Sekmadienis, 2023 m. spalio 01 d.

10 priežasčių, kodėl knyga – geriausia dovana ir rekomendacijos, ką dovanoti vyrams, moterims bei vaikams

Laikas pakalbėti apie dovanas? Juk artėja gražiausios metų šventės! Šis tekstas orientuotas į Kalėdas, tačiau jis universalus ir daugelis patarimų bei rekomendacijų tiks bet kokia proga. Sutikite, kad knyga – geriausia dovana, kuri tinka bet kokio amžiaus ir lyties žmonėms. Kolegai, draugui, mamai, sūnėnui, seneliui – visiems yra knyga, tik ją reikia atrasti.

Atsakingai parinkta ir su meile supakuota knyga dovanos gavėjui leidžia jaustis ypatingu, be to, tai nėra tik keli šimtai puslapių po gražiu viršeliu. Tai – istorija. Bilietas į paslaptingą pasaulį. Patarimai, kurių taip trūko siekiant savo tikslų! Žinoma, smagu gauti ir kitų daiktų, tačiau kiekvienais metais dėkoti močiutei už auskarus, nors net neturite skylučių ausyse, jau nusibodo.

Reikia įtikinamų priežasčių, kodėl visada verta dovanoti knygą? Štai keli linksmi argumentai: knygoms nereikia baterijų; knygos visada yra tinkamos spalvos ir dydžio; jų nereikia lyginti ar surinkti pagal sudėtingą instrukciją; „sunaudojus“ dovaną lieka daugiau nei tuščia dėžutė.

Na, o dabar rimčiau! Interneto knygynas Patogupirkti.lt surado dešimt priežasčių, kodėl knyga yra gera dovana!

10 priežasčių, kodėl verta dovanoti knygą

 • Kartu su knyga jūs dovanojate visą pasaulį!

Dovanodami gerą knygą jūs kartu dovanojate ir nemokamą kelionės bilietą. Ir ne tik knygos apie keliones padės užuosti egzotinių šalių kvapus, išgirsti džiunglių garsus ar patekti į sunkiai prieinamas vietas. Romanai, biografijos, istorinės bei fantastinės knygos taip pat talpina ištisus pasaulius, kartais realius, o kartais žadinančius vaizduotę magiškais vaizdiniais.

 • Knygas lengva supakuoti

Ši priežastis neatrodo įtikinamai, ar ne? Tačiau pamėginkite supakuoti pliušinį dinozaurą, trijų dalių žvakidę ar pieno ąsotėlį. Knygų forma yra dovanų pakuotojo svajonė, o jas gražiai suvynioti pavyksta net pradinukams! Beje, tokios dovanos turi dar vieną pranašumą – jei ketinate knygą siųsti paštu, jums užteks kompaktiškos pakuotės.

 • Nereikia apiplėšti banko!

Taip, sutinkame, knygos nėra pigios. Tačiau biudžetą nusiaubia nepalyginamai mažiau nei mobilūs telefonai, rankų darbo vazos, šviestuvai ar madingi žaislai. Gerų knygų įsigysite vos už kelis eurus, tereikia pasinaudoti karštomis akcijomis.

 • Knygos supažindina su naujomis idėjomis

Atsibodo su dėde ginčytis dėl politikos? Mama įsitikinusi, kad socialiniai tinklai nekuria jokios vertės? Gerai parašyta knyga gali pasiūlyti svarių argumentų tolimesnėse diskusijose. Kokybiškoje literatūroje dėstomos aktualios temos gali pakeisti nusistovėjusį požiūrį ar bent vilioja praplėsti akiratį ir žvelgti plačiau.

 • Knygas galima perdovanoti ar išmainyti

Sutikite, tikrai ne kartą gavote dovanų ir nežinojote, kur jas dėti. Tačiau, jei netyčia į jūsų rankas pateko knyga, kurią jau turite, tai ją įvairiuose forumuose galite iškeisti į kitą, taip pat perdovanoti draugams, perleisti bibliotekai ar mokykloms, palikti knygų nameliuose bei kitose vietose, kur renkasi skaitytojai.

