Penktadienis, 2024 m. liepos 19 d.

Kodėl svarbu augintiniams duoti kokybišką maistą?

Daugybė žmonių laiko savo augintinius šeimos nariais ir labai rūpinasi jų sveikata bei gerove. Tačiau dažnai pasitaiko, kad į gyvūnų mitybą būna numojama ranka. Mitybos įpročiai labai svarbūs jų sveikatai, o kokybiško maisto pasirinkimas tiesiog būtinas norint užtikrinti gerą savijautą ir ilgą gyvenimą. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu augintiniams duoti kokybišką maistą, kaip atpažinti gerą maistą nuo blogo ir ką siūlo internetinė parduotuvė Mumbo.lt

Kaip išsirinkti kokybišką maistą šuniui ir katei?

Kaip žmogui, taip ir gyvūnui reikalinga įvairi ir subalansuota mityba, kuri užtikrintų visų reikiamų maistinių medžiagų suvartojimą. Tačiau dviejų rūšių gyvūnų maisto ypatybės yra labai skirtingos. Šunys yra labiau mėsėdžiai ir jų dietoje svarbiausia yra baltymų ir riebalų kiekis. Kačių dietoje baltymai ir riebalai taip pat yra svarbūs, tačiau katės yra labiau priklausomos nuo baltymų šaltinių. Labai svarbu žinoti, kad ne visi baltymai yra vienodai vertingi ir ne visada gaunamas tikslingas baltymų kiekis, kokio reikėtų jūsų gyvūnui. Todėl, rinktis reikėtų labai atidžiai ir pirktį tokį maistą, kuris skirtas būtent jūsų gyvūno tipui ir dydžiui.

Kokia ta kokybiško maisto sudėtis?

Taigi, ką reikia žinoti, kad išsirinkti tinkamai? Pagrindinis kriterijus yra maisto sudėtis. Geros kokybės maistas turėtų būti subalansuotas ir turi turėti suderintą kiekį ingredientų, kurie atitinka gyvūno poreikius. Blogų maisto produktų yra pilna, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį, kuri turi būti kuo natūralesnė ir kuo mažiau apdorota. Taip pat rinkitės maisto produktus, gamintus su kokybiškais ingredientais ir tam pritaikyta technologija.

Kur pirkti kokybišką gyvūnų maistą?

Šiandien internete galite rasti daugybę skirtingų maisto prekių žmonėms, o taip pat ir gyvūnams. Tačiau ne visi maisto prekių pardavėjai yra patikimi. Jei renkatės pirkimą internetu, visada pasikliaukite tik patikrintomis ir patikimomis parduotuvėmis. Viena iš jų yra Mumbo.lt, kurioje galite įsigyti išskirtinai atrinktus ir itin kokybiškus gyvūnų maisto produktus, kurie vežami iš patikimų šalių gamintojų.

Kas bus, jei gyvūnas valgys prastą maistą?

Kokybiškas maistas ne tik garantuoja gerą augintinių savijautą ir sveikatą, bet ir padeda išvengti daugelio sveikatos sutrikimų ar net alergijų. Blogos kokybės maisto produktai gali sukelti virškinimo sutrikimus, alergijas, odos ir kailio problemas, ir kita. Kartais blogas maisto produktas gali sukelti pavojų ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Kokybiškas maistas užtikrintų jūsų augintinio gerovę, laimingą ir ilgą gyvenimą.

Pereinamasis laikotarpis: kaip perėjimas į kokybišką maistą gali paveikti augintinį?

Įprastų maisto produktų keitimas kitais gali būti didelis šokas jūsų augintinio virškinimo sistemai. Pačioje pradžioje jūsų augintinis gali patirti laikiną diskomfortą, tokį kaip viduriavimas ar dujų susidarymas. Tačiau tai laikina ir turėtų išsispręsti vos per kelias dienas. Tai yra normalu ir tai parodo, kad jūsų augintinio virškinimo sistema prisitaiko prie naujo maisto. Svarbu pereiti prie naujo maisto per kelias savaites, palaipsniui didinant naujo maisto kiekį seno maisto santykiu. Taip pat rekomenduojama pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, kuris gali rekomenduoti geriausią būdą pradėti pereinamąjį laikotarpį ir patarti, ką daryti, jei pastebite bet kokius nenormalius simptomus.

Labai svarbu skirti pakankamai dėmesio gyvūno mitybai tam, kad jis išliktų sveikas ir laimingas. Pasirinkimas turi būti atsakingas. Būtina užtikrinti, kad gyvūnai gauna subalansuotą, kokybišką ir jų poreikius atitinkantį maistą. Geriausias variantas yra rinktis patikimas maisto prekių parduotuves, kurios kruopščiai patikrina produktų kokybę ir saugumą. Mumbo yra patikima parduotuvė, kurioje galite įsigyti tik kokybiškų ir saugių maisto produktų savo augintiniams. Apsisprendę rinktis gerą maistą, užtikrinsite savo augintinių gerovę.

 

Komentarai
Kiti straipsniai