Penktadienis, 2024 m. liepos 19 d.

Kaip reguliuojasi plastikiniai langai?

Plastikinių langų reguliavimas yra neatsiejama jų priežiūros dalis, kuri leidžia užtikrinti langų funkcionalumą, sandarumą ir ilgaamžiškumą. Laikui bėgant, dėl įvairių išorinių veiksnių, tokių kaip temperatūros kaita, drėgmė ar tiesiog dėl natūralaus nusidėvėjimo, langų rėmai ir furnitūra gali prarasti pradinę poziciją, dėl ko gali atsirasti skersvėjis, triukšmas arba padidėti šildymo sąnaudos dėl prastėjančio šilumos išlaikymo.

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip atpažinti, kada reikalingas langų reguliavimas, kaip jį atlikti savarankiškai ir kada geriau kreiptis į profesionalus. Plastikinių langų reguliavimas ne tik pailgina jų tarnavimo laiką, bet ir padeda išlaikyti namų komfortą bei energijos efektyvumą.

Plastikinių langų reguliavimas yra svarbus uždavinys, užtikrinantis ilgalaikį jų naudojimą ir funkcionalumą. Laikui bėgant, dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, temperatūrų svyravimų ar mechaninio nusidėvėjimo, langai gali prarasti savo sandarumą, tapti sunkiau atidaromi arba net pradėti girgždėti. Reguliavimas padeda išspręsti šias problemas, prailgina langų tarnavimo laiką ir užtikrina tinkamą jų veikimą.

Kas turėtų atlikti plastikinių langų reguliavimą?

Plastikinių langų reguliavimas gali būti atliekamas tiek paties savininko, tiek profesionalo. Daugumą paprastų reguliavimo darbų galima atlikti savarankiškai, vadovaujantis instrukcijomis ir turint tinkamus įrankius. Tačiau sudėtingesniems ar neaiškiems atvejams geriau kreiptis į patyrusius specialistus.

Kaip reguliuojasi plastikiniai langai?

Kaip reguliuojasi plastikiniai langai?

Plastikinių langų reguliavimas: Įrankių paruošimas

Plastikinių langų reguliavimas yra procesas, kurį galima atlikti savarankiškai, tačiau tam reikalinga tam tikra žinotinė ir tinkami įrankiai. Jei pastebėjote, kad langas užsideda sunkiai, yra skersvėjų ar neteisingai prispaudžia sandariklį, reguliavimas gali būti būtinas. Tinkamas įrankių paruošimas užtikrins sklandų ir efektyvų darbo eigos procesą. Štai kokie įrankiai jums gali prireikti:

 1. Šešiakampio raktų ar reguliuojamų veržliaraktių rinkinys: Šie įrankiai reikalingi langų furnitūros tvirtinimo varžtams sureguliuoti. Jie leis keisti lango atidarymo mechanizmų spaudimo jėgą prie tarpinių ir rėmo, taip užtikrindami gerą sandarumą ir lengvą atidarymą/uždarymą.
 2. Atsuktuvai su kryžminiais ir plokščiais antgaliais: Reikalingi varžtams, kurie laiko rankenas arba reguliuoja lango furnitūrą, atsukti arba užsukti.
 3. Guminio plaktuko: Jis naudojamas tais atvejais, kai reikia atsargiai smūgiuoti pagal langą ar jo detales, siekiant atlikti menkas pozicijų korekcijas be paviršiaus pažeidimo.

Plastikinių langų reguliavimas: Problemos identifikavimas

Antrasis svarbus plastikinių langų reguliavimo etapas – tai gedimų ar nesklandumų, kuriuos reikia ištaisyti, identifikavimas. Klausimai, kuriuos reikėtų sau užduoti šiame etape:

 • Ar langas sunkiai užsidaro? Jeigu langas nebeužsidaro sklandžiai, tai gali rodyti, kad furnitūra yra neteisingai sureguliuota arba dėvėta.
 • Ar yra skersvėjis? Skersvėjų buvimas gali signalizuoti, kad langų tarpai nėra tinkamai sandarūs, kas dažnai yra susiję su nekokybiška tarpine arba neteisingu lango spaustuvo reguliavimu.
 • Ar langas neteisingai atsistoja prieš lango rėmą? Jei langas neteisingai atsiduria prieš rėmą, tai gali reikšti, kad jis yra neteisingai išlygintas arba jo rėmas yra iškrypęs dėl temperatūrų svyravimų ar mechaninio poveikio.

