Pirmadienis, 2022 m. rugsėjo 26 d.

Dažai internetu, kaip tinkamai ir kokybiškai juos išsirinkti?

Dažoma siena kviečia ją paliesti teptuku. Bet ar tikrai žinote, kokie dažai geriausiai tinka jas dailinti? Juk dažų pasirinkimas itin didelis ir platus, kaip tinkamai pasirinkti ir neapsigauti? Žinoma, galima konsultuotis su specialistais, jie geriausiai patars ir padės apsispręsti, ko jums reikia.

Dažų pasirinkimas priklauso nuo to, ką dažysite

 

Tai pirmasis klausimas, į kurį turėtumėte atsakyti sau arba tapybos profesionalui. Dažų pasirinkimas priklauso nuo paskirties, žmogaus veiklos intensyvumo ir dažomo paviršiaus. Aukštos kokybės dažai internetu čia: https://www.spalvusala.lt.

 

Taip pat svarbu, kad gyvenamojoje erdvėje naudojami dažai neturėtų sveikatai kenksmingų medžiagų. Lateksiniai dažai daugiausia naudojami vidaus apdailai ir yra ypač atsparūs drėgmei, purvui ir valymui.

Kadangi dažai daugiausia naudojami koridoriuose, rekomenduojama naudoti plaunamus ir atsparius dilimui (1-2 klasės) dažus arba dekoratyvinį tinką

 

Taip pat vaikų kambario dažymui rekomenduojama naudoti plaunamus dažus, nes maži vaikai mėgsta savo paveikslėliais „papuošti“ sienas. Net jei sienas puošia „flomasteriai“, dėmes galima lengvai pašalinti paprastu trintuku, nesijaudinant, kad trynimo vieta vis dar blizga.

 

Plaunami dažai yra blizgūs ir matiniai. Tačiau, nors matinis atsparumas yra aukštas, jis yra riebesnis ir sunkiau valomas. Valant jais padengtus paviršius, kai valoma vieta pradeda blizgėti, greičiausiai susidursite su problemomis. Kad taip nenutiktų, sienas rekomenduojama dažyti blizgiais dažais, atspariais buitiniams valikliams.

Aplinkai draugiškesni yra tie dažai, kuriuose yra mažiau lakiųjų organinių junginių

 

Tiesa, dabar prekiauti neekologiškais dažais apskritai draudžiama. Miegamajame mažesnis judėjimo intensyvumas leidžia naudoti matinius dažus. Vonios sienoms galima naudoti specialiai sukurtus dažus su priedais.

• Metalinių paviršių dažymui tinka bet kokios rūšies dažai. Svarbiausia yra tinkamas paviršiaus apdorojimas. Metalą rekomenduojama padengti akriliniais dažais (prieš tai reikia nugruntuoti alkidiniu gruntu), kad dažai nepagelstų.

 

• Dažant medieną patalpose, rekomenduojama rinktis akrilinius dažus. Medinėms grindims dažyti rekomenduojama naudoti grindų dažus arba laką.

Kuo ryškesni dažai, tuo atsparesni plovimui ir trinčiai, tačiau šie dažai nepaslėps nelygumų

 

Dauguma latekso, akrilo ir vinilo dangų turi kelis blizgesio lygius: blizgus, apvalkalo blizgesys, šilko blizgesys arba mažai blizgus ir matinis.

 

• Blizgūs ir ryškūs dažai paryškins paviršiaus nelygumus, todėl visiškai nelygias sienas rekomenduojama padengti visiškai matiniais dažais. Didžiausias blizgių dažų privalumas yra tai, kad juos lengva valyti.

 

• Šilkiniai arba mažai blizgūs dažai – tarp pusiau blizgių ir matinių. Jie suteikia paviršiui vizualinės šilumos ir gylio efektą. Šio tipo blizgūs dažai yra atsparesni dėmėms nei matiniai.

 

• Matiniai dažai labai tinka šiurkštiems ir nelygiems paviršiams. Akytuose jų paviršiuose išlieka teršalai, tačiau svarbu atminti, kad tokiomis dangomis padengtus paviršius nuvalyti sunkiau nei blizgiomis dangomis, o valomas plotas gali tapti blizgus.

Pelėsis gali pažeisti nudažytas kambario sienas ir lubas, o tai ne tik negražu, bet ir kenkia sveikatai

 

Šiandien yra daugybė priemonių, kurios gali padėti apsisaugoti nuo pelėsio, tik reikia mokėti teisingai pasirinkti, nes kas tinka vienai patalpai, gali netikti kitoms patalpoms. Taip pat svarbu žinoti, kad šios cheminės medžiagos yra kenksmingos. Ant jų pakuotės dažniausiai nurodoma, kuriai iš keturių pavojingumo kategorijų gaminys priklauso. Labai pavojingos medžiagos tinka tik lauko darbams. Ką daryti, kad namuose neaugtų pelėsis? Svarbu didelius baldus statyti atokiau nuo sienos, neleisti vandeniui patekti į lango rėmą, dažnai vėdinti namus. Patalpoje rekomenduojama palaikyti 20-21 laipsnių šilumą.

 

 

 

 

 

Komentarai
Kiti straipsniai