Pirmadienis, 2021 m. spalio 25 d.

Vertinantiems skanią kavą ir itališką kokybę – DeLonghi kavos aparatai

Kavos skonis yra labai individualus dalykas, todėl rasti vienintelį kavos aparato variantą, kuris tiktų visos šeimos nariams, sudėtinga. Tiesa, dabar tai tikrai įmanoma. Viena žinomiausių kavos aparatų gamintojų DeLonghi rūpinasi kavos mylėtojais ir siūlo itin platų kavos aparatų asortimentą pritaikytą tiek individualiems, tiek šeimos norams. Čia rasite automatinių, pusiau automatinių ir kapsulinių kavos virimo aparatų bei galėsite mėgautis tobulu, itališkos kavos puodeliu neišėjus iš namų.

 

DeLonghi kavos aparatų populiarumas pasaulyje ir Lietuvoje

 

Pirmąjį modernų kavos virimo aparatą DeLonghi kompanija pristatė dar 1990 m. Italijoje, ir tai nebuvo tik paprastas espresso aparatas – jis turėjo cappuccino ruošimo sistemą, kuri sukėlė tikrą nuostabą. Pagaliau buvo suteikta galimybė mėgautis tobulo skonio itališka kava neišėjus iš namų. Žinoma, DeLonghi kavos aparatai buvo ir toliau tobulinami, diegiamos naujos sistemos ir funkcijos, kurios atitiktų skirtingus klientų poreikius. Taip DeLonghi prekinis ženklas tapo populiarus visame pasaulyje, o tuo pačiu ir Lietuvoje. Žinoma, kad netektų vykti į DeLonghi kompanijos šalį Italiją, dabar šiuos aparatus galima apžiūrėti ar net įsigyti Lietuvoje, specializuotose kavos aparatų parduotuvėse, tokiose kaip Kavos Draugas. Apžvelkime kiekvieną kavos aparato tipą iš arčiau.

 

Automatiniai kavos aparatai

 

Jeigu mėgstate kokybiškos šviežiai maltos kavos aromatą, bet neturite laiko kiekvieną dieną malti kavos pupelių, automatiniai kavos aparatai gali būti geriausias pasirinkimas. Nors automatiniai kavos aparatai DeLonghi nėra pigūs, tačiau ši investicija ilgalaikė, nes kokybiškas prietaisas tarnauja ne vienerius metus, o namuose pagaminta kava nenusileidžia kavinėse ruošiamai kavai. Be to, galima rinktis iš įvairių modelių. Dalis jų turi pieno sistemas, kurios leidžia mėgautis daugybe pieniškų kavos gėrimų be didelių pastangų. Kiti kavos aparatų modeliai, turi integruotą garų antgalį – čia pieno putą susiplakti turėsite patys.

Jeigu jūsų rytai būna įtempti ir niekur nespėjate, vieno paspaudimo funkcija leis paruošti karštos kavos puodelį vos per kelias minutes. Prabėgus pro kavos aparatą jums reikės tik paspausti pasirinktos kavos gėrimo mygtuką bei padėti puodelį. Po atliktų smulkių darbų, grįžus į virtuvę jus pasitiks karštas puodelis kavos, kurio viliojantis aromatas tikrai privers nors minutę prisėsti ir pasimėgauti ryto akimirka. O, kad būtų dar patogiau, dabar dalis automatinių Delonghi kavos aparatų valdomi tiesiog išmaniuoju telefonu. Parsisiuntus specialią programėlę pasirinkti mėgstamos kavos gėrimo nustatymus galėsite net gulėdami lovoje.

Dar vienas automatinių DeLonghi kavos aparatų privalumas – individualus kavos intensyvumo nustatymas. Taip galėsite pasirinkti, kokio stiprumo kavą gerti ryte, per pietus ar vakare. Be to, dalis automatinių kavos aparatų turi ir šaltos kavos gaminimo funkciją. Tad jeigu mėgstate atsigaivinti, kavos aparatai su integruota šalto gėrimo sistema jums tikrai pravers.

Turbūt niekas taip neatitraukia nuo kavos aparato pirkimo, kaip sudėtingas jo valymas. Tačiau svarstantiems automatinio DeLonghi kavos aparato įsigijimo galimybę pravartu žinoti, kad visi DeLonghi modeliai valomi gana paprastai ir greitai. Dalį detalių galima plauti indaplovėje arba rankomis.

Pusiau automatiniai kavos aparatai

 

Pusiau automatiniai kavos aparatai DeLonghi puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta ilgesnį kavos ruošimo procesą. Ruošiant kavą šiuo aparatu turėsite patys susimalti kavos pupeles kavamale, arba naudoti jau sumaltas kavos pupeles. Tiesa, paspausti vieno mygtuko norint paruošti karštą puodelį kavos neužtek.

Kaip veikia pusiau automatinis kavos aparatas? Maltą kavą reikia įdėti į tam skirtą filtrą, ją suspausti (tvirtai suspausta malta kava yra gero espresso paslaptis), įstatyti filtrą į kavos virimo aparatą, pasukti rankenėlę, kad filtras užsifiksuotų ir paspausti kavos ruošimo mygtuką. Tik taip paruošite kavą pusiau automatiniu kavos aparatu.

Tiesa, vienas svarbiausių šio kavos aparato privalumų yra individualus gėrimo stiprumo pasirinkimas. Tai, kiek maltos kavos pupelių įdėsite į filtrą, tokio stiprumo kavą ir gausite. Be to, šiuo kavos aparatu tikrai galėsite išmėginti savo kūrybiškumą ir gabumą pieno plakime. Integruotas garų antgalis leis susiplakti norimos konsistencijos pieno putą bei išmėginti savo jėgas piešime ant kavos.

Kitas svarbus šio aparato privalumas – pastovios vandens temperatūros užtikrinimas. Norint paruošti kokybišką kavą reikia ne tik tinkamai sumalti kavos pupeles, bet ir jas užplikyti tinkamos temperatūros vandeniu. O, kad kavos pupelės nesudegtų ir kava išlaikytų tolygų skonį, reikalinga pastovi vandens temperatūra. Įsigiję pusiau automatinį DeLonghi kavos aparatą galite likti ramūs, paruošta kava atitiks aukščiausius itališkos kavos standartus. O jeigu nerimaujate dėl sunkaus aparato valymo, pusiau automatiniai kavos aparatai nereikalauja sudėtingos priežiūros, reikia tik laiku atlikti vandens sistemos nukalkinimą ir po kiekvieno kavos gaminimo išvalyti kavos filtrą.

Kapsuliniai kavos aparatai

DeLonghi gamina įvairių dizainų kapsulinius kavos aparatus, tačiau skirtingo dizaino kavos aparatai esminių funkcijų skirtumų neturi. Dauguma jų reikalauja patiems nustatyti ruošiamo kavos gėrimo vandens kiekį, dalis jų turi automatinę kavos aparato išjungimo funkciją, kiti reikalauja tai padaryti savomis rankomis. Tačiau vienas pagrindinių jų privalumų yra platus skirtingų kavos gėrimų pasirinkimas bei palyginti pigi kaina. Žinoma, norint paruošti kavą šiuo aparatu pirmiausia turėsite įsigyti kavos kapsulių, kurių skonių įvairovė jus tikrai nustebins – karamelinė latte, kava su citrinos rūgštele, šalta kava, kava be laktozės, kava su avižomis, migdolais arba kokosų drožlėmis. Tad išsirinkti sau patinkantį skonį nebus sudėtinga.

Be to, kapsulinius kavos aparatus labai lengva prižiūrėti. Svarbiausia bent kartą per mėnesį atlikti kavos aparato nukalkinimą. Jeigu kavą kapsuliniu kavos aparatu ruošiate ne kiekvieną dieną, atlikti nukalkinimą galite rečiau.

Kavos aparatai Delonghi – būkite barista savo namuose

 

Ne veltui kavos aparatai DeLonghi yra populiarūs visame pasaulyje. Jų platus asortimentas ir siūlomos modernios funkcijos padeda pasijusti tikrais baristais savo namuose. Itališka kavos aparatų kokybė bei išskirtiniai dizaino sprendimai taip pat nelieka nepastebėti. Šviesi, tamsi ar spalvota virtuvė – čia vietą tikrai ras baltomis, juodomis, sidabrinėmis ar raudonomis detalėmis papuošti DeLonghi kavos aparatai. Taigi, dabar mėgautis tobulo skonio kava gali kiekvienas ir visai nesvarbu, ar kavos aparatą naudoja visa šeima ar tik vienas asmuo. Kiekvienas kavos gaminimo prietaisas leidžia pasirinkti kavos pupelių ar pieno putos kiekio nustatymus pagal individualius poreikius.

 

Nuotraukos teisės priklauso: Kavos Draugas

Komentarai
Kiti straipsniai