Identifikavus problemas, galite pradėti tikslinį reguliavimą. Pavyzdžiui, jei langas sunkiai užsidaro, reguliavimas gali apimti šarnyro ašies perstūmimo pakeitimą arba varčios pakėlimą. Jeigu pastebite skersvėjus, gali reikėti reguliuoti spaustuvus, kurie langą pritraukia arčiau rėmo ir padeda geriau prispausti tarpines. Ir jei langas neteisingai atsistoja prieš rėmą, gali prireikti pakoreguoti varčios pakėlimo aukštį arba lango šarnyrų poziciją.

Plastikinių langų reguliavimas: Rėmo ir atidarymo mechanizmo patikra

Trečiasis žingsnis langų reguliavimo procese yra rėmo ir atidarymo mechanizmo patikrinimas. Šio etapo metu atliekami veiksmai:

Rėmo tikrinimas:

 • Formos patikra: Išsiaiškinkite, ar langų rėmas yra tiesus ir nepraradęs formos. Jei rėmas iškrypęs, tai gali būti pagrindinė problemų su sandarumu ar varčios judėjimu priežastis.
 • Sujungimų patikra: Tikrinkite rėmo sujungimus; jei jie atsilaisvinę, tai gali sukelti rėmo deformaciją.
 • Plyšių ar pažeidimų ieškojimas: Bet kokie rėmo įtrūkimai ar plyšiai gali ne tik sumažinti izoliacinius langų parametrus, bet ir sukelti problemas atidarant ar uždarant langą.

Atidarymo mechanizmo tikrinimas:

 • Teisingas veikimas: Patikrinkite, ar langas sklandžiai atsidaro ir užsidaro. Bet koks trukdžių ar sunkumų atidarant/uždarant jausmas gali reikšti, kad reikalingas reguliavimas.
 • Tepimas: Užtikrinkite, kad visi judantys atidarymo mechanizmo komponentai yra tinkamai ištepti. Tai svarbu, kad mechanizmas veiktų be trukdžių.
 • Dėvėjimo patikrinimas: Ilgainiui varčios ir rėmo jungties mechanizmai gali susidėvėti. Išnagrinėkite šarnyrus, rankenas ir užraktus dėl matomos dėvės.
 • Pažeistų dalių keitimas: Jeigu pastebite, kad kai kurios dalys yra pažeistos ar dėvėtos iki tokio lygio, kad jų tinkamas veikimas neįmanomas, reikėtų jas pakeisti.
Kaip reguliuojasi plastikiniai langai?

Kaip reguliuojasi plastikiniai langai?

Plastikinių langų reguliavimas: Aukščio ir spaudimo reguliavimas

Ketvirtasis žingsnis yra itin svarbus langų funkcionalumui užtikrinti, nes netinkamas aukštis ir spaudimas prie rėmo gali lemti nesandarumą ir varčios nelygumą.

Aukščio reguliavimas:

 • Kablių reguliavimas: Varčios kabės turi reguliavimo varžtus, kurie leidžia keisti varčios aukštį. Šešiakampiu raktu pasukus šiuos varžtus, varčia pakils arba nusileis.
 • Varčios lygiavimas: Reguliuokite varčios aukštį taip, kad ji būtų lygi su rėmu ir užsidarytų be jokių tarpų. Tai taip pat palengvina rankenos sukinėjimą ir varčios atidarymą/uždarymą.

Spaudimo reguliavimas:

 • Kontaktinis spaudimas: Tai yra jėga, su kuria varčia spaudžiasi į rėmą. Jeigu spaudimas per didelis, langą bus sunku uždaryti; jeigu per mažas – gali būti nesandarumas.
 • Reguliavimo varžtai: Varčios spaudimas prie rėmo dažniausiai reguliuojamas pasukant šešiakampio raktą į specialius reguliavimo varžtus, kurie gali būti varčios kampuose arba šonuose.

Kai reguliuojate aukštį ir spaudimą:

 1. Pradėkite nuo aukščio: Pirmiausia nustatykite tinkamą varčios aukštį. Tai leis jums geriau suprasti, koks spaudimas reikalingas.
 2. Pereikite prie spaudimo: Kai aukštis nustatytas teisingai, tada galite reguliuoti spaudimą. Tai užtikrins, kad langas užsidarytų sandariai ir nebus skersvėjų.
 3. Atlikite smulkius pakeitimus: Niekada nedarykite staigių ar didelių reguliavimų. Maži, palaipsniui atliekami reguliavimai leis išvengti per didelių streso langų stiklui ir mechanizmams.

Po reguliavimo darbų patikrinkite:

 • Sandarumo testas: Uždarykite langą ir patikrinkite, ar per jokią varčios dalį nepraeina oras.
 • Veikimo testas: Atidarykite ir uždarykite langą kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia sklandžiai.

