Sekmadienis, 2024 m. birželio 23 d.

Kaip palaikyti tinkamą burnos higieną?

Palaikyti tinkamą burnos higieną yra be galo svarbu. Taip apsisaugote nuo įvairių dantų ligų ir prasto burnos kvapo. Be jokios abejonės, kiekvienam asmeniui reikėtų turėti nuosavą priežiūros rutiną. Taipogi, itin svarbu įsigyti kokybiškas priemones, kurios procesą palengvintų. Tai turėtų būti šepetėlis, pasta, tarpdančių valymui skirti produktai, skalavimo skystis. Kita vertus, ne ką mažiau svarbu ir taisyklingai pastaraisiais naudotis. Be to, vertėtų nepamiršti kas metus apsilankyti pas odontologą, net jeigu nejaučiate jokio skausmo. Taipogi, daugeliui žmonių svarbu kartais atlikti profesionalią burnos higieną. Visgi, nemenkai sau padėti galite ir tiesiog namuose. Tad, svarbiausia susikurti rutiną, įsigyti kokybiškas priemones bei to laikytis. Bet kokiu atveju, sugrįžkime prie tinkamų produktų pirkimo ir aptarkime, ką įsigyti svarbiausia.

Geriausios burnos higienos priemonės

Tinkama burnos higiena turėtų susidaryti iš tokių priemonių, kaip kokybiškas šepetėlis ir pasta, skalavimo skystis bei tarpdančių siūlas. Be jokios abejonės, dantis reikėtų valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Dauguma specialistų rekomenduoja pasirinkti kiek minkštesnį šepetėlį, kuris nepažeistų dantenų. Be to, jį patariama keisti maždaug kas 3 mėnesius. Žinoma, svarbu nepamiršti ir tarpdančių siūlo. Kita vertus, šiais laikais egzistuoja daugybė skirtingų priemonių, kurios gali padėti išvalyti maisto likučius. Tad, jeigu siūlo neprisijaukinate – galite išbandyti kitas priemones. Be abejo, ne ką mažiau svarbu pasirinkti kokybišką dantų pastą. Geriausia, kad pastarosios sudėtyje būtų fluoro, fosforo, kalcio. Tai užtikrins normalią dantų būklę bei padės juos sustiprinti. Galiausiai, nepamirškite apie skalavimo skystį. Jautresnių dantų savininkams rekomenduojama įsigyti tokį produktą, kuris savo sudėtyje turėtų amino fluorido. Pastarasis sustiprins emalį bei apsaugos nuo ėduonies.

Burnos higienos svarba

Palaikyti tinkamą burnos higieną labai svarbu dėl kelių skirtingų priežasčių. Pirmiausiai, taip užkertate kelią apnašų susidarymui. Pastarosios yra atsakingos ne tik už blogą burnos kvapą, tačiau ir ėduonį bei įvairias infekcijas. Bėgant laikui, prasta higiena gali sukelti netgi dantų praradimą. Be jokios abejonės, vertėtų paminėti ir estetinę pusę. Gražūs dantys suteikia nemažai pasitikėjimo savimi, skatina šypsotis aplinkiniams. Visgi, svarbu paminėti, kad nors tinkama higiena itin svarbi ir namuose, vertėtų nepamiršti retkarčiais apsilankyti pas odontologą. Taip užkirsite kelią įvairioms ligoms bei papildomoms problemoms, kol šios dar neįsisenėjo.

Kaip teisingai valyti dantis?

Tinkamas dantų valymas yra labai svarbi burnos higienos dalis. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, tai reikėtų daryti tiek ryte, tiek vakare. Dantys turėtų būti valomi bent jau 2 minutes. Geriausia tai daryti sukamaisiais judesiais. Be to, nereikėtų pamiršti ir dantenų. Tam, kad jų nepažeistumėte, rekomenduojama įsigyti minkštesnį šepetėlį. Visgi, dantų valymas užtikrina tik dalies apnašų pašalinimą. Dėl šios priežasties, itin svarbu naudoti tarpdančių siūlą. Geriausia tai daryti bent jau vieną kartą per dieną. Žinoma, galutiniam gaivumo pojūčiui tikriausiai prireiks ir skalavimo skysčio.

Burnos higiena vaikams

Tinkamas burnos higienos palaikymas turėtų tapti įpročiu. Kitu atveju, žmonės pamiršta pasirūpinti tarpdančiais, naudoti skalavimo skystį arba apskritai kartais išsivalyti dantis. Geriausia, jog toks įprotis būtų formuojamas jau nuo mažens. Dauguma asmenų mano, kad vaikams pieninių dantų valyti nereikia. Tačiau, tai toli gražu netiesa. Kariesas, įsitaisęs ant pieninių dantų, gali paveikti ir nuolatinius. Tokiu atveju, susidursite su gerokai rimtesnėmis problemomis. Tad, geriausia vaikus skatinti dantis valyti kuo įmanoma anksčiau. Toks įprotis tikrai pravers ir tuomet, kai šie jau bus suaugę.

 

Komentarai
Kiti straipsniai