Pirmadienis, 2022 m. lapkričio 28 d.

Naudingi asmeninių finansų patarimai pradedantiesiems

Jei naudojatės internetu, neabejotinai atrandate daugybę asmeninių finansų patarimų. Todėl greičiausiai šią akimirką taip pat pamanėte, kad finansinių patarimų jūs iki šiol esate girdėję daugybę, todėl imate savęs klausti, kodėl gi turėtumėte skaityti toliau? Tačiau šiame straipsnyje mes atrinkome ir pateikėme pačių geriausių finansinių patarimų pradedantiesiems sąrašą, todėl jums nebereikės blaškytis ir susidurti su kitais nepatogumais. Vietoje to, visus svarbiausius patarimus turėsite vienoje vietoje.

Suformuokite paprastą biudžetą

Jei jūs dar nesuformavote savo biudžeto, dabar būtų pats metas tai padaryti. Žinoma, kai kurie žmonės yra tiesiog apsėsti dėl savo biudžeto sekimo, tačiau tai tikrai nereiškia, jog jūs iš karto turėtumėte padaryti tą patį. Pirmiausia jūs galite pradėti nuo paprastesnio biudžeto suformavimo, kuris jūsų pernelyg nesuvaržytų. Juk svarbiausia yra link savo tikslo žengti nors ir nedideliais, tačiau užtikrintais žingsneliais.

Kuomet jūs suformuosite savo biudžetą, tai jums leis lengviau suprasti, kaip kiekvieną mėnesį jūs leidžiate savo pinigus, kiek jūs iš tikrųjų gaunate lėšų ir kiek galiausiai jums lieka, pataria Kreditai INFO. Tokių skaičių matymas prieš savo akis jums suteiks galimybę paprasčiau išsiaiškinti, kokias klaidas jūs iki šiol darėte ir kaip galėtumėte jų išvengti ateityje.

Žinoma, lygiai taip pat jūs turėtumėte sekti ir savo turimo turto vertę. Tai yra ne ką mažiau svarbu nei biudžeto suformavimas ir jo laikymasis. Tokiu būdu jūs galėsite žinoti, koks iš tikrųjų yra jūsų kapitalas.

Tiksliai žinokite visas savo skolas

Taigi, kai jau turėsite suformavę savo asmeninį biudžetą ir taip pat žinosite, kiek turto jūs turite, ateis metas sudaryti ir visų savo turimų skolų sąrašą. Ir tai turėtumėte atlikti atskirai nuo savo biudžeto. Trumpiau tariant, jūs turite labai tiksliai žinoti, kokius finansinius įsipareigojimus turite, kokias pinigų sumas jūs turite grąžinti, kokios yra konkrečių paskolų palūkanos, kiek kiekvieną mėnesį skirtingiems kreditoriams mokate, kokia yra paskolų trukmė ir kt.

Tokiu būdu jūs galėsite lengviau suprasti, kokias paskolas jūs turėtumėte padengti pirmiausiai ir kurios jums atsieina brangiausiai.

Sulėtinkite savo gyvenimo tempą

Ar esate girdėję patarimą, kad turėtumėte gyventi žemiau savo tikrųjų galimybių. Trumpiau tariant, neturėtumėte gyventi atsižvelgiant į tai, kokios yra jūsų pajamos. Deja, bet labai daug žmonių daro vieną ir tą pačią klaidą. Vos tik jų mėnesinės pajamos padidėja, jie ima gyventi pagal savo išaugusias galimybes, o tai, savaime suprantama, nepadeda jiems lengviau ir greičiau pasiekti finansinės nepriklausomybės ir užtikrintai stabilizuoti savo finansinį pagrindą.

Tuo tarpu, jei jūs norite kiekvieną mėnesį bent nedideliu žingsneliu pajudėti link savo užsibrėžtų finansinių tikslų, jokiu būdu neturėtumėte leisti sau pernelyg išlaidauti ir gyventi pagal savo galimybes. Jei jūs elgsitės apgalvotai ir neleisite sau išlaidauti ten, kur to daryti iš tikrųjų nėra jokios priežasties, jums turėtų būti lengviau padengti turimus finansinius įsipareigojimus, atidėti daugiau lėšų nenumatytiems atvejams ir jaustis stabiliau.

Padidinkite savo asmeninį kredito reitingą

Kiekvienas iš jūsų turėtumėte suprasti savo asmeninį kredito reitingą ir išmokti vertinti savo asmenines kredito ataskaitas. Žinoma, į savo kredito reitingą atsižvelgia tik nedaugelis. Be to, didelė dalis žmonių apskritai nežino, koks yra jų kredito reitingas. Tačiau tai yra labai didelė klaida, kadangi nežinant šios svarbios finansinės informacijos galima padaryti ir labai daug reikšmingų finansinių klaidų.

