Antradienis, 2022 m. rugpjūčio 09 d.

KAS YRA KARPA IR KAIP SU JA SUSIGYVENTI?

Karpos žmoniją persekioja nuo neatmenamų laikų, šia virusine liga užsikrečiama per tiesioginį kontaktą, asmenius ar tokius bendro naudojimo daiktus, spaudžiant ranką sveikinantis ir pan. Pačios skausmingiausios karpos yra tos, kurios užauga po padu. Kartais karpomis neteisingai yra pavadinami įvairiai susidarę odos dariniai. Todėl jei norite tiksliai sužinoti, ką nešiojate ant savo kūno, kreipkitės į šios srities specialistus. Karpų diagnostika užsiima dermatologiniai centrai.

Ką verta žinoti apie karpas?

Viena žinia tikrai ramina, tai medikų patvirtinimas, jog karpos tikrai nėra itin pavojingos sveikatai. Bėda ta, kad karpa, būdama virusų lizdu, gali plėsti savo niekam tikusią giminę. Tai vyksta labai sparčiai, jei karpų nešiotojo imuninė sistema būna išglerusi tarsi nunešiota šlepetė. Karpos gali atsirasti visur – ir ant kaklo, ir ant rankų, ir ant kojų, pažastyse ir net ant nugaros.

Gaila, bet nėra tokio karpų gydymo būdo, kuris pajėgtų visiškai panaikinti odoje apsigyvenusį virusą, todėl kiekvienas gydymas būna individualus, o jo procesas ilgai trunkantis. Net karpos pašalinimas chirurginiu keliu ne visada baigiasi sėkmingai. Todėl nusprendus stoti į kovą su karpomis reikia apsiginkluoti geležine kantrybe. O patį pasipriešinimą karpoms verta pradėti nuo intensyvaus imuniteto galių stiprinimo, paskui įjungiant ir išorinį ligos nešėjų poveikį.

Kokie yra galimi karpų gydymo būdai?

Pirmiausiai reikia suvokti, jog karpas naikinti būtina ir jokiu būdu į jas nenumoti ranka. O geriausia gydymo procese naudoti jungtines pajėgas – stiprų imunitetą ir išorinį gydymą. Nuo pat senų laikų karpas gydydavo pačiais įvairiausiais būdais. Proseneliai karpas naikindavo pasitelkę į pagalbą užkalbėjimus, įvairias žoleles, daugiausiai dėmesio skirdami ugniažolei. Taip pat į ginklų arsenalą būdavo įtraukiami įvairūs kompresai ir užpilai.

Medicinos mokslui žengiant į priekį, karpas imta gydyti, šaldant azotu arba naudojant elektrą. Karpos taip pat būna šalinamos ir chirurginiu būdu arba pasitelkus į pagalbą lazerines technologijas. Tačiau dar kartą būtina pabrėžti stipraus imuniteto reikšmę. Jei imunitetas bus nusilpęs, išnaikintos karpos gijimo vietoje gali iškilti dar didesnė ir piktesnė už ankstesnę karpa.

Komentarai
Kiti straipsniai