Sekmadienis, 2024 m. birželio 23 d.

Personalo administravimo procesą patikėkite nepriklausomoms organizacijoms

Personalo administravimas – tai nenutrūkstamas įmonės veiklos procesas, kuris apima daug sudėtinių dalių, įskaitant darbuotojų įdarbinimą, darbo sutarčių pakeitimus, su darbo santykiais susijusių įsakymų rengimą, darbuotojų atleidimą ir t. t. Šis procesas prasideda tą pačią minutę, kai organizacijoje įdarbinamas pats pirmasis darbuotojas, o gal net ir dar anksčiau, nes juk pirmiausia reikia susirasti tą patį pirmąjį. Nemažai personalo administravimo rūpesčių, tiesa? Kaip organizacijoms vertėtų juos įveikti?

 

Ką apima personalo administravimas 

 

Personalo administravimas yra privaloma ir šiek tiek specifinė kiekvienos įmonės veiklos sritis. Nemažai žmonių įsivaizduoja, kad šis procesas susijęs tik su organizacijos darbuotojų priėmimu ir atleidimu. Tačiau tai – tik dalis tiesos. Personalo administravimo procesas apima tokias veiklas kaip:

 

 • dokumentų, susijusių su darbuotojų įdarbinimu, administravimą;
 • organizacijos darbuotojų darbo sutarčių pakeitimus;
 • dokumentų, susijusių su darbuotojų atleidimu, administravimą;
 • darbuotojų asmens bylų formavimą;
 • su darbo santykiais susijusių įsakymų rengimą;
 • dokumentų, susijusių su drausminėmis darbuotojų nuobaudomis, rengimą;
 • periodinių privalomosios sveikatos patikrinimų kontrolę;
 • darbo grafikų ir darbo laiko apskaitos žurnalų rengimą;
 • pranešimų SoDrai apie įdarbinimą, išdarbinimą, ligos ir kitus atvejus teikimą;
 • komunikaciją su Valstybine darbo inspekcija;
 • ir kitus procesus, kuriuos rasite čia https://emplonet.lt/klientams/personalo-administravimas/.

 

Personalo administratorius darbo metu nuobodžiauti tikrai neturi kada. Tačiau ką daryti, jei organizacija nedidelė, dar tik kuriasi ar neturi galimybės savo viduje įsteigti tokios pozicijos? Tokiu atveju pagelbėti gali išoriniai ir nepriklausomi personalo administratoriai.

 

Kodėl personalo administravimą verta patikėti išorinėms organizacijoms 

Jei manote, kad personalo administravimu gali užsiimti bet kas, klystate. Tai procesas, kuris iš šios srities darbuotojo reikalauja specifinių žinių ir nuolatinio tobulėjimo. Organizacijoje dirbantis personalo administravimo specialistas turi spėti ne tik atlikti privalomas technines užduotis, bet ir atrasti pakankamai laiko kitų įmonės darbuotojų motyvacijai ugdyti ar kitoms aukštesnio lygio vadybinėms funkcijoms.

Tie, kurie patiki personalo administravimo užduotis nepriklausomiems administratoriams, gauna kokybiškai ir profesionaliai suteikiamas paslaugas. Paprastai išoriniai personalo administravimo specialistai yra savo srities žinovai, turintys ne vienerių metų patirtį, nuolat besitobulinantys ir keliantys kvalifikaciją.

 

Komentarai
Kiti straipsniai