Penktadienis, 2024 m. liepos 19 d.

Malkos – gamtos dovanos namų šilumai

Nuo senų laikų žmonės rinkosi įvairių rūšių malkas kaip savo namų ir patalpų šildymo šaltinį. Gausūs miškai suteikė gamtos dovaną – malkas, kurios buvo patikimas, efektyvus ir lengvai pasiekiamas energijos šaltinis. Šiandien, dėmesį skiriant ekologijai ir tvariam gyvenimo būdui, daugelis vis dažniau žmonių grįžta prie šios jau gerai išbandytos ir pasitvirtinusios biokuro formos. Biokuras yra energijos šaltinis, gaunamas iš natūralių šaltinių, tokių kaip minėtosios malkos, biomasės atliekos ar augaliniai aliejai. Ši alternatyvi energetikos forma yra aplinkai palankesnė nei tradiciniai kuro šaltiniai, nes deginant biokurą išskiria mažiau kenksmingų dūmų bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Lietuvoje biokuras yra plačiai pasiekiamas, ir daugelis žmonių renkasi jį kaip šildymo ar kūrenimo šaltinį.

 

Pristatome populiariausias malkų rūšis Lietuvoje

 

Malkos yra vienas iš pačių paprasčiausių ir natūraliausių biokuro šaltinių, kurį lengva gauti iš medienos. Jos yra tinkamos kaip degalai židiniams, krosnelėms ar katilams. Malkos yra populiaresnės dėl jų prieinamumo, draugiškumo gamtai ir puikių šilumos savybių. Didelis malkų privalumas yra jų įvairovė. Lietuvoje labiausiai paplitusios yra alksninės, beržinės ir juodalksnio malkos. Jos gali būti įsigyjamos sausos, rąsteliais ar net visa malkų mašina. Kiekviena rūšis turi savitą šiluminę vertę ir charakteristikas.

 

Greito ir efektyvaus šildymo siekiantys asmenys turėtų apsvarstyti alksninių malkų pasirinkimą. Alksnis priklauso minkštųjų malkų kategorijai ir turi vidutinę šilumos vertę. Jos dega greitai, suteikdamos intensyvią ir greitą šilumą. Alksninės malkos yra tinkamas pasirinkimas šildant patalpas, kurios greitai atšąla arba kai reikalingas skubus šilumos šaltinis. Jos dega lengvai ir leidžia greitai sukurti šilumą bei komfortą. Pasirenkant alksnines malkas kaip kuro šaltinį, galima mėgautis greitu ir efektyviu šildymu savo namuose, ypač kai reikia greitai atstatyti šilumą šaltuoju metų laiku.

 

Kitas gana dažnas malkų pasirinkimas yra beržinės malkos, kurios išsiskiria kaip viena iš populiariausių malkų rūšių. Jos dega greitai ir suteikia gausią šilumą, todėl puikiai tinka šildyti patalpas, kurios reikalauja skubios šilumos. Be to, beržinės malkos pasižymi maloniu aromatu, kuris pridės ypatingos atmosferos jūsų namams. Beržinės malkos yra prieinamos ir plačiai pasiekiamos, todėl jų pasirinkimas gali būti ekonomiškas sprendimas šildant jūsų namus. Rinkdamiesi beržines malkas, užtikrinsite ne tik šilumą, bet ir jaukų kvapą namuose.

 

Taip pat verta paminėti juodalksnio malkas, kurios yra puikus šildymo šaltinis. Tai kietųjų malkų rūšis, kurios ilgai dega, užtikrindamos ilgalaikį šilumos tiekimą. Juodalksnio malkos suteikia pastovų ir patikimą šilumos šaltinį, todėl jos puikiai tinka šildyti erdves, kuriose reikalingas ilgas šildymo laikas, pavyzdžiui, žiemą ar ilgą laiką šildomus kambarius. Ši malkų rūšis turi aukštą šilumos vertę, leidžiančią efektyviai panaudoti jų degimo potencialą ir taupyti energijos sąnaudas. Pasirinkdami juodalksnio malkas, galėsite mėgautis patikimu ir ilgalaikiu šildymu savo namuose, tuo pačiu sutaupydami savo išlaidas.

 

Dar viena dominuojanti malkų rūšis šildymo srityje yra sausos malkos. Tai medienos rūšis, kurią tinkamai išdžiovinus pašalinama drėgmė. Sausos malkos yra puikus kuro šaltinis šildant. Jų drėgmės kiekis yra mažesnis nei šviežių malkų, todėl jos dega lengviau ir greičiau, kas leidžia efektyviai gaminti šilumą. Tai, sausas malkas, daro puikiu pasirinkimu tiems, kurie nori greitai įkurti šilumą arba šildyti patalpas, reikalaujančias mažesnio drėgmės lygio, pvz., židinius ar krosneles. Be to, naudojant sausas malkas, sumažėja dūmų išsiskyrimas, o degimo efektyvumas didėja, prisidedant prie energijos taupymo ir aplinkai palankaus gyvenimo būdo. Rinkdamiesi sausas malkas, galėsite pasinaudoti greitu, efektyviu ir aplinkai draugišku šildymu savo namuose.

 

Na ir paskutinės, bet ne ką mažiau svarbios – malkos rąsteliais arba supakuotos medienos rąstais yra praktiškas ir patogus šildymo šaltinis. Šios malkos yra lengvos ir paprastos naudoti, nes rąsteliai jau paruošti optimaliam degimo procesui. Dėl jų storų skaldinių ir didelio paviršiaus ploto, rąstai dega ilgiau, suteikdami pastovų ir ilgalaikį šilumos šaltinį. Malkų rąsteliais naudojimas turi tokią pat naudą kaip ir kitų malkų – jos suteikia efektyvią šilumą ir prisideda prie patogaus temperatūros išlaikymo patalpose.

 

Rinkdamiesi malkas rąsteliais, svarbu, kad pasirinktumėte aukštos kokybės produktą iš patikimo tiekėjo. Įsitikinkite, kad rąstai tinkamai išdžiovinami ir saugiai supakuojami, kad išlaikytų savo degimo savybes ir efektyvumą.

 

Kiekviena iš šių medienos rūšių turi savo privalumus ir tinkamumą skirtingoms situacijoms. Svarbu atkreipti dėmesį į jų šilumos vertę, degimo trukmę, intensyvumą ir degimo savybes.

Galų gale, nepriklausomai nuo to, kokias malkas pasirinksite, svarbiausia gauti aukštos kokybės produktą. Rinkitės patikimus tiekėjus, kurie teikia tik geriausios kokybės malkas. Su kokybiškomis malkomis jūs galėsite mėgautis jaukumu, gamtos šiluma ir efektyviu šildymu savo namuose. Aplankę internetinę parduotuvę www.biosiluma.lt, rasite visą jums reikiamą informaciją patogioje platformoje.

Komentarai
Kiti straipsniai