Sekmadienis, 2023 m. spalio 01 d.

All-on-4 implantai. Mitai ir pagrįsti faktai

Jeigu esate susidūrę su dantų netekimu ir dantų implantais, tikriausiai, girdėjote sąvoką – all-on-4. Iki šiol, visuomenėje, apie šio tipo dantų implantus sklando įvairiausi mitai. Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pristatys pagrindinius mitus ir faktus, apie all-on-4“ metodą.

Kas yra all-on-4?

Tai dantų implantavimo metodas, kai apatiniai arba viršutiniai dantys pakeičiami tik keturiais implantais. Vėliau, ant implantų yra tvirtinami nauji paciento dantys.

Privalumai

 • Aukštas sėkmės rodiklis.
 • Natūraliai atrodanti šypsena.
 • Procedūra paprastai trunka apie 1-2 val.
 • Pigesnė alternatyva, už kitus implantavimo būdus.
 • Nėra išimami.
 • Atkuria kramtymo funkcijas.

Mitai

 1. All-on-4 dantų implantai ir tradiciniai implantai – tas pats

Netiesa. All-on-4 reiškia, kad visas dantų lankas yra tvirtinamas ant keturių implantų. O tvirtinant tradicinius implantus, kiekvienam dančiui reikalingas vienas implantas.

 1. Implantacija yra skausminga

Jeigu netoleruojate skausmo, neišsigąskite. Visos implantacijos procedūros yra atliekamos vietinėje nejautroje. Tai reiškia, kad implantacijos metu nejausite jokio skausmo ar diskomforto. O po procedūros, odontologas skirs vaistų nuo skausmo.

 1. Implantacija yra trumpalaikis sprendimo būdas

Tai netiesa. Jeigu tinkamai prižiūrėsite šiuos dantų implantus, jie jums tarnaus visą gyvenimą.

Dantų implantai yra lyg jūsų tikri dantys, todėl jiems nereikia jokios išskirtinės priežiūros. Svarbiausia yra saugoti implantus nuo maisto likučių ir apnašų kaupimosi. Valykite dantis bent du kartus per dieną, su šepetėliu ir dantų siūlu. Esant galimybei, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį, nes jis nuvalo daugiau apnašų nei rankinis. Taip pat, venkite kramtyti kietus maisto produktus, nes galite pažeisti implantus.

 1. Su implantais sunku kalbėti

Tai netiesa. Taip gali būti įsidėjus išimamus dantų protezus, nes jie nėra pritvirtinti prie žandikaulio kaulo ir kartais atsilaisvina. O implantai yra įsriegiami į kaulą todėl su jais patogu tiek kalbėti tiek valgyti.

Faktai

 • Ne visais atvejais All-on-4 yra tinkamas pasirinkimas

Kai kuriems pacientams, atsižvelgiant į jų sveikatos būklę ir prarastų dantų kiekį gali prireikti ir daugiau implantų. Tačiau tik konsultacijos metu odontologas galės tiksliai atsakyti, kokios yra jūsų galimybės.

 

 • Implantai skirti įvairaus amžiaus pacientams

Tikra tiesa. Implantus susideda tiek jauni tiek vyresnio amžiaus žmonės. Odontologas įvertina paciento dantenų audinių būklę ir tuomet nusprendžia, ar jis yra tinkamas kandidatas dantų implantacijos procedūrai.

 

 • All-on-4 metodas yra saugus

Šio tipo implantacija yra saugi, o gijimo procesas trunka iki 2-3 savaičių. Be abejo, įsidėjus implantus labai svarbu atsisakyti žalingų įpročių. Rūkantieji turi didesnę galimybę susirgti periimplantitu. Tai infekcinė liga, sukelianti dantenų kaulinių audinių uždegimą ir kaulo nykimą, aplink implantą.

Taigi,  pristatėme jums pagrindinius mitus ir faktus apie all-on-4dantų implantus. Jeigu netekote dantų ir norite vėl džiaugtis savo šypsena, rekomenduojame atlikti dantų implantacijos procedūrą, nes tai investicija kuri atsiperka visam gyvenimui. Atvykite pas mus ir su odontologo pagalba sužinosite savo dantų atkūrimo galimybes.

Komentarai
Kiti straipsniai