Sekmadienis, 2024 m. gegužės 26 d.

Saulės elektrinės atsiperkamumas – džiugina

Saulės elektrinės vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Nors dažnai ši įranga pirmiausia siejama su ekologija, tačiau reikia nepamiršti, kad ji padeda gyventi ir ekonomiškai. O sutaupyti, natūralu, patinka daugeliui.

 

Labiausiai prie šios įrangos populiarumo prisidėjo tai, kad saulės elektrinės kaina – krenta. Tiesiog vis daugiau gamintojų siūlo įrangą, o konkurencija – visada leidžia sutaupyti.

 

Įsigyti saulės elektrinės komponentus galite Namams24 prekybos vietoje internetu. Pasiūla yra labai plati, tad kiekvieno poreikiai, kad ir kokie jie yra – tikrai bus tenkinami visomis prasmėmis.

 

Lietuvoje – saulės užtenka

 

Gana dažnai girdimas mitas, kad Lietuvoje saulės yra per mažai. Dėl to saulės elektrinės mūsų šalyje nebus funkcionalios. Tai nėra tiesa. Mūsų šalyje saulės yra užtektinai. O svarbiausia, kad šviesiomis dienomis pagaminta perteklinė energija, kurios tuo metu nereikia, gali būti saugoma ESO arba laikoma baterijose. Tai leis tamsiuoju metų laiku ir tuo pačiu mažai saulėtomis dienomis taip pat turėti elektros, kuri daugeliui mūsų yra gyvybiškai svarbi. Visgi, net ir nekaupiant jos, dažniausiai per parą pagaminama tiek, kiek reikia vidutiniam namų ūkiui.

 

Įrangos galingumo vertinimas

 

Renkantis saulės elektrinę reikia žiūrėti – kokio ji yra galingumo. Ne visada galingesnė yra geriau, tačiau jau geriau yra numatyti kelis žingsnius į priekį ir rinktis brangesnę, galingesnę, tačiau tokią, kuri bus gebi patenkinti namų ūkio poreikius. Galingumas priklauso nuo to – kiek suvartojate elektros per metus.

Žinodami skaičių galite gana paprastai įvertinti – kokio galingumo įranga tinka Jums. Dažniausiai mažesniuose namuose puikiai užtenka iki 5 kW, o didesniuose namuose – 10 ir daugiau. Dėl to geriausia yra tartis su specialistais, kurie įvertins Jūsų namų ūkio poreikius.

 

Perkama su subsidija

Saulės elektrinės atsiperkamumas yra gana greitas. Jis priklauso nuo to – kiek energijos suvartojate per metus. Kuo daugiau, žinoma, tuo atsiperkamumas bus greitesnis. Taip pat nepamirškite, kad saulės elektrinės gali būti perkamos su subsidija. Tai yra puiki galimybė padengti bent jau dalį išlaidų, kurios yra skirtos įrangos įsigijimui. Keliami reikalavimai subsidijai gauti yra gana minimalūs, o juos galite sužinoti APVA internetiniame puslapyje.

Svarbiausia yra sekti terminus, kadangi pavėlavus bus išdalinta parama ir tuomet subsidijos gavimas, deja, bus nukeltas į kitus metus. O kiekvienais metais keliamos sąlygos kinta, tad domėkitės jomis atsakingai ir kuo detaliau.

 

Nuotrauka iš pexels.com

Komentarai
Kiti straipsniai