Sekmadienis, 2024 m. birželio 23 d.

Kaip išsirinkti kremą nuo saulės?

Vos tik saulė ima lepinti intensyviau, dažname pirkinių sąraše atsiduria ne tik kepurės, skrybėlės, maudymosi kostiumėliai bei panašūs planuojami pirkiniai, tačiau ir priemonės apsaugai nuo saulės – kremai. O jų pasirinkimas gana didelis, todėl verta žinoti, kaip teisingai pasirinkti kremą nuo saulės.

 

Kodėl būtina apsauga nuo saulės?

Nors saulę daugelis labai mėgstame, visą šaltąjį sezoną jos laukiame, o ir liaupsiname dėl vitamino D, visgi piktnaudžiauti jos spinduliais nevalia. Ultravioletiniai saulės spinduliai skatina odos senėjimo procesus, raukšlelių atsiradimą, dažnas po saulės vonių skundžiasi atsiradusiomis pigmentinėmis dėmėmis, odos sausumu. Dar svarbiau tai, kad UVA spinduliai pažeidžia odos ląsteles, todėl yra siejami su didesne odos vėžio rizika. Dėl tokio neigiamo poveikio odai labai svarbu pasirūpinti tinkama jos apsauga. O tam galimybes turime labai plačias – didelis kremų nuo saulės pasirinkimas kiekvienam suteikia progą atrasti tinkamiausią produktą.

 

Į ką atsižvelgti renkantis kremą nuo saulės?

Pirmiausia, reikia paminėti, jog daugelis ieško kremo nuo UVA spindulių, bet rekomenduojama rinktis tokį, kuri turi filtrą ne tik nuo UVA, bet ir nuo UVB spindulių.

Kokį SPF rinktis – tai labai dažnas klausimas. Rinkoje rasite kremus, turinčius labai įvairią apsaugą nuo saulės: nuo 10 iki 50 SPF ar net ir daugiau. SPF10 – labai silpna apsauga. Jaunai odai gali užtekti ir SPF30, tačiau jei oda jautri, labai šviesi, linkusi greitai parausti būnant saulėje, tuomet SPF50 bus geresnis pasirinkimas. Taip pat kuo didesnį SPF turinčius kremus rekomenduojama rinktis vaikams, taip pat vykstant ilsėtis į šiltuosius kraštus.

Labai svarbu, kokie filtrai naudojami apsaugai nuo saulės. O jie gali būti fizikiniai arba cheminiai. Pirmieji odą saugo atspindėdami saulės spindulius ir jie apsaugo nuo UVA ir nuo UVB spindulių. Cheminiai filtrai saulės spindulių poveikį neutralizuoja tada, kai jie jau patenka į odą ir dažniausiai saugo tik nuo UVB spindulių, o nuo UVA minimaliai. Bet UVA yra pavojingesni, todėl geriau rinktis kremą, turintį fizikinius filtrus. Ir jie dažniausiai naudojami tik du: titano dioksidas ir cinko oksidas. Tad kremo sudėtyje verta žvalgytis šių medžiagų.

Komentarai
Kiti straipsniai