Antradienis, 2024 m. vasario 27 d.

Kodėl naujiems pastatams yra reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas?

Energinio naudingumo sertifikatas yra pagrindinis dokumentas, analizuojantis energijos poreikį pastato ar pastato dalies kontekste. Tai rodiklis, nurodantis energiją, sunaudotą šildymui, vėdinimui, karšto vandens ruošimui ir vėsinimui.

Pagal Europos teisę tam tikrose situacijose energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas. Ši direktyva buvo priimta siekiant skatinti energiją taupančią statybą ir didinti visuomenės informuotumą apie energijos taupymo pastatuose galimybes. Sužinoti apie tai daugiau, galite internete.

Kodėl šis dokumentas būtinas naujos statybos pastatams?

Investuojant į energiją taupančias priemones naujo pastato statybos etape ilgainiui galima žymiai sutaupyti. Laikydamiesi energetinio naudingumo sertifikato pateiktų rekomendacijų, pavyzdžiui, naudodami aukštos kokybės izoliacines medžiagas ar įrengdami efektyvias šildymo sistemas, namų savininkai laikui bėgant gali džiaugtis mažesnėmis energijos sąnaudomis.

Energetinio naudingumo sertifikatas yra nekilnojamojo turto energijos vartojimo efektyvumo įvertinimo įrodymas. Tai vis labiau tampa pageidaujama funkcija potencialiems pirkėjams ar nuomininkams. Nauji pastatai su aukštesniais energetinio naudingumo reitingais pritraukia daugiau susidomėjimo naujų namų nekilnojamojo turto rinkoje. Todėl geras šio sertifikato įvertinimas gali padidinti turto vertę ir galbūt palengvinti greitesnius pardavimo ar nuomos susitarimus.

Energiją taupantys nauji pastatai daro teigiamą poveikį aplinkai, nes sumažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ir anglies pėdsaką. Įgyvendindami energetinio naudingumo sertifikato siūlomas tvarias priemones, tokias kaip atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas ar izoliacijos lygio optimizavimas, prisidedame prie ekologiškesnės ateities kūrimo.

Čia pateikiamas suskirstymas, ką galite tikėtis rasti energetinio naudingumo sertifikate

  • Apskaičiuotos energijos sąnaudos: šiame skyriuje pateikiamas įvertinimas, kiek gali kainuoti nekilnojamojo turto eksploatavimas, atsižvelgiant į energijos sąnaudas. Tai suteikia supratimą apie galimus finansinius padarinius, susijusius su energijos vartojimu.
  • Energijos vartojimo efektyvumo įvertinimas: sertifikatas apima ir dabartinį energijos vartojimo efektyvumo įvertinimą, ir galimą įvertinimą, jei galima patobulinti.
  • Pagrindinės nekilnojamojo turto savybės: čia pateikiama pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos turto energiniam naudingumui, santrauka. Tai gali apimti išsamią informaciją apie langus, sienas, stogo izoliaciją ir kitus elementus, kurie prisideda prie bendro efektyvumo.
  • Anglies dioksido emisijos įvertinimai: sertifikatas taip pat nurodo nuosavybės išskiriamą anglies dioksido kiekį. Ši informacija padeda įvertinti jo poveikį aplinkai šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos požiūriu.
  • Šilumos poreikis: galiausiai šiame skyriuje rodoma ir nurodoma, kiek gali prireikti būsto šildymo. Šilumos poreikio supratimas padeda įvertinti galimas šildymo išlaidas ir pasirinkti tinkamus sprendimus.
Komentarai
Kiti straipsniai