Sekmadienis, 2024 m. birželio 23 d.

Kada naudoti veido kaukę odos priežiūrai?

Veido kaukė – veiksminga ir populiari odos puoselėjimo priemonė. Veido kaukes labai paprasta naudoti. Visgi geriausiam rezultatui užtikrinti reikėtų žinoti, kaip teisingai tą daryti. Tikroji kaukės galia atsiskleis, jei ne tik atidžiai ją pasirinksi, bet ir naudosi tinkamu metu. Paanalizuokime detaliau.

Svarbu atsižvelgti į kaukės sudėtį ir į odos būklę

Pirmiausia, verta žinoti, kaip išsirinkti veido kaukę. Pradėk nuo problemos, kurią nori išspręsti. Galbūt odai trūksta drėgmės, gilesnio valymo, ji atrodo papilkėjusi ir norisi ją atgaivinti? O galbūt oda sudirgo ir vertėtų ją tiesiog nuraminti? Nenustebk, jei nėra vieno teisingo atsakymo – tuo pačiu metu tavo oda gali prašytis kelių skirtingų dalykų. Tad pagal tai ir pasirink kaukę ar keletą jų.

Taip pat patyrinėk ir pasirinktos priemonės sudėtį tam, kad naudojami ingredientai būtų veiksmingi ir tikslingai puoselėtų tavo odą. Pavyzdžiui, veido odos priežiūros priemonės iš pharma oil yra švelnios odai ir pasižymi švaria, bet turtinga sudėtimi, kuri padeda veiksmingai rūpintis veido oda. Priemonių, tarp kurių – kaukės, kremai, serumai ir lūpų balzamai, sudėtys išgrynintos taip, kad jose rasi tik būtiniausius ingredientus. Be to, tavo vonios lentynėlėje atsiras laisvos vietos.

Atsižvelk į savo odos tipą

Renkantis kaukę svarbu atsižvelgti ir į savo odos tipą. Tai labai svarbus aspektas, kad pasiektum maksimalią kaukės teikiamą naudą. Be to, tik tokiu būdu užtikrinsi, kad kaukės pagalba tikslingai sprendi savo odos problemą.

Jei tavo veido oda yra riebaus arba mišraus tipo, kaukės sudėtyje ieškok salicilo rūgšties, arbatmedžio, cinko oksido. Sausai odai ypač vertingas odą regeneruojantis niacinamidas ir drėkinamuoju poveikiu pasižymintys jūros dumbliai. Jautrią odą puoselėja ramunėlės, hialurono rūgštis, alavijas, žaliosios arbatos ar agurkų ekstraktai. Kai kurie ingredientai tinka įvairiems odos tipams, tai – alavijas, vitaminai C ir E bei hialuronas.

Kada kaukę geriausia naudoti po dušo?

Kaukė veiks efektyviau, jei ne tik atidžiai ją pasirinksi, bet ir tinkamai ją naudosi. Dažniausiai kylantis klausimas – kaukę geriau naudoti prieš dušą ar po jo? Vieno atsakymo nėra, nes tai priklauso ir nuo kaukės rūšies, ir nuo tavo odos tipo.

Po dušo labai tinka naudoti riebaus ar mišraus veido odos tipams skirtas kaukes, kai siekiama giliai išvalyti odą. Prausiantis šiltas vanduo ypač gerai atvers veido poras ir taip paruoš odą gilesniam valymui. Apskritai, kaukės naudojimas po dušo užtikrins, kad kaukę užtepsi ant tikrai švarios odos, ant kurios nebeliko nei makiažo likučių, nei serumo pertekliaus ar kitų nešvarumų.

Po dušo naudok ir lakštinę kaukę. Taip bus tiesiog patogiau, kadangi kaukės likučius reikia įmasažuoti į odą. Tai geriausia atlikti jau po maudynių, kad netyčia nenuplautum kaukės produkto ir kaukės savybės galėtų pilnai atlikti savo darbą.

Sausą odą palepink prieš maudynes

Jei tavo oda sausa, geriausia kaukę naudoti prieš einant į dušą, nes šiltas vanduo gali dar labiau ją išsausinti. Tepk ant švarios odos ir lai ji atlieka savo darbą, kol tu maudysiesi. Tokiu būdu ilgiau išlaikysi drėgmę odoje, ji atrodys lygesnė, putlesnė, labiau sudrėkinta. Iškart po dušo sausą odą taip pat palepink stipriai drėkinančiu kremu.

Taip pat prieš maudynes naudok kaukę, kurios paskirtis yra švelniai nušveisti odą ar sumažinti uždegimą. Tai ypač aktualu jautriai ar pažeistai odai. O galbūt šįkart maudynių išvis neplanuoji – tokiu atveju, nepriklausomai nuo odos tipo, tiesiog sek gamintojo instrukcijomis.

Svarbiausia – švari oda

Bet kuriuo atveju nepamiršk, kad kaukę svarbu naudoti ant švarios odos. Pašalinus makiažo likučius, kruopščiai nuplovus įprastu prausikliu ir gerai nusausinus odą. Po kaukės, sek įprastą savo rutiną.

Išimtimi šiuo atveju laikoma tik naktinė kaukė. Ją reikėtų naudoti jau po savo veido priežiūros rutinos, prieš einant miegoti, o nuplauti ryte atsikėlus su kasdieniu prausikliu. Kai kurios naktinės kaukės gali pakeisti ir naktinį drėkinamąjį kremą.

Beje, jei kyla klausimas, kaip dažnai naudoti veido kaukę, tai šis aspektas taip pat priklauso nuo odos tipo bei kaukės paskirties. Senėjimą stabdančias bei drėkinančias kaukes galima naudoti keliskart savaitėje, kaukes riebiai odai – kas dvi ar tris dienas. Nepamirškite jautrią odą kaukėmis lepink kartą savaitėje.

 

 

Komentarai
Kiti straipsniai