Antradienis, 2022 m. rugpjūčio 09 d.

Ką reikia žinoti renkantis kosmetiką?

Šiandien nerasti nusipirkti kokios nors kosmetikos priemonės – tiesiog neįmanomas dalykas. Kitas klausimas – kaip pasirinkti tinkamai? Pasiūla jau seniai gerokai viršija paklausą, tad pasiklysti – vieni niekai. Tad nuo ko gi pradėti? Ogi nuo patikimų prekybininkų. Nepirkite kosmetikos bet kur. Specializuota kosmetikos parduotuvė jums užtikrintai pasiūlys originalią ir nepasenusią prekę. Šiek tiek detaliau apie tai, kaip rinktis kosmetiką.

 

Domėkitės kosmetikos sudėtimi

 

Be abejonės, visiems gerai žinoma tiesa – reikėtų vengti daug cheminių ingredientų turinčios kosmetikos. Jeigu jūsų organizmas stiprus ir atsparus, tuomet cheminių medžiagų neigiamos įtakos iš karto tikrai nepastebėsite. Bėda ta, jog tie nenatūralūs ir agresyvūs komponentai su laiku organizmą nualins ir visiškai sunaikins jo atsparumą. Tad galima drąsiai teigti, jog net ir atspariausiai odai kuo natūralesnė kosmetika – nepamainoma prevencinė priemonė prieš odos problemas ateityje.

Įprastinės sintetinės kosmetikos priemonėse rizikingiausios medžiagos yra konservantai ir kvapikliai. Kad ir kaip norisi stipresnių nosį maloniai kutenančių kvapų, pasirinkę mažiau kvapnų dezodorantą ar kremą neabejotinai padarysite paslaugą savo organizmui. Tad į ką reiktų kreipti dėmesį? Auksinė taisyklė – skaitykite etiketes ir žiūrėkite,  kokios medžiagos yra išvardintos pirmose keturiose–penkiose pozicijose. Šių komponentų kiekis kosmetikoje didžiausias ir svarbiausias.

 

Rinkitės kosmetiką, tinkančių jūsų odos tipui

 

Pasirinkta kosmetika būtinai turi tikti odos ir plaukų tipui. Jeigu esate sausos odos savininkė, kremai privalo drėkinti ir maitinti. Riebiai odai tiks riebalų išsiskyrimą balansuojančios priemonės, o jautriai odai – išskirtinai raminantys produktai. Net jeigu nusipirkote kremą ar losjoną pagal savo odos tipą, atkreipkite dėmesį, kokia reakcija po pirmų panaudojimo kartų. Jeigu kosmetikos priemonė  ima gerinti odos būklę – tai jums tinkama kosmetika.

Tokie patys reikalavimai galioja ir priemonėms plaukų priežiūrai. Sausus plaukus reikėtų  plauti sausiems  plaukams skirtais šampūnais. Nenaudokite plaukų putų, kurios dar labiau sausina plaukus – vietoj jų rinkitės purumo suteikiančius serumus ar aliejų.

Riebius plaukus reikėtų pakaitomis plauti riebiems ir normaliems plaukams skirtais šampūnais. Beje, plaukų tipas ilgainiui gali pasikeisti, todėl perkant šampūną ar kitas priemones reikia atsižvelgti į tuometę plaukų būklę ir, kaip minėjome, stebėti organizmo reakciją naudojant vieną ar kitą kosmetikos priemonę. Atsiradus nepageidautiniems pojūčiams, reikėtų nedelsiant pakeisti šampūną ar kondicionierių.

Atskiros priežiūros reikalauja dažyti ir pažeisti plaukai. Trinkite galvą tik tokia priemone, kuri skirta dažytiems plaukas. Jų  speciali sudėtis padeda ilgiau išlaikyti plaukų spalvą ir juos tausoja. Venkite šampūno su silikonais. Jis blukina spalvą ir sausina galiukus. Galiausiai – plaukus prižiūrėkite švelniai. Juos plauti reikėtų neskubant, šampūną paskirstyti tolygiai, o vėliau jį gerai išskalauti.

Komentarai
Kiti straipsniai