 • Kiekvienam pasaulio žmogui tikrai yra parašyta jam skirta knyga

Yra žmonių, kurie sako, kad jiems nepatinka skaityti. Ką gi, greičiausiai jie nerado tinkamos knygos. Per metus išleidžiami tūkstančiai įvairaus žanro leidinių. Nesvarbu ar jas ketinate dovanoti romantikui, ar universitete filosofiją studijuojančiam pusbroliui – visada rasite tinkamų kūrinių.

 • Knygos daro žmones geresniais

Banalu? Bet tai yra tiesa! Mokslas jau įrodė, kad knygas skaitantys žmonės yra empatiškesni. Be to, teigiama, kad skaitantys žmonės gyvena ilgiau, o jų smegenys veikia geriau! Taigi, dovanodami knygą dovanojate ir psichologinę sveikatą. Daugiau padovanotų knygų ir pasaulis taps geresne vieta!

 • Knyga nereikalauja papildomų priedų

Viskas, ko reikia knygai skaityti yra… knyga! Na, gal dar patogi sofutė. Neprireiks papildomų baterijų ar specialaus pasiruošimo, kokio pareikalautų padovanota slidinėjimo įranga. Tiesiog išvyniojat, pamyluojat ir skaitot!

 • Knygos yra amžinos ir neišeina iš mados!

Dovanota knyga nesuges po penkių minučių ir neprivers dovanos gavėjo rūpintis garantiniu taisymu. Knygos nedūžta, tiesą sakant, net aplietos kava praranda tik išorinį grožį, puslapiai gelsta, viršeliai apsitrina, tačiau istorija viduje lieka nepakitusi.

 • Visas dovanas galite nupirkti internetu.

Žinote, tą chaosą prekybos centruose, kuris kyla prieš šventes? Minios suirzusių, nepatenkintų žmonių, besiblaškančių po parduotuves ir paskutinę minutę perkančių porcelianinius drambliukus. O mes siūlome patogiai įsitaisyti fotelyje, ar kur tik jums smagiausia, atsiversti knygyno Patogupirkti.lt svetainę ir išrinkti dovanas visai šeimai. Pasirinkimas didelis, pristatymas greitas, tad ko ten brautis į fizines parduotuves, ypač pandemijos metu?

Dovanų idėjos: knygos vyrams ir moterims

Taigi, ką dovanoti vyrams ir moterims, klausiate, o Patogupirkti.lt rekomenduoja gerai pagalvoti apie žmogų ir knygas parinkti pagal jo pomėgius, o ne pagal lytį. Jei konkrečiam vyrui patiktų „Elektriko vadovas“ – puiku, bet jei jis nežino, kaip įjungti „išmuštus“ skaitiklius, tačiau puikiai išmano akcijų biržas, gal verta knygų paieškoti kitose kategorijose? Štai keletas gairių:

 • Dovanų idėjos mėgstantiems keliauti

Pastarieji pora metų buvo kitokie. Jie smarkiai susiaurino pasaulį ir apribojo keliones. Tačiau knygos, kuriose keliautojai dalijasi savo įspūdžiais, leidžia nusikelti į tolimas šalis ir kartu su autoriais skanauti, patirti ir atrasti. Kelionės motociklu, žygiai į džiungles, Marokas, Azerbaidžanas, Italija, Kuba ir Prancūzija – kurią kelionės kryptį renkatės? Taip pat gausu knygų, kurios padės geriau pažinti ir savo šalį, susidaryti savaitgalio maršrutus ir aplankyti istorinius ar gamtos objektus.