Be to, asmeninio kredito reitingo žinojimas padeda lengviau gauti paskolą, kadangi tokiu būdu jūs galite imtis atitinkamų priemonių, kurių pagalba savo asmeninį kredito reitingą pagerintumėte. Kaip žinia, vartotojo asmeninis kredito reitingas yra pagrindinis veiksnys į kurį atsižvelgia kreditoriai, kuomet jie verta į juos dėl paskolų besikreipusių vartotojų mokumą. Todėl jei jūs taip pat svarstote apie savo galimybes kreiptis dėl vienokios ar kitokios paskolos, visų pirma turėtumėte sužinoti savo kredito reitingą ir, jei jis nėra pakankamai aukštas, imtis priemonių jį pagerinant. Tokiu atveju jūs taip pat galėtumėte tikėtis sulaukti ir palankesnių paskolos palūkanų pasiūlymo.

Sudarykite taupymo planą

Taip, turbūt daugelis iš jūsų šią akimirką susiėmėte už galvos, nes pamanėte, jog tokį patarimą iki šiol buvote girdėję šimtus ar netgi tūkstančius kartų. Tačiau tokiu atveju turėtumėte savęs paklausti, kiek kartų tokio patarimo jūs paklausėte? Deja, bet didžioji dalis žmonių taupymo plano nė neturi ir net nesiruošia jo sudaryti. Tačiau be taupymo plano beveik nėra jokios galimybės sistemingai pasiekti savo asmeninius finansinius tikslus.

Todėl jei jūs taip pat tokio plano neturite, dabar būtų pats metas jį sudaryti. Ir nors iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad taupyti bus labai sudėtinga ir tai apsunkins jūsų kasdienį gyvenimą, galite būti tikri, kad sistemingai judėdami pirmyn jūs galiausiai priprasite prie savo pasikeitusių asmeninių finansų valdymo įpročių ir taupymas jums nebekels jokių nepatogumų.

Atskirkite mokėjimų ir santaupų sąskaitas

Jei jūs dalį savo mėnesinio biudžeto norite skirti taupymui, tuomet privalote savo mokėjimų ir santaupų sąskaitas atskirti. Tačiau labai daug žmonių apie tai nė nepagalvoja, todėl labai reikšmingai apsunkina savo asmeninių finansų valdymo procesą.

Nepaisant to, ar jūs naudojatės vienu banku, ar turite kelias sąskaitas skirtinguose bankuose, mokėjimams ir santaupoms skirtos banko sąskaitos turi būti skirtingos. Priešingu atveju jūs galite nė nepastebėti, kaip savo santaupas imsite naudoti įvairiems mokėjimams atlikti.

1-3 val. per savaitę skirkite gilinimuisi į finansus

Jei jūs iš tikrųjų norite išmokti teisingai valdyti savo asmeninius finansus, privalote skirti tam laiko. Tai reiškia, kad vien kelių patarimų jums nepakaks, jei norite būti pasikaustę šioje srityje. Taigi, turėtumėte kiekvieną savaitę domėjimuisi finansų sritimi skirti bent 1-3 val. Tokiu būdu bėgant laikui jūs sužinotumėte vis daugiau ir jums taptų lengviau judėti iš link savo tikslų. Be to, gilintis į šią sritį šiandien yra labai nesudėtinga, kadangi yra daugybė visiškai nemokamų informacinių finansinės tematikos šaltinių – pradedant elektroninėmis knygomis, ir baigiant įvairiais tikslinės tematikos internetiniais tinklaraščiais.

Jums reikia uždirbti daugiau pinigų

Jau sužinojote, kad jūsų asmeninio biudžeto suformavimas ir tinkamas jo valdymas visame šiame procese vaidina labai svarbų vaidmenį. Tačiau lygiai taip pat ne ką mažiau svarbu pasistengti uždirbti ir daugiau lėšų. Žinoma, turbūt ne vienas iš jūsų šią akimirką pagalvojote, kad visą tai yra kur kas lengviau pasakyti nei padaryti. Ir nors tai yra tiesa, vis dėlto visuomet egzistuoja daug ir įvairių galimybių.

Visų pirma turėtumėte pagalvoti apie savo dabartinį darbo stažą ir įdirbį dabartinėje darbovietėje. Galbūt jūs savo darbe dirbate labai ilgą laiką ir per jį dar nebuvote pakelti pareigose? O gal jūsų atlyginimas jau keletą metų nebuvo padidintas? Kad ir kokia bebūtų situacija, jūs turite teisę kreiptis į savo darbdavį prašydami paaukštinimo ar atlyginimo pakėlimo. Be abejo, keliaujant pas savo darbdavį su tokiu prašymu jūs turėtumėte būti pagalvoję ir apie svarias priežastis, kodėl darbdavys turėtų sutikti su jūsų prašymu.