Plastikinių langų reguliavimas: Šoninio suspaudimo reguliavimas

Penktasis žingsnis yra labai svarbus norint užtikrinti sandarų langų uždarymą ir patogų jų naudojimą.

Šoninio suspaudimo reguliavimo proceso aprašymas:

 • Prieigos gavimas: Pradžiai nuimkite apdailos dangtelius, kurie slepia reguliavimo varžtus. Dažnai šie dangteliai yra lengvai nuimami rankomis arba atsuktuvu.
 • Reguliavimo varžtai: Šoninio suspaudimo varžtai leidžia jums keisti, kaip stipriai langas spaudžiasi prie šoninio rėmo kai uždaromas. Tai yra svarbu, kad užtikrinti, jog tarp rėmo ir varčios nėra oro tarpų.
 • Tinkamo suspaudimo nustatymas: Pasukite šoninio suspaudimo varžtus šešiakampiu raktu arba atsuktuvu. Jeigu spaudimas per didelis, varčia gali neužsidaryti arba užsidaryti per sunkiai. Jei per mažas, gali atsirasti skersvėjų ir šaltis.

Kaip atlikti šoninio suspaudimo reguliavimą:

 1. Atidarykite langą: Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad langas yra atidarytas, kad galėtumėte pasiekti varžtus be kliūčių.
 2. Pradėkite nuo minimalaus suspaudimo: Atleiskite varžtus, kad sumažintumėte šoninį suspaudimą, ir tada pamažu jį didinkite.
 3. Atlikite palaipsnį reguliavimą: Reguliuokite varžtus etapais, uždarydami ir atidarydami langą po kiekvieno reguliavimo, kad matytumėte, kaip keičiasi spaudimas.
 4. Tikrinkite sandarumą: Uždarius langą, patikrinkite sandarumą visoje varčios perimetro. Turi būti užtikrintas vienodas spaudimas ir nėra tarpų.
 5. Pasitikrinkite veikimą: Baigę reguliavimą, patikrinkite, ar langas atidaromas ir uždaromas lengvai ir be papildomo spaudimo.

6. Guminių tarpiklių tikrinimas Ne visada problema yra su varčios ar rėmo reguliavimu. Kartais užtenka tik patikrinti ar pakeisti guminius tarpiklius, kad langas vėl užsidarytų sandariai.

Plastikinių langų reguliavimas: Bandymas ir smulkūs pataisymai

Septintasis žingsnis yra praktinis langų funkcionalumo išbandymas po atliktų reguliavimo veiksmų.

Bandymo ir pataisymo procedūra:

 1. Langų atidarymas ir uždarymas: Atidarykite ir uždarykite langą kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog mechanizmai veikia sklandžiai ir nėra pasipriešinimo.
 2. Sandarumo patikra: Uždarykite langą ir patikrinkite, ar visur yra vienodas tarpas tarp varčios ir rėmo. Jokioje vietoje neturi būti matomų tarpų ar jausti skersvėjo.
 3. Vizualinis tikrinimas: Įvertinkite, ar langas atrodo lygus ir ar nėra iškrypimų. Tai svarbu tiek estetiniais, tiek funkcionaliais aspektais.
 4. Funkcionalumo testas: Atlikite funkcionalumo testą – langas turėtų lengvai atsidaryti ir užsidaryti be didelių pastangų, ypač jei reguliavote šoninio suspaudimo varžtus.
 5. Pataisymai: Jei pastebite, kad kažkas neveikia kaip turėtų, nedidelius pataisymus atlikite nedelsiant. Tai gali reikšti varžtų sukimo koregavimą, šoninio ar aukščio suspaudimo smulkų derinimą.
 6. Guminės tarpinės tikrinimas: Paspaudus varčią į rėmą, tarpinės turėtų lygiai prispausti visame kontakto perimetre, neleisti oro prasiskverbti, tačiau ir ne būti per stipriai suspaustos.
 7. Galutinis įvertinimas: Uždarykite langą ir stovėkite iš abiejų jo pusių, kad patikrintumėte sandarumą. Tai leis jums jausti, ar yra kokių nors oro srautų.
Kaip reguliuojasi plastikiniai langai?

Kaip reguliuojasi plastikiniai langai?

Plastikinių langų reguliavimas: Profesionalaus pagalbos prašymas

Aštuntasis žingsnis – vertinti situaciją ir spręsti, ar reikalinga profesionalų pagalba.

