Sekmadienis, 2024 m. birželio 23 d.

Kodėl lietuviai taip mėgsta investuoti į nekilnojamą turtą?

Lietuvoje atliktas Gyventojų investavimo tyrimas  parodė, jog 32 proc. gyventojų mielai investuoja į NT įsigijimą, o dar 30 proc. – į būsto nuomą. Taigi galima teigti, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų yra linkę savo lėšas investuoti būtent į nekilnojamą turtą. Tikriausiai tam turi didelės reikšmės nuo seno lietuvaičių labai vertinamas nuosavas būstas. Žinoma,  būtų sunku tą paneigti. Naudingai naudojamas, apčiuopiamas ir tvirtai ant žemės stovintis turtas, be abejo, yra patikimiausias.

Kita svarbi priežastis, kodėl lietuviai taip mėgsta investuoti į NT – papildomų lėšų atsiradimas, bet  žinių apie investavimą trūkumas. Tuomet renkamasi ta sritis, kuri geriausiai pažįstama. Beje, nuomonė apie šią investiciją keičia labai pamažu, bet nuosekliai.  Prieš metus  taip manančių buvo 35 proc., o prieš du metus – 41 proc., Belieka  pasidžiaugti, kad lietuvių finansinis  raštingumas didėja, vadinasi gerėja žinios apie galimus investavimo būdus.  Štai būsto nuomos aktyvumas išlieka stabilus, netgi padidėjęs.

 

Auga investicijos sumos

 

Kalbant apie investavimo sumas,  reikia išskirti dvi žmonių  grupes: Tie, kurie beveik visai neinvestuoja ir tie, kurie kiekvienais metais vis didina sumas. Investuoja kone kiekvienas suaugęs dirbantis žmogus. Juk didelė žmonių dalis yra sudarę pensijų kaupimo sutartis pagal skirtingas pakopas.

Visai nestebina, kad didėja investuojamos sumos. Palaipsniui augantis vidutinis darbo užmokestis ir rekordinė infliacija skatina gyventojus investuoti vis didesnes sumas. Nekilnojamo turto kiti labai masiškai.Jos tiesiog  stipriai kilo. Tad padidėjusios butų kainos verčia stipriau atverti piniginę ar imti didesnę paskolą.

 

Investavimo į NT turtą būdai

 

Investavimas į nekilnojamąjį turtą turi du būdus: tiesioginį ir netiesioginį. Tiesioginį investavimą galima suskirstyti į:

  • žmogaus perka iš karto už visą kainą būstą ar kitokios paskirties pastatą;
  • būsto nuoma. Ši investicija, be abejonės, padidina mėnesines išlaidas;
  • Nekilnojamas turtas perparduodamas, tad, padidėja metinės įplaukos.

 

Netiesioginis būdas yra toks, kai investuojama pačiam netampant būsto savininku:

  • įsigyjama  bendrovių akcijų, kurios valdo NT objektus;
  • perkami investiciniai fondai, kurie investuoja į NT bendroves;
  • investuojama  į NT projektus per sutelktinio finansavimo platformas.

 

Ką reikia žinoti apie  finansavimo platformas?

 

Pirmiausia,  reikia žinoti, jog egzistuoja dviejų rūšių  finansavimo platformos. Vienos skelbia informaciją apie paskolų gavėjus investuotojams, o šie vertina ir renkasi, ar investuoti į konkretų projektą, ar ne. Toks projektas bus finansuojamas tik tuomet, kai surenkama reikiama suma.

Kito tipo plformos parduoda reikalavimo teises į jau išduotas paskolas. Tokiais atvejais platformose pateikiama mažiau žinių apie paskolos gavėją, tačiau siūloma išpirkimo garantija, kurios reikia, jog, paskolos gavėjui vėluojant bent 60  dienų, paskolos davėjas paskolą galėtų išsipirkti iš investuotojų.

Kartais tokius dalykus paprastam žmogui gali būti gana sudėtinga suprasti. Išsirinkite sau tinkamą tinkamą. Norisi būtinai investuoti į NT? Ne bėda. Sutelktinis finansavimas sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Tokiose platformose rasite daugybę NT projektų, į kuriuos galima investuoti. Juolab, kad stabilios ir patrauklios uždarbio sąlygos domina vis daugiau įvairaus amžiaus ir įvairią riziką toleruojančių investuotojų.

Kaip atliekamas investavimas tokiose platformose? Vėlgi, viskas visai nesudėtinga. Tereikia susikurti savo investuotojo paskyrą, sakykim, Profitus.lt   platformoje. Tuomet nurodysite savo kontaktus ir susipažinsite su naudojimosi taisyklėmis. Toliau tereikia patvirtinti savo tapatybę, papildyti sąskaitą ir pasiruošti investavimui. Patrauklu tai, jog investuoti galima pradėti vos nuo keliasdešimt eurų. Susipažinę su aktyviomis investicijomis galėsite pasirinkti sau patraukliausią. Šį veiksmą atliksite tik vieno mygtuko paspaudimu.Ką gi, belieka laukti palūkanų.

Komentarai
Kiti straipsniai