Sekmadienis, 2024 m. gegužės 26 d.

Kokio dydžio lovą pasirinkti?

Planuojate atnaujinti savo miegamąjį ir svarstote, kokio dydžio lovą pasirinkti? Tai tikrai nėra lengvas sprendimas. Juk lova – tai ne tik vieta atsipalaiduoti ir atgauti jėgas, bet ir svarbus interjero elementas. Lovos aukštis, jos dydis, dizainas bei patogumas – tai kriterijai, kurie turėtų būti vertinami renkantis lovą. Mes padėsime jums išsiaiškinti, kaip išsirinkti tinkamą variantą, atsižvelgiant į jūsų kambario dydį ir asmeninius poreikius.

Lovos dydis pagal kambario kvadratūrą

Kambario dydis yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių, kokio dydžio lova geriausiai tiks. Neperkraukite mažo kambario didžiulėmis lovomis, nes toks neproporcingas vaizdas gali sukelti spaudimo jausmą. Kita vertus, per maža lova dideliame kambaryje gali atrodyti juokingai ir nesuderintai.

Pavyzdžiui, jei turite erdvų miegamąjį, galite pasirinkti didesnę lovą, tokia kaip “king size” arba “queen size”. Toks lovos tipas suteiks daugiau erdvės ir komforto miegui, be to, ji taps išskirtiniu interjero akcentu.

Tačiau, jei turite mažą kambarį, viengulė lova arba išskleidžiama sofa su nuimamu čiužiniu gali būti puikus sprendimas. Šie variantai leis sutaupyti erdvės ir išlaikyti jūsų kambarį tvarkingą ir jaukų.

Dar geriau būtų atsižvelgti į konkretaus kambario kvadratūrą. Tarkime, jūsų miegamojo plotas yra apie 12 kvadratinių metrų. Šiuo atveju, viengulė lova 90×200 cm būtų puikus pasirinkimas tokiam plotui. Ji paliktų pakankamai erdvės įkomponuoti miegamojo baldus ar kitokias interjero detales.

Jei kambario plotas siekia 15-20 kvadratinių metrų, rinkitės dvigulę lovą. Gali būti, kad jūsų poreikius geriausiai atitiks 160×200 cm arba 180×200 cm lova. Tokio dydžio lova suteiks komforto, tačiau neapkraus visos erdvės.

Pateikiame orientacinius dydžius, į kuriuos galite atsižvelgti:

  • 10-15 kv.m. – viengulė lova (90×200 cm)
  • 15-20 kv.m. – dvigulė lova (160×200 cm arba 180×200 cm)
  • 20 kv.m. ir daugiau – “king size” arba “queen size” lova

Prisiminkite, kad šie yra tik orientaciniai dydžiai ir jie gali keistis priklausomai nuo jūsų asmeninių poreikių ir kambario išdėstymo. Gintaro Baldai siūlo įvairių dydžių ir dizainų lovas, kurios padės jums sukurti jaukų ir harmoningą interjerą savo miegamajame. Prieš priimdami galutinį sprendimą, patariame pasikonsultuoti su mūsų specialistais, kurie padės jums atsižvelgti į visus svarbius aspektus ir išsirinkti optimaliausią variantą.

Lovos aukštis: patarimai

Lovos aukštis yra ne ką mažiau svarbus kriterijus, nei jos dydis. Komfortiškai jaustis ne tik miegant, bei ir atsikėlus ryte, yra būtina – ir čia lovos aukštis vaidina svarbų vaidmenį. Tačiau kiekvieno asmeniniai prioritetai skiriasi, todėl nėra vienareikšmio atsakymo, koks lovos aukštis yra geriausias.

Yra keletas faktorių, kuriuos reikėtų apsvarstyti, renkantis aukštį. Pirmiausia, tai jūsų ūgis. Įprastai, aukštesni žmonės renkasi aukštesnę lovą, o mažesnio ūgio žmonėms patogesnė žemesnė lova.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į kambario dydį ir planuojamą baldų išdėstymą. Aukštesnė lova gali suteikti erdvės, bet kartu gali užgožti vaizdą, gali atrodyti kiek “gremėzdiškai”. Žemesnė lova gali pridėti jaukumo, bet gali būti nepatogi naudoti, ypač, jei kambario grindys yra šaltos.

Tam, kad nuspręsti teisingai, visada reikėtų atsižvelgti į asmeninius prioritetus ir tai, kas asmeniškai jums bus komfortišką. Rinkdamiesi Gintaro Baldų lovas, galite būti tikri, kad rasite savo poreikius atitinkančią lovą, nes mūsų asortimente yra įvairaus aukščio ir dydžio variantų.

Lovos dydžiai: dvigulė, viengulė, vaikiška lova

Dvigulė lova yra puikus pasirinkimas poroms arba tiems, kurie mėgsta turėti daugiau vietos miegant. Dažniausiai jos dydis svyruoja nuo 140 iki 200 cm pločio ir nuo 190 iki 200 cm ilgio. Dvigulės lovos privalumas – erdvė, kuri užtikrina komfortą ir laisvą judėjimą miego metu. Tačiau, reikėtų atsižvelgti į tai, kad tokia lova užims daugiau vietos kambaryje.

Viengulė lova yra idealus variantas, jeigu gyvenate vienas, arba vaikams. Jos dydis dažniausiai būna nuo 80 iki 120 cm pločio ir nuo 190 iki 200 cm ilgio. Viengulės lovos privalumas – mažesnė užimama erdvė kambaryje, tačiau jos gali pasirodyti per mažos kai kuriems žmonėms.

Vaikiška lova yra specialiai pritaikyta vaikams, atsižvelgiant į jų ūgį ir saugumo poreikius. Dažniausiai jos dydis yra maždaug 70 x 160 cm, tačiau gali skirtis priklausomai nuo vaiko amžiaus. Privalumai yra saugumas ir pritaikymas vaikui, o trūkumai – na, vaikas gali greitai išaugti ir lova taps jam per maža.

Visi šie išvardinti lovų dydžiai yra prieinami Gintaro Baldų asortimente, taigi, galite pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jūsų poreikius ir kambario dizainą.

Komentarai
Kiti straipsniai