Penktadienis, 2023 m. birželio 02 d.

Vėžio simptomai – kas mums signalizuoja apie šią klastingą ligą?

Taip, šių dienų pasaulyje vėžys nebėra toks didelis „klastūnas“, kaip buvo prieš kelias dešimtis metų, tačiau nepaisant visko nuo vėžio kasmet miršta milijonai žmonių. Viena iš esminių to problemų – vėžys yra nustatomas ir aptinkamas tiesiog per daug vėlai.

Jei būtų kreipiamas dėmesys į pirmuosius vėžio simptomus, tuomet jį būtų galima pristabdyti. Priešingu atveju vėžys gali labai greitai pradėti plisti. Šiame tekste bus aptarti pagrindiniai vėžio simptomai, kurie jums turėtų signalizuoti apie potencialią labai nemalonios ligos viešnagę.

Reguliarus ir pastovus nuovargis

Jeigu jūs pastoviai esate pavargęs, beveik niekada neturite jėgų ir nepailsite net tuomet, kai, atrodo, gerai išsimiegojote ir tikrai pailsėjote, jums tikrai derėtų sunerimti. Energijos nebuvimas ir pastovus nuovargis yra dažnas vėžio palydovas, tokiu atveju tikrai vertėtų prevenciškai apsilankyti pas gydytojus. Realu, kad jie jus tiesiog nuramins, o net ir išgirdus liūdną diagnozę, geriau tą sužinoti kur kas anksčiau.

Jūsų svoris keičiasi be priežasties

 Iš esmės žmogaus svoris be rimtos priežasties keistis neturėtų. Nebent jūs pats žinote, kad staiga nustojote sportuoti, galbūt pasikeitė jūsų mityba, kitu atveju svorio pokyčiai gali simbolizuoti rimtą ligą. Visai nesvarbu ar svoris jums didėja, ar mažėja. Jeigu tai vyksta be aiškios priežasties, tai gali būti labai rimtas vėžio simptomas.

Apetitas? Ne, negirdėjau

Jeigu jūs nebejaučiate alkio, akivaizdžiai yra sumažėjęs jūsų apetitas, jaučiate skausmą nuryjant maistą bei gėrimus ir apskritai jaučiate skausmus pilvo srityje, taip pat reikėtų sunerimti. Normalus, sveikas žmogus turi norėti valgyti, jausti alkį yra normalu, tad jei nenorite valgyti, geriau tikrai apsilankykite pas medikus – šis ženklas tikrai gali būti vėžio pranašu.

Ant jūsų kūno – nauji dariniai

Veikiausiai visi esate girdėję, kad būtina atkreipti dėmesį į naujai atsiradusius apgamus. Taip pat jeigu pastebite, jog jūsų turimi apgamai ar kiti kūno išskirtinumai pastebimai didėja, taip pat reikėtų į tai pažiūrėti labai rimtai. Spalvos keitimas, pastebimas didėjimas įprastai nėra normalus reiškinys ir tai gali būti išoriškai matomas vėžio simbolis. Vos tik pastebėję kažką panašaus, praktiškai dar tą pačią dieną turėtumėte užsiregistruoti pas gydytoją.

Taigi, tikrai reikia stebėti save, organizmo pokyčius. Taip pat pagalvoti ir apie draudimą nuo vėžinių susirgimų – „Oncodrop“. Kuo daugiau prevencinių priemonių jūs imsitės, tuo jūsų šansai išlikti sveikiems bus didesni.

 

Komentarai
Kiti straipsniai