Antradienis, 2022 m. birželio 28 d.

Artėja darbostogos? Apsaugokite duomenis dirbdami per nuotolį

Vis daugiau įmonių nusprendžia išbandyti darbostogas (angl. workation). Tai puiki galimybė pakeisti kasdienę darbo aplinką, pasisemti motyvacijos ir įkvėpimo. Tam, kad darbostogos būtų sėkmingos, būtina joms tinkamai pasiruošti. Tiesa, šiuo atveju svarbiausia ne tai, kaip susikrausite lagaminus, bet tai, kaip apsaugosite savo duomenis dirbdami per nuotolį.

 

1. Užtikrinkite, kad visi naudotųsi įmonės kompiuteriais

 

Darbuotojams naudojantis savo, o ne įmonės kompiuteriais, iškyla grėsmė duomenų saugumui vien todėl, kad negalite kontroliuoti visko, kas yra jų įrenginiuose. Tokiu atveju jūs nekontroliuojate nei konfidencialumo, nei komercinių paslapčių apsaugos, nei nuosavybės teise priklausančios informacijos.

 

Be to, papildomų problemų gali kilti ir tuomet, kai darbuotojas atsistatydina arba yra atleistas, nes jo įrenginyje gali būti svarbios informacijos, kurią tokiu atveju galite prarasti. Siekiant viso to išvengti, geriausia, kad visi darbuotojai naudotųsi įmonei priklausančiais kompiuteriais tiek darbostogų metu, tiek ne.

 

2. Perkelkite savo duomenis į virtualų privatų serverį

 

Jei dar nesinaudojate virtualiu privačiu serveriu, trumpiau vadinamu tiesiog VPS (angl. virtual private server), dabar gali būti pats metas pradėti tai daryti. Šios ir tradicinės hostingo paslaugos skirtumas yra tas, kad teikiant VPS paslaugą naudojama vizualizacijos technologija, kuri leidžia suteikti privačius išteklius serveryje.

 

Turėdami VPS, galite lengviau apsisaugoti nuo duomenų pažeidimų, kenkėjiškos programinės įrangos, įsilaužėlių ar bet kokios kitos kibernetinės grėsmės. Be to, ši paslauga leidžia pridėti papildomų apsaugos sluoksnių, padedančių apsaugoti savo verslo duomenis.

 

3. Pasitelkite virtualų privatų tinklą

 

Virtualus privatus tinklas, arba trumpiau VPN (angl. virtual private network), yra patikimas duomenų šifravimo būdas, padedantis sukurti saugų išorinį prisijungimą prie vidinių įmonės duomenų išteklių. Jis užtikrina, kad bet kokia slapta informacija, su kuria dirbama, būtų saugi. Naudojant VPN paslaugą, yra maskuojamas įrenginio IP adresas, todėl užtikrinamas naršymo anonimiškumas.

 

Virtualus privatus tinklas labai praverčia ir tuomet, kai reikia naudotis viešuoju Wi-Fi tašku. Kadangi šis laikomas ypač nesaugiu, tokiu būdu nerekomenduojama jungtis prie jautrių duomenų, pavyzdžiui, banko sąskaitų, el. paštų ir panašiai. Naudojant VPN paslaugą, susijungimas yra šifruojamas. Todėl prie viešojo Wi-Fi taško galima jungtis nesibaiminant dėl pavojaus jautriems įmonės duomenims.

 

4. Naudokite šifravimo metodus

 

Vienas pagrindinių kibernetinių nusikaltėlių taikinių yra el. laiškai. Todėl juos būtina apsaugoti naudojant specialų sertifikatą. Visų pirma jis leidžia pasirašyti siunčiamus laiškus. Tokiu atveju jų gavėjai matys papildomą ikoną arba tekstą, kad laiškai tikrai siųsti iš siuntėjo pašto dėžutės, o ne bandoma juos apgauti.

 

Sertifikatas el. paštui taip pat leidžia šifruoti laiškus tarp gavėjo ir siuntėjo. Tokiu atveju užšifruotą siuntėjo laišką gali iššifruoti tik gavėjo kompiuteris. Todėl treti asmenys, net ir gavę prisijungimo duomenis prie el. pašto dėžutės, negalės perskaityti tokių būdu išsiųstų ar gautų laiškų. Tiesa, ši funkcija veikia tik tuomet, kai sertifikatus yra įsidiegęs tiek laiško siuntėjas, tiek gavėjas.

 

Darbostogos gali būti vienas geriausių įmonės sprendimų. Tačiau tam, kad jų metu nebūtų pažeisti svarbūs verslo duomenys, be galo svarbu pasirūpinti tinkama jų apsauga. Taigi skirkite pakankamai laiko pasiruošimui, kad vėliau galėtumėte kuo labiau atsipalaiduoti.

Komentarai
Kiti straipsniai