Pirmadienis, 2022 m. lapkričio 28 d.

Kokių įrankių reikia maisto gamybai namuose?

Protingam ir paprastam gaminimui reikalingi darbui tinkami įrankiai. Užuot pirkus kalną įrankių pirmą dieną, galite pamažu kaupti būtiniausių prekių atsargas, kurios labai palengvins jūsų gyvenimą virtuvėje.

Nors gaminimo laidose yra rodoma daug elegantiškų, madingų ir įdomių virtuvės įtaisų, tai nereiškia, kad turite nusipirkti kiekvieną, kad galėtumėte gerai gaminti maistą. Tiesą sakant, norint pradėti gaminti skanius patiekalus, tereikia būtiniausių įrankių.

Siekdami padėti jums tiksliai žinoti, nuo kokių įrankių pradėti, sukūrėme jums svarbiausių virtuvės reikmenų kontrolinį sąrašą. Šiame sąraše aprašomi pagrindiniai maisto ruošimo reikmenys pradedantiesiems ar jau patyrusiems virėjams.

  1. Keptuvė

Kiekvienam mėgstančiam suktis virtuvėje būtina gera, universali keptuvė, kurią galima naudoti kepant mėsą, troškinant daržoves ir gaminant padažus. Tik būkite atsargūs ir naudokite neabrazyvinius įrankius ant paviršiaus! Puikios yra ketaus ar nerūdijančio plieno nelimpančios keptuvės, itin tiks lengvai maisto gamybai.

  1. Puodas

Puodas būtinas, norint virti makaronus ir daržoves arba troškinti padažus ir pupeles. Įsigyti rekomenduojama vidutinio dydžio puodą, kad šis būtų universalus ir patogus naudoti.

  1. Peiliai

Jei gaminate maistą, tikrai prireiks peilio. Jei turite pinigų ir vietos tik vienam peiliui, įsigykite šefo peilį. Šį peilį naudosite 90% savo maisto ruošimo laiko, todėl pasirinkite kokybišką įrankį ir pasirūpinkite juo. Tačiau labai rekomenduojama įsigyti ir dantytą peilį bei pjaustymo peilį , nes jie naudojami skirtingiems tikslams – dantyti peiliai leidžia lengvai pjaustyti pomidorus ir duoną, o pjaustymo peiliai puikiai tinka smulkesniems, subtilesniems darbams, kai didelis peilis tiesiog nepatogus naudoti.

  1. Mediniai šaukštai

Mediniai šaukštai nebraižo keptuvių bei puodų paviršių ir tarnauja amžinai. Tik nedėkite jų į indaplovę! Pasirinkite rinkinį, kuriame yra įvairių medinių šaukštų, kad galėtumėte naudoti įvairiems maisto ruošimo būdams.

  1. Žnyplės

Žnyplės yra labai naudingos virtuvėje. Jos ne tik naudojamos maistui apversti, bet ir padeda perkelti ingredientus iš keptuvės arba skardos, nerizikuojant nusideginti.

  1. Pjaustymo lenta

Rekomenduojama turėti kelias pjaustymo lenteles, kad būtų galima patogiai paruošti įvairius ingredientus. Plastikines lentas galima dėti į indaplovę, kad jos būtų visiškai dezinfekuotos.

  1. Įvairūs dubenėliai

Kiekvienai virtuvei reikia paruošiamųjų dubenėlių rinkinio, į kuriuos būtu galima sudėti visus ingredientus.

Komentarai
Kiti straipsniai