Sekmadienis, 2024 m. gegužės 26 d.

KOKIE DARBUOTOJŲ PAIEŠKOS BŪDAI DUODA PAČIUS GERIAUSIUS REZULTATUS?

Darbuotojų paiešką galima vykdyti keliais būdais, tik reikia pasirinkti patį tinkamiausią ir efektyviausią, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Pagrinde yra žinomi trys darbuotojų paieškos būdai – tiesioginis, viešasis ir rekomendacinis. Pakalbėsime apie juos, trumpai aptardami atskirai kiekvieną iš eilės.

Kuo pasižymi tiesioginis darbuotojų paieškos būdas?

Ieškant darbuotojų tiesioginiu būdu, vyksta, taip vadinama, „galvų medžioklė“. Tada ieškoma tikslinių kandidatų. Tokios paieškos metu mėginama rasti konkrečius specialistus ir privilioti juos į naują darbo vietą. Kaip rodo gyvenimo praktika, toks darbuotojų paieškos būdas būna pats našiausias.

Kad rezultatas būtų neabejotinai sėkmingas, kandidatui į naują darbo vietą turi būti pasiūlytos kur kas geresnės darbo sąlygos ir solidesnis atlyginimas, nei toje įmonėje, kurioje jis paieškos metu dirba. Aišku, kandidatą galima privilioti ir tokiais privalumais, kai gera naujosios įmonės reputacija, puikus vadovas ir šaunus darbo kolektyvas.

Koks yra viešasis darbuotojų paieškos būdas?

Viešasis darbuotojų paieškos būdas yra susietas su interneto svetainėmis, socialiniais tinklais ir kitais viešaisiais kanalais. Tai daroma labai paprastai – informacija apie darbo pasiūlymą paskelbiama jai skirtose interneto svetainėse, įmonių socialinių tinklų paskyrose ir įvairiose platformose.

Tiesa, šis paieškos būdas užima labai daug laiko, nes po to reikia peržiūrėti gaunamus kandidatų gyvenimo aprašymus, vėliau surengti jų atrankos procedūrą. Tad jei įmonės vadovas turi pakankamai laisvo laiko, gali rinktis šį darbuotojų paieškos būdą.

Kokie yra darbuotojų paieškos pagal gaunamas rekomendacijas privalumai?

Rekomendacinis darbuotojų paieškos būdas dažniausiai remiasi verslo pažintimis. Juk pasitaiko situacijų, kai vadovas nusprendžia kurį nors iš esamų darbuotojų paaukštinti pareigose, tada pagal pažintis ieško kito žmogaus, kuriam galėtų pasiūlyti likusią laisvą darbo vietą.

Tokios rūšies paieškos paslaugas dažnai teikia tuo užsiimančios specialios agentūros. Jos aktyviai bendradarbiauja su aukšto lygio specialistais, kurie gali suteikti pačią tiksliausią informaciją apie galimus pervilioti į kitą darbą kandidatus. Tad domėjimasis rekomendacijomis visada yra prasmingas. O jeigu įmonei reikia naujų darbuotojų, geriausia jų paieškos rūpesčius patikėti tuo reikalu užsiimančiai įmonei: https://www.indigroup.lt/.

 

Nuotrauka

Komentarai
Kiti straipsniai