Antradienis, 2024 m. vasario 27 d.

Vidaus durų montavimas – naudinga informacija

Vidaus durų montavimas gali būti puikus būdas pagerinti jūsų namų interjerą, funkcionalumą, bei saugumą. Portalpro tikina, kad nėra svarbu, ar norite keisti senas duris, ar dedate visiškai naujas šarvuotas lauko duris, montuojant duris būtina atsižvelgti į keletą svarbių dalykų, kurie būtini durų staktos montavimui, pritraukėjo montavimui ir kitiems durų montavimo darbams.

Vidaus durų parinkimas pagal išmatavimus ir jų tipą

Pirmiausia turite pasirinkti vidaus duris, kurios atitiktų jūsų išmatavimus. Išmatuokite durų plotį ir aukštį, kad įsitikintumėte, jog pasirinktos durys tinkamai tilps. Taip pat išmatuokite atstumą nuo grindų iki durų apačios – tai padės nustatyti, kur turės būti įmontuoti vyriai. Taip pat išmatavus duris reikia pasirinkti norimą durų tipą – pakabinamos ar plokščios, plastikinės ar medinės, lauko šarvuotos ar vidaus durys. Iš anksto pakabinamos durys yra su jau pritvirtinta stakta ir vyriais, todėl montavimas yra lengvesnis. Kita vertus, plokščių durys reikalauja patys sumontuoti vyrius ir rėmą, tad tai pareikalaus kiek daugiau laiko.

Pasiruošimas vidaus durų montavimui ir jo eiga

Pasirinkę duris, turite paruošti ir vietą kurioje jas norite įmontuoti

Tai reiškia, kad reikia pašalinti senas vidines duris ar esančią apdailą ir įsitikinti, kad vieta, kurioje bus montuojamos naujos durys, yra lygi ir tvirta. Patikrinkite, ar nėra pažeidimų ar puvimo, ir, jei reikia, pataisykite. Jei montuojate iš anksto pakabinamas duris, turėsite sumontuoti ir durų staktą.

 

Pritvirtinkite vyrius

Laikykite duris angoje ir pažymėkite vyrių padėtį, kur jie bus pritvirtinti. Iš anksto išgręžkite skyles varžtams, tada pritvirtinkite vyrius prie durų ir rėmo. Įsitikinkite, kad vyriai yra lygūs ir tolygiai išdėstyti.

 

Pakelkite duris aukštyn ir pritvirtinkite vyrius prie rėmo

Išbandykite duris, kad įsitikintumėte, jog jos sklandžiai atsidaro ir užsidaro ir ar skląstis arba užraktas veikia tinkamai. Jeigu reikia, sureguliuokite vyrių padėtį, kad užtikrintumėte tinkamą durų užsidarymą.

 

Vidais durų rankenos įdėjimas

Galiausiai pagal gamintojo instrukcijas įstatykite durų rankeną. Įsitikinkite, kad durų rankenos bei užrakto mechanizmas yra tinkamai priveržtas ir laikosi tvirtai.

Ar vidaus durų montavimas savarankiškai?

 

Tinkamai sumontuotos tiek lauko, tiek vidaus durys gali užtikrinti geresnę izoliaciją, sumažinti triukšmą ir užtikrinti saugumą. Jei visgi abejojate dėl žinių trūkumo mėginant įstatyti duris savarankiškai, visada galite samdyti profesionalus, tačiau turėdami reikiamas žinias ir pagrindinius įrankius, dauguma namų savininkų gali sėkmingai įgyvendinti šią užduotį patys. Nesvarbu, ar atnaujinate savo namų išvaizdą, ar sprendžiate praktinius poreikius, durų įrengimas yra vertinga investicija, kuri gali atsipirkti įvairiais būdais.

Daugiau informacijos galite rasti – https://portalpro.lt/

Komentarai
Kiti straipsniai