Kaip žinoti, kada kreiptis į profesionalus:

 1. Sudėtingos problemos: Jei langas yra itin sudėtingas ar jo mechanizmas neveikia net po kelių bandymų jį sureguliuoti, tai gali reikšti, kad problema yra rimtesnė.
 2. Įrankių trūkumas: Kai kurios reguliavimo operacijos gali reikalauti specializuotų įrankių, kurių turėjimas namų sąlygomis yra neįprastas.
 3. Nežinomos problemos šaltinis: Jei negalite nustatyti, kodėl langas neveikia tinkamai, profesionalas galės atlikti išsamų diagnostiką.
 4. Rizika pažeisti langą: Neteisingai atliekant reguliavimą, yra pavojus dar labiau sugadinti langą, o tai gali lemti didesnes išlaidas.
 5. Garantijos sąlygos: Kai kuriuos reguliavimo darbus atlikus pačiam, galiojanti langų garantija gali būti panaikinta.

Kreipimasis į specialistus:

 • Ieškokite rekomendacijų: Pasidomėkite, kokie langų taisymo specialistai yra rekomenduojami vietinėje bendruomenėje ar tarp draugų.
 • Patikrinkite atsiliepimus: Svarbu rinktis patikimą meistrą, todėl skaitykite atsiliepimus internete ar prašykite referencijų.
 • Pasitarkite dėl kainos: Prieš pradėdami darbus, aiškiai susitarkite dėl kainų ir pasitikrinkite, ar nėra paslėptų mokesčių.
 • Sutarties sudarymas: Gera praktika yra sudaryti raštišką sutartį, kurioje bus išdėstyti visi darbų atlikimo aspektai.

Dažniausiai Užduodami Klausimai: “Kaip Reguliuojasi Plastikiniai Langai?”

1. Kada reikia reguliuoti plastikinius langus?

Reguliuoti plastikinius langus reikia, kai pastebite, kad langas netinkamai atsidaro ar užsidaro, yra skersvėjis, ar jaučiate, kad langas nebesandarina taip, kaip turėtų.

2. Ar plastikinių langų reguliavimas yra sudėtingas procesas?

Tai priklauso nuo konkrečios problemos. Kai kurie paprasti reguliavimai, tokie kaip spaudimo ar aukščio koregavimas, gali būti atlikti namų sąlygomis, tačiau sudėtingesniems atvejams gali prireikti specialistų pagalbos.

3. Kokių įrankių reikia plastikinių langų reguliavimui?

Paprastai jums reikės šešiakampio raktų ar reguliuojamų veržliaraktių, atsuktuvų su įvairiais antgaliais ir kartais – guminio plaktuko.

4. Kaip reguliuoti lango aukštį ir spaudimą prie rėmo?

Lango aukštį ir spaudimą galima reguliuoti naudojant šešiakampius raktus, reguliuojant varčios kabes ir šoninį suspaudimą per varžtus, esančius langų rėmų viršuje ir apačioje.

5. Ką daryti, jei reguliavimas neatneša norimo rezultato?

Jei savarankiškai sureguliuoti langą nepavyksta, rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie turės reikiamą patirtį ir įrankius visiems problemų sprendimams.

6. Ar reguliuojant langus gali prireikti juos išimti?

Dažniausiai langus galima sureguliuoti nejuos išimdami, bet kai kuriais atvejais, jei reikia atlikti didesnę langų remonto ar reguliavimo operaciją, gali prireikti juos laikinai pašalinti.

7. Ar langų reguliavimas gali panaikinti garantiją?

Tai priklauso nuo langų gamintojo ar įdiegimo kompanijos suteiktų garantijos sąlygų. Kai kurių gamintojų atveju, netinkamai atliktas reguliavimas gali panaikinti garantiją, todėl prieš atliekant bet kokius darbus patartina tai patikrinti.

8. Kiek laiko užtrunka plastikinio lango reguliavimas?

Priklausomai nuo problemos sudėtingumo, lango reguliavimas gali užtrukti nuo kelių minučių iki kelių valandų.

9. Ar lango reguliavimą gali atlikti vienas žmogus?

Daugumą reguliavimo darbų gali atlikti vienas žmogus, bet kai kuriems darbams gali prireikti asistento, pavyzdžiui, laikant langą ar jo dalis.

10. Ar reguliuojant plastikinius langus reikia jų priežiūros žinių?

Nors pagrindinis reguliavimas nėra itin sudėtingas, tam tikras technines žinias ir supratimą apie langų mechanizmus turėti reikėtų, kad darbai būtų atliekami teisingai ir saugiai.

Komentarai
Kiti straipsniai