Šeštadienis, 2023 m. gruodžio 02 d.

Tinkleliai nuo uodų: kuo jie naudingi ir kokia jų priežiūra?

Apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių yra paprastas, tačiau veiksmingas būdas užtikrinantis, kad jokie vabzdžiai nepatektų į namus ar lauko terasą. Svarbiausia pasirinkti tinkamiausią gaminį pagal lango ar durų matmenis. Taip pat svarbu šiuos tinkamai prižiūrėti, nes nuo to priklausys tinklelių veiksmingumas ir ilgaamžiškumas. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausius tinklelių tipus ir aptarsime priežiūros ypatumus.

 

Tinklelių tipai

 

Modernios gamybos technologijos leidžia rinktis gaminius iš plataus asortimento. Šiandien tinklelis nuo uodų langams ar durims idealiai pritaikomas prie šių rėmo. Priklausomai nuo poreikių, gaminiai nuo uodų ar kitų vabzdžių gali būti kaip:

 

  • rėmeliai;

 

Rėmelio tipo tinklelis prie lango tvirtinamas metalinėmis plokštėmis. Šis gaminys yra itin paprastos konstrukcijos, tačiau užtikrina tvirtumą ir stabilumą. Roleto veikimo principas leidžia lengvai susukti tinklelį į specialią kasetę lango viršuje. Durims geriausia rinktis plisuotus tinklelius, kurie neturi slenksčio.

 

Tinklelių priežiūros ypatumai

 

Ilgainiui ant tinklelių kaupiasi dulkės ir kiti nešvarumai, kurie gali sukelti sveikatos problemų turintiems alergiją. Dėl šios priežasties patariama reguliariai valyti tinklelius bent kartą per sezoną. Žinoma, jeigu gyvenate arti kelio ar laukų, valykite dažniau.

 

Jeigu įsigijote tinklelį-rėmelį, šį nuimkite ir nuvalykite susikaupusias dulkes siurbliu arba drėgna šluoste. Visgi, jeigu tinklelio nuimti nepavyksta, tuomet šį valykite ant lango. Šiuo atveju reikia būti atidesniems ir stengtis pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, kampus. Kampams ir šonams valyti rekomenduojama naudoti seną dantų šepetėlį, sudrėkintą muilu ir vandeniu.

 

Tinklelius valykite švelniais judesiais, kad nepažeistumėte paviršiaus. Valant stipriai, tinklelis gali deformuotis ar suplyšti. Tad siekiant geriausio rezultato, patariama valyti švelniai ir kruopščiai pašalinti vamzdžių likučius ar kitus nešvarumus. Valyti geriausia pasibaigus sezonui. Išvalytą tinklelį galėsite palikti sandėlyje, o atėjus sezonui nereikės rūpintis šio valymu.

 

Taigi, tinkleliai nuo uodų užkerta kelią vabzdžių pateikimui į namus. Tokiu būdu galima lengvai palaikyti higienišką namų aplinką, nes į namus patekę vabzdžiai nenutupia ant maisto. Be to, šie gaminiai užtikrina nuolatinį vėdinimą net nakties metu vasarą, todėl gali pagerėti miego kokybė. Šiandien galima rinktis iš kelių tipų tinklelių. Norėdami įsigyti tinkamiausią gaminį, įvertinkite asmeninius įpročius ir valdymo galimybes. Tinkamai prižiūrėdami gaminį, galėsite džiaugtis ne tik jo funkcionalumu, bet ir ilgaamžiškumu.

Komentarai
Kiti straipsniai