Sekmadienis, 2024 m. gegužės 26 d.

3 klaidingi įsitikinimai apie advokatų teikiamas paslaugas

Profesionalūs teisininkai ir jų fiziniams bei juridiniams asmenims teikiamos paslaugos – neatskiriama kasdienybės dalis. Tiesa, ekspertai pastebi, kad yra ne vienas gajus mitas, kuris trukdo efektyviau spręsti asmeninius ar verslo klausimus. Dažnas ambicingas verslas savo komandos neįsivaizduoja be teisininkų, tačiau konsultacijos asmeniniais klausimais vis dar neretai atidėliojamos. Straipsnyje apžvelgsime 3 klaidingus įsitikinimus, susijusius su teisės ekspertų paslaugomis.

 

1. Teisininkų paslaugos vertos investicijos tik palankaus teismo sprendimo atveju

 

Dažnas dvejoja dėl pačios investicijos, susijusios su reikalinga paslauga, ypač jei tai ginčo atvejis. Manoma, kad neva investuoti į profesionalią paslaugą bus verta tik tuo atveju, jeigu byla bus laimėta. Vis dėlto, daugeliu atvejų, net ir pralaimėjus bylą, yra laimima – sutaupoma laiko, pinigų. Pergalę norisi matuoti tik realiu laimėtos bylos faktu, tačiau reikėtų pažvelgti plačiau. Juk ekspertų žinios net ir kebliose situacijose gali padėti susidėlioti palankiausią planą, objektyviau įvertinti situaciją – galimybes ir iššūkius.

 

Kalbant apie finansinę dalį, profesionalų patirtis leidžia išvengti nenumatytų scenarijų, taigi – galbūt ir papildomų išlaidų. O be to, nebūtina iškart apsispręsti ir rinktis jums atstovausiantį ekspertą, galima tiesiog pasikonsultuoti. Advokatai pastebi, kad teisininkų paslaugų kartais vengiama ne tik dėl investicijų, bet ir nepažintos teisinės sistemos – juk nemaža dalis tautiečių šiandien gyvena užsienio šalyse.

 

Svarbu suprasti, kad užsienio šalyse yra galimybė gauti paslaugas suprantama kalba ar net kreiptis į lietuvius teisininkus. Puikus pavyzdys – Anglijoje veikiančios „Litkraft Solicitors“ lietuvių advokatų kontoros. Beje – jose tam tikros paslaugos teikiamos „nelaimėsite – nemokėsite“ principu, tad, pavyzdžiui, lietuvių advokatas Londone padės visuose teisiniuose procesuose, o paslaugos kainuos tik tuo atveju, jei byla bus laimėta.

2. Smulkius ieškinius labiau apsimoka pateikti patiems

 

Taip pat kartais vis dar klaidingai manoma, kad advokato pagalbos reikia tik sprendžiant itin sudėtingus teisinius klausimus. Tačiau net ir susidūrus su nesąžiningomis, galbūt gyvenimo nekeičiančiomis situacijomis, gali būti naudingi asmeninio advokato patarimai ir sukaupta patirtis. Puikūs pavyzdžiai galėtų būti kelių eismo taisyklių pažeidimai ar nedidelių ieškinių bylos.

 

Svarbu įvertinti savo žinias ir situacijos rimtumą, šios galimybę kisti. Žinių stoka ir subjektyvus aktualių teisinių nuostatų interpretavimas gali kainuoti daug daugiau laiko ir finansų, atrodytų, sprendžiant ne didžiausios reikšmes klausimus. Kito, prastesnio scenarijaus atveju, viskas gali užsitęsti. Kartais iš pirmo žvilgsnio paprasti teisiniai klausimai gali tapti rimtesni. Tuomet vertingi ekspertų patarimai ir atstovavimas jums teisiniame procese kainuos daugiau.

 

3. Į teisininkus kreiptis reikia tada, kai kyla problemos, ginčai

 

Vis dar gajus teisininkų, nuolat besisukančių teismo salėje, įvaizdis. Vis dėlto, gyvenimiškos situacijos nebūtinai primena filmuose matomas scenas. Šiandien profesionalūs advokatai konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis įvairiais klausimais. Tai gali būti pagalba derybose, sudarant asmenines ar verslo sutartis, patarimai siekiant išvengti į teismo procesus įveliančių asmeninių ar verslo situacijų, supažindinimas su savo kaip darbuotojo ar darbdavio teisėmis ir daug įvairiausių niuansų. Juk galiausiai, daugelis mums kiekvienam svarbių asmeninio gyvenimo ar verslo aspektų – paremti teise.

 

Lygiai taip pat kaip žiūrime į konsultacijas su tam tikrais medicinos, finansų, nekilnojamojo turto ar kitais specifinių sričių ekspertais, turėtume pažvelgti į teisininkų teikiamas paslaugas. Šios neturėtų gąsdinti, juolab – nuo efektyvių sprendimų neturėtų atgrasyti mitai ir klaidingi įsitikinimai. Jei yra rūpimų asmeninių ar verslo klausimų, juos reikėtų užduoti patiems teisininkams, o tuomet apsispręsti, dėlioti žingsnius su ekspertų pagalba ar galima lygiai taip pat gerai susitvarkyti patiems.

Komentarai
Kiti straipsniai