę tinkamą detektoriaus tipą ir tinkamai jį prižiūrėdami, galite užtikrinti savo turto ir artimųjų saugumą. Visada būkite budrūs ir nedelsdami reaguokite į dūmų detektoriaus perspėjimus, nes tai yra labai svarbi jūsų priešgaisrinės saugos sistemos sudedamoji dalis.

 

Nuotrauka iš https://www.freepik.com/free-photo/smoke-alarm-isolated-white_21067224.htm#query=smoke%20detector&position=2&from_view=search&track=ais&uuid=c1d37f6f-0c35-4460-be43-8c8d64dca671

Komentarai
Kiti straipsniai