Penktadienis, 2024 m. liepos 19 d.

Ar bankuose paskolos pigiausios?

Bankai yra tos įstaigos, apie kurias pagalvojame pirmiausiai, kai prireikia paskolos. Išties, jie visuomenėje dažnai laikomi saugiausia ir patikimiausia finansus apsaugančia ir įvairias finansines paslaugas teikiančia vieta. Tačiau ar tikrai bankuose paskolos suteikiamos pigiausiai?

Šiuo tekstu trumpai apžvelgsime bankų siūlomus skolinimosi būdus ir aptarsime alternatyvias finansavimo priemones, t. y. sutelktinio finansavimo platformų siūlomas paslaugas.

Kokias skolinimosi paslaugas teikia bankai?

  •       Vartojimo paskola. Bankai teikia vartojimo paskolas, kurias galite panaudoti automobilio 5sigijimui, namų remontui, studijų kainos apmokėjimui. Taip pat ją žmonės yra linkę rinktis tais atvejais, kai atsiranda nenumatytų išlaidų, kurioms nepakanka gaunamų pajamų ar sukauptų santaupų. Tai – pakankamai patogus būdas skolintis, kuriam galite nustatyti pageidaujamą pasiskolintos sumos grąžinimo terminą.
  •       Lizingas. Dažniausiai banko teikiamomis lizingo paslaugomis naudojasi tie, kurie nori įsigyti naują automobilį. Atlikti tyrimai rodo, kad besirenkantys banko lizingo paslaugą, dažniau renkasi brangesnius ir naujesnius automobilius. Visgi, kai kurie vis dar skeptiškai vertina lizingą kaip priemonę transporto priemonei įsigyti. Taip yra todėl, kad automobilis lizingo mokėtojo nuosavybe tampa tik tuomet, kai yra įvykdomos visos numatytos sutarties sąlygos.
  •       Kredito kortelė. Tai – taip pat savotiškas skolinimosi būdas. Pasirinkę naudotis kreditine kortele, galite naudotis joje nustatytu kredito limitu, dažniausiai siekiančiu net iki 10 000 Eur. Ja galima atsiskaityti internete, sutartimi nustatytą sumą nemokamai išsiimti iki 3000 Eur per mėnesį. Sumos grąžinimo tvarka ir palūkanų skaičiavimas kiekvienu atveju nustatomas individualiai.

Sutelktinio finansavimo galimybės

Visgi, žmonės skolina pigiau. Sutelktinis finansavimas, tai paprastesnis ir greitesnis būdas pasiskolinti. Jis yra aktualus ir verslui, ir fiziniams asmenims. O lyginant su skolinimusi pasitelkiant greituosius kreditus, taip pat pasižymi daug mažesnėmis palūkanomis.

Kuo sutelktinis finansavimas skiriasi nuo įprastos, banko teikiamos, paskolos? Sutelktinio finansavimo atveju skolina nebe viena įstaiga (bankas), o daugybė investuotojų, t. y. fizinių ar juridinių asmenų, kurių bendrai įnešama į platformą suma sudaro jūsų skolinamąsi pinigų sumą.

Taigi, sutelktinis finansavimas paslaugos gavėjui yra naudingas visapusiškai – operatyvumu, nedidelėmis palūkanomis ir lanksčiomis skolinimosi sąlygomis.

Klausimas: ką pasirinkti?

Taigi palyginus dvi – bankų ir sutelktinio finansavimo teikiamų platformų – teikiamas paslaugas minčių gali kilti dvejopų. Viena vertus, bankai yra tradiciškai laikomi įstaiga, kuriai vertėtų patikėti savo finansinius sprendimus. Kita vertus, naujos galimybės atveria platesnį akiratį ir siūlo geresnes sąlygas nei bankai.

Veikiausiai kiekvienu individualiu atveju reikėtų pasidomėti, kokias konkrečiai jums reikiamo finansavimo sąlygas siūlo tiek bankai, tiek sutelktinio finansavimo platformos. Juos palyginus tarpusavyje galėsite paprasčiau nuspręsti, kuris iš jų jūsų atveju yra geresnis. Svarbu prisiminti, kad paskolas lyginti reikėtų ne vien pagal numatomą palūkanų normą, bet visą pasiūlymo visumą, įtraukiant ir kitus sutartyje numatytus mokesčius.

Komentarai
Kiti straipsniai