Sekmadienis, 2024 m. gegužės 26 d.

Kaip Rašyti Skaitomus SEO Straipsnius?

Straipsniai yra tik viena iš daugelio rašytinės komunikacijos formų, kuri yra naudojama norint dalintis aktualia informacija. Jie dažnai yra naudojami įmonių kaip vienas iš komunikacijos būdų, nes tokiu atveju jos gali dalintis informacija su darbuotojais, klientais ir kitais suinteresuotais žmonėmis. Paprastai straipsnių rašymas yra to įmonėje dirbančio asmens atsakomybė, kuris gali sklandžiai perteikti mintis apie lyderystę ir kartu pateikti atitinkamą, straipsniui aktualią, informaciją. Kad straipsnis sklandžiai perteiktų autoriaus mintis ir būtų suprantamas skaitytojams, jis turi būti rašomas, remiantis keliais svarbiais aspektais. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime, kaip parašyti gerą straipsnį septyniais žingsniais, ir pateiksime keletą vertingų patarimų, kurie padės parašyti informatyvų ir vertingą straipsnį.

Kas yra straipsnis?

Straipsnis – tai yra rašytinis pranešimas, kuris perteikia skaitytojams norimą parodyti temą. Straipsnių temos gali skirtis, priklausomai nuo temų aktualumo, ir gali parodyti tiek dabartinius, tiek ir praeities įvykius regione, šalyje ar net visame pasaulyje. Be to, straipsnių temos paprastai būna ir tos, kurios domina skaitytojus ne tik dabartiniu laiku, bet gali būti vertingos ir praėjus kelioms savaitėms, mėnesiams ar net metams. Tokie straipsniai turi išliekamąją vertę, nes jų pateikiama informacija paprastai nesikeičia. Informatyvūs straipsniai, kurie aprašo tam tikras paslaugas, prekes ar produktus, taip pat gali pasitarnauti kaip puiki reklama internete. Kad straipsnis būtų naudingas skaitytojams, jį reikia rašyti remiantis keliomis gairėmis:

 1. Pasirinkite temą, kuria norite rašyti;
 2. Nustatykite savo tikslinę auditoriją;
 3. Tyrinėkite faktus, kurie sustiprina jūsų istoriją;
 4. Sugalvokite savo straipsnio struktūrą;
 5. Parašykite apytikslį juodraštį ir sumažinkite apimtį;
 6. Nurodykite svarbiausius dalykus;
 7. Skaitykite garsiai, kol juodraštis bus be klaidų.

Kaip teisingai rašyti straipsnį?

Anksčiau pateikėme jums keletą straipsnių rašymo gairių, kuriomis vadovaudamiesi galėsite parašyti vertingą ir informatyvų straipsnį. Taigi, panagrinėkime šias gaires plačiau:

1. Pasirinkite temą, kuria norite rašyti:

Prieš pradėdami rašyti, sudarykite sąrašą temų, kuriomis norite parašyti straipsnį, nes tai suteikia galimybę sužinoti, kas jus domina. Jei rašote straipsnį savo įmonei, galite pasitarti su kitais įmonės atstovais, kad sužinotumėte, kokia tema gali sudominti potencialius klientus ar būti naudinga jau esamiems. Kuo greičiau išsigryninsite rašymo temą, tuo greičiau galėsite pradėti rašyti tekstą.

2. Nustatykite savo tikslinę auditoriją:

Kai išsirinksite savo straipsnio temą, kitas žingsnis – nustatyti savo auditoriją, į kurią bus orientuotas straipsnis. Gero straipsnio esmė – ne tik informuoti skaitytojus pasirinkta tema, bet ir atsižvelgti į savo straipsnio skaitytojo požiūrį, kad galėtumėte jį pasiekti. Ieškodami tinkamos tikslinės auditorijos, atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius:

 • Demografiniai rodikliai – jie suteikia išsamią informaciją apie asmens amžių ir išsilavinimą.
 • Elgesys ir pomėgiai – svarbu išstudijuoti rinkodaros tendencijas, kad sužinotumėte, kokio tipo žmonės sąveikauja su atitinkamais prekės ženklais.
 • Pirkimo įpročiai – duomenys apie klientų tendencijas išskiria norinčius įsigyti produktą nuo tų, kurie tik naršo internete.

3. Ištirkite faktus, kurie sustiprina jūsų istoriją:

Norint parašyti gerą istoriją, kuri sužavi skaitytoją, būtina turėti faktus, kuriuos galite surinkti tokiose svetainėse, kuriose pateikiama statistika, citatos iš šaltinių, susijusių su tema, kuria rašote. Taip pat galite naudotis nuorodomis į popkultūrą ar žiniasklaidą, vietiniais ar nacionaliniais renginiais ir pan.

4. Sugalvokite savo straipsnio struktūrą:

Prieš pradedant rašyti tekstą turite sugalvoti pagrindinį savo straipsnio formatą, kad galėtumėte daugiau laiko skirti turiniui, o ne struktūrai. Keturios pagrindinės straipsnio dalys turėtų būti:

 • Pavadinimas – paprastai yra viena straipsnio dalis, kurią žiūrintis mato internete, kai ieško turinio savo paieškos sistemose.
 • Įžanginė pastraipa – joje pristatomas pagrindinis dalykas, ką reikia pasakyti apie temą.
 • Turinio pastraipa – ji leidžia sukurti ir tvarkyti pagalbinę informaciją, kuri patvirtina jūsų pagrindinius teiginius.
 • Išvada – ji gali baigtis raginimu veikti ar kažkuo, ką skaitytojas gali apsvarstyti ateityje.

5. Parašykite apytikslį juodraštį ir sumažinkite apimtį:

Parašę savo straipsnio tekstą, pradėkite jį redaguoti ir apgalvokite, ką galite padaryti kitaip, kad pagerintumėte straipsnio kokybę ir kokias temas ketinate plėtoti.

6. Nurodykite svarbiausius dalykus:

Išskirkite pagrindinius kiekvienos struktūros dalies punktus, kad skaitytojas visada būtų įtrauktas į straipsnį.

7. Skaitykite garsiai, kol juodraštis bus be klaidų:

Kai straipsnis bus baigtas, kelis kartus garsiai perskaitykite jį, nes norėsite užtikrinti, kad tekstas būtų glaustas ir suprantamas skaitytojui.

Komentarai
Kiti straipsniai