Sekmadienis, 2023 m. spalio 01 d.

Ką reikia žinoti prieš renkantis medienos granules? Kokybės požymiai

Didelė dalis žmonių prieš įsigydami pirkinį jau puikiai žino, kad tai yra geriausias jų pasirinkimas, lyginant su kitais produktais. Taip pat turime jaustis ir perkant medžio granules, tačiau neretai mus klaidina informacijos gausa bei ne vieno gamintojo siūlomi variantai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo panašiai arba netgi identiškai, nors jų kaina ir kokybė galis skirtis. Šiuo atveju tik žinant, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį ir kokiais kriterijais verta vadovautis, pavyks atrasti optimaliausią variantą – šildytis efektyviau, o taip pat ir sutaupyti. Pasirinktos kokybiškos medienos granulės suteiks daugiau šilumos, kur kas mažesni jų kiekiai bus sunaudojami  šildantis patalpas šaltuoju metų laiku.

Pagrindiniai parametrai, kurie gali išduoti apie medžio granulių kokybę – šilumos išeiga, kuri dar kartais vadina kaitra (kaloringumu), drėgmės lygis ir pelenų kiekis, kuris susidaro sudegus produktui. Geras ir kokybiškas produktas bus kietas bei sausas. Kuo mažesnis drėgmės kiekis produkte, tuo gaminys laikomas kokybiškesniu. Dažniausiai šis parametras vertinamas procentais, kuo procentas mažesnis, tuo medžio granulės yra sausesnės ir kokybiškesnė. Tokiu atveju degimo metu nereikia papildomai išgarinti vandens, todėl ir šilumos išgaunama daugiau.

Taip pat kokybiškomis medienos granulėmis laikomos tos, kurios lengvai nesuyra, bet taip pat neturi papildomų formą išlaikančių priemaišų. Kokybiškam produktui surišti priedai nereikalingi, tam pakanka tinkamų sąlygų granulių presavimo metu, kuomet dėl natūralių medžio lipnumo savybių, granulėms pavyksta išlaikyti presavimo metu įgytą formą.

Lygiai taip pat yra ir su pelenais, kuo jų susidaro mažiau, tuo medienos granulės yra kokybiškesnės. Susidaręs mažas pelenų kiekis rodo, jog didžioji dalis medienos sudegė į aplinką išskiriant didelį šilumos kiekį.  Pasirinkus kokybiškas medžio granules, sudegus 15 kilogramų pakuotei turėtų susidaryti ne daugiau kaip arbatos puodelio tūrio pelenų kiekis.

Kuo ypatingos medienosgranules.lt gaminamos granulės?

Iš pirmo žvilgsnio praktiškai visos medžio granulės atrodys vienodai, todėl renkantis ir ieškant geriausio varianto labai svarbu atkreipti dėmesį į jų specifikacines savybes. Jos visuomet yra pateikiamos ant pakuotės nepriklausomai nuo gamintojo. Žinoma, ne visi gamintojai orientuojasi į aukščiausią kokybę, todėl ir nurodytos savybės skirsis.

Medienosgranules.lt granulių kokybei skiria ypatingą dėmesį, tuo galite įsitikinti kiekvienas. Vertinant kelių gamintojų medžio granules, skirtumą galima pamatyti ne tik praktiškai kūrenant granules, bet taip pat ir panagrinėjus pateiktą kokybės informaciją.

Standartiškai sudegusių granulių pelenų kiekis nustatomas apie 0,7 % arba netgi dar didesnis, o tuo tarpu mūsų produkte jis sieks vos 0,3 %, kas yra pakankamai didelis skirtumas, norint pasiekti didžiausio efektyvumo šildant patalpas medžio granulėmis. Lygiai taip pat yra ir su drėgmės kiekiu, kuris standartiškai yra lygus arba viršija 10 %, kuomet mūsų granulės pasižymi 8,6 % ir mažesniu drėgmės kiekiu. Koloringumas dažniausiai svyruoja nuo 16,5 iki 19 MJ/kg, o mūsų gaminamuose produktuose jis bus tarp 18,58 ir 19,93 MJ/kg.

Vertinant granulių kokybės parametrus šie skaičiai gali būti neaiškūs, bet turint tokius aprašymus, kelių gamintojų specifikacijas bei palyginus jas, skirtumai gaunami akivaizdūs ir gana lengvai suprantami. Svarbu nepamiršti to, kad kartais kokybiškas produktas gali būti brangesni, tuomet būtina įsidėmėti, kad aukštesnės kokybės produktas pasižymi kur kas greitesniu atsipirkimu, todėl ne visada pigesnis produktas išlieka pigesniu produktu ateityje.

Komentarai
Kiti straipsniai