 • Klasika – niekada neprašausite

Klasikinė literatūra – universalus ir geras pasirinkimas. Klasikinės knygos formuoja pasaulėžiūrą, leidžia geriau suprasti laikotarpį, kuomet jos buvo rašytos, o taip pat ir kitas knygas, kurias neretai įkvepia klasikai. Ernest Hemingway, William Shakespeare, Jane Austen, Erich Maria Remarque, Michail Bulgakov – autoriai, kurių kūryba nesensta ir nepraranda vertės.

 • Fantastikos knygos – dovana, kuri padeda atitrūkti nuo realybės

Mokslinės ir maginės fantastikos knygos turi daugybę gerbėjų visame pasaulyje. Jos patinka visų lyčių ir amžiaus grupių žmonėms. Prisiminkite, kad Haris Poteris irgi šio žanro atstovas. Mokslinė fantastika žada keliones laiku ar į kosmoso platybes. Maginės fantastikos knygos supažindina su drakonais, raganiais, elfais, troliais ir kitomis būtybėmis. Norite pabėgti nuo rutinos? Rinkitės fantastiką!

 • Receptų knygos – atneš naujovių į virtuvę

Dovanodami receptų knygas, kartu dovanojate ir naujas patirtis bei skonius. Tiesa, būtina žinoti, ar žmonės mėgsta gaminti, tačiau jei atsakymas teigiamas, tai kiekvienas apsidžiaugs kokybišku, nauju, įkvepiančiu kulinariniu leidiniu.

 • Biografijos – įkvėps siekti daugiau

Biografijos ir tikri atsiminimai –  knygos, kuriose aprašyti lyderių ir garsenybių gyvenimai ar įvairūs memuarai apie nepaprastus gyvenimus. Leidinių herojai ištvėrė sunkumus ir nuėjo ilgą kelią, kol atsidūrė šlovės olimpe. Daug žmonių iš tokių knygų pasisemia patirties, randa įkvėpimo, pasimoko. Pastaruoju metu išleista daug įdomių biografijų, tad tikrai rasite iš ko rinktis!

 • Mokslo populiarinimo knygos – dovana žingeidiems skaitytojams

Mokslo populiarinimo knygos – dėmesio verta kategorija, ieškantiems įdomesnių skaitinių. Populiariausi autoriai, nuo kurių galite pradėti dovanų sąrašą, yra Yuval Noah Harari, Carlo Rovelli ir Stephen Hawking. Apie jų knygas kolegos diskutuoja taip pat dažnai, kaip apie orą.

Mokslo populiarinimo knygos labai įvairios, tad ir čia rasite, ką padovanoti skirtingiems žmonėms. Suprantama kalba parašytuose tekstuose autoriai kalba apie smegenų veiklą, žmonijos kilmę, Žemės istoriją, astronomiją, chemiją, gyvūnų elgesį, miegą ir kitas įdomias temas.

Dovanų idėjos: knygos vaikams ir jaunimui

Žinome, kad vaikai Kalėdų senelio dažniausiai prašo madingų žaislų ir prašmatnių telefonų. Visgi, nukreipti dėmesį nuo vienadienių blizgučių į nesenstančias vertybes yra suaugusiųjų pareiga. Primename, kad knygos ugdo vaizduotę, empatiją, turtina žodyną ir dovanoja galimybę pabėgti į kitus pasaulius.

Mažyliai dievina Kakę Makę, o savarankiškai skaityti gebantiems jaunuoliams siūlome Astrid Lindgren knygas. Truputį vyresniems vaikams, be abejo, patiks Hario Poterio serija.

Paaugliams ir jaunimui rekomenduojame pasidairyti klasikos kategorijoje, juk čia sukaupti laiko patikrinti leidiniai. J. D. Salinger su kultine knyga „Rugiuose prie bedugnės“, Lewis Carroll ir jo personažai iš knygos „Alisa Stebuklų šalyje“, mokslinės fantastikos pradininko Jules Verne kūriniai ir kiti populiarūs leidiniai tikrai patiks