Taip pat jūs visuomet galite pagalvoti ir apie įvairius papildomo uždarbio būdus. Nemenka dalis žmonių turi įvairius hobius, tačiau niekuomet nebando jų pagalba gauti papildomų lėšų. Tuo tarpu, jei jūs taip pat turite jums patinkančius hobius, kurie vis dėlto galėtų padėti jums generuoti ir daugiau papildomų pajamų, kodėl gi turėtumėte tokios puikios galimybės atsisakyti? Padidinę savo gaunamas pajamas galėsite pagerinti ir savo asmeninę finansinę situaciją.

Pirmiausia investuokite į save

Vienas iš puikiausių būdų sustiprinti savo finansinį pagrindą yra pasyvių pajamų šaltiniai. Tačiau jei jūs iki šiol neturėjote jokios praktinės investavimo patirties, pradėti investuoti jums gali atrodyti pakankamai sudėtinga. Dėl šios priežasties jūs turėtumėte į investavimą žvelgti labai atsakingai ir apgalvotai. Jokiu būdu neskubėkite ir įvertinkite jums prieinamus pasirinkimus.

Tuo tarpu, kai būsite atradę jums iš pirmo žvilgsnio patinkančias investicines sritis, turėtumėte pradėti investuoti ne į jas, o į save. Tai reiškia, kad jums reikia investuoti į žinias ir patirtį, tokiu būdu lengviau įsigilinant ir konkrečius investicinius instrumentus, kuriuos galiausiai norėsite pasitelkti.

Nelyginkite savo finansinės padėties su kitų žmonių padėtimi

Daugelis žmonių labai dažnai dairosi per petį ir stengiasi lygiuotis į kitus – ypač finansinio statuso atžvilgiu. Tačiau iš tikrųjų tokios „varžybos“ prie gero nepriveda, kadangi tuomet labai dažnai padaroma daug finansinių klaidų – jau nekalbant apie nepamatuotą išlaidavimą. Todėl niekuomet nevertėtų savo finansinės padėties lyginti su kitų žmonių padėtimi. Būkite susitelkę į savo konkrečią situaciją ir niekuomet nepamirškite užsibrėžtų asmeninių tikslų.

Supraskite, kaip veikia kredito kortelės

Šiomis dienomis didelė dalis žmonių turi ir reguliariai naudojasi kredito kortelėmis. Tačiau labai dažnai vartotojai į kredito korteles žvelgia ne kaip į paskolas. Tiesą sakant, nemenka dalis jų mano, jog tai nėra finansiniai įsipareigojimai. Deja, bet toks požiūris yra neteisingas. Jei jūs nuspręstumėte kreiptis dėl paskolos turėdami ne vieną kredito kortelę, akimirksniu suprastumėte, kad vis dėlto jūs turite ne vieną finansinį įsipareigojimą, kuris blogina jūsų asmeninį kredito reitingą.

Tai reiškia, kad jūs turite suprasti, kaip veikia kredito kortelės ir taip pat, kokio dydžio palūkanos joms yra taikomos. Jei jūs vis dėlto nusprendėte naudotis kredito kortele, turite būti tikri, kad ją padengsite laiku ir neleisite sau piktnaudžiauti naudojantis jums suteikta paskola (arba kitaip tariant – kredito kortelėje esančiais pinigais).

Nepasiduokite impulsyviam pirkimui

Išlaidų sumažinimas neabejotinai yra puiki priemonė siekiant sutaupyti daugiau lėšų. Tačiau ne ką mažiau svarbu pasistengti suvaldyti savo apsipirkinėjimo įpročius, nepasiduodant impulsyviam pirkimui. Deja, bet kartas nuo karto dauguma iš mūsų susiduriame su šia problema, kuri reikšmingai padidina ir bendrąsias mūsų patiriamas mėnesines išlaidas. Todėl jei jūs pasistengsite suimti save į rankas ir prieš nuspręsdami įsigyti vieną ar kitą pirkinį leisite sau gerai apie tai pagalvoti, galite būti tikri, kad sutaupysite gerokai daugiau pinigų.

Niekur neskubėkite

Susipažinote su daugybe įvairių finansinių patarimų, todėl šiuo metu jūs galite jaustis pakankamai pasimetę. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad akimirksniu turėtumėte pasitelkti kiekvieną iš jų. Savo asmeninių finansų valdymo jūs galite ir turėtumėte imtis palaipsniui, niekur neskubėdami. Tokiu būdu jūs galėsite lengviau apsiprasti prie besikeičiančios padėties ir užtikrinčiau judėti pirmyn.

Komentarai
Kiti straipsniai