Ketvirtadienis, 2024 m. balandžio 18 d.

Kodėl verta rinktis gartraukį be ventiliacijos angos?

Šiuolaikinėse virtuvėse reikia gartraukio, kad būtų palaikomas normalus mikroklimatas ir išlaikoma gera patalpos elementų apdaila. Tačiau ne visada įmanoma prijungti įrenginį prie pastato vėdinimo sistemos. Tokiu atveju idealiausias sprendimas yra virtuvės gartraukis be ventiliacijos, apie kurį ir kalbėsime šiame straipsnyje.

Gartraukio be prijungimo prie ventiliacijos konstrukcinės ypatybės ir veikimo principas

Virtuvės gartraukis – tai ventiliatorius tam tikros formos korpuse. Dėl gero variklio įrenginys įsiurbia orą, taip pat dūmus ir grąžina šias mases į patalpą. Jis jų neišneša į lauką, bet atlieka cirkuliaciją. Kartu šio buitinio prietaiso korpuse yra ir filtravimo sistema. Dėl tokio veikimo principo ir konstrukcinės ypatybės šio tipo virtuvės gartraukis yra recirkuliacinis prietaisas.

Gartraukis ventiliacijos angos paprastai turi du filtrus. Vienas iš jų – metalinės plokštelės. Jos sulaiko riebalus ir kitas įvairias daleles. Antrasis filtravimo sistemos elementas yra anglies filtras. Jis pašalina nemalonius kvapus. Plačiau apie tai: el-vent.com.

Eksploatavimo ir filtrų keitimo laikotarpis yra individuali reikšmė. Jis priklauso nuo išmetimo įrangos naudojimo intensyvumo ir maisto, kurį gaminant išsiskiria skirtingas kiekis garų, rūšies. Būtent jie užteršia ir užkemša filtro elementus.

Kodėl verta rinktis gartraukį be ventiliacijos angos?

Tokių virtuvės prietaisų privalumai yra šie:

  • Mažas svoris ir kompaktiškas dydis

Tokie parametrai leidžia gabenti virtuvės gartraukį bet kuriuo lengvuoju automobiliu, o juo labiau sunkvežimiu. Galite netgi sutaupyti pinigų jo pristatymui. Be to, kompaktiški matmenys neužgožia erdvės. Šis variantas dažniausiai montuojamas nedidelio dydžio virtuvėse.

  • Gali būti montuojamas bet kurioje virtuvės vietoje

Gartraukį, kuris neišleidžia oro į išorę, galima montuoti nenaudojant papildomų elementų, išskyrus laikiklius. Nebūtina tiesti vėdinimo kanalų, įrengti atbulinio vožtuvo. Renkantis tokių prietaisų vietą, nereikia atsižvelgti į tai, kur yra ventiliacijos šachta. Be to, nereikės atlikti apdailos darbų, kad paslėptumėte prijungtą vėdinimo kanalą.

  • Lengvas montavimas

Gartraukį galima montuoti prie lubų, sienos arba sieninėje spintoje naudojant pridedamus laikiklius. Juos pakanka tvirtai pritvirtinti. Po to beliks tik pakabinti techninį prietaisą.

  • Lengva priežiūra

Kad gartraukis veiktų efektyviai, o oras nepatektų į vėdinimo kanalą, pakanka laiku pakeisti filtravimo elementus. Išorėje jis tiesiog nuvalomas šluoste. Esant dideliam užterštumui, papildomai naudojamos neabrazyvinės valymo priemonės.

Komentarai
Kiti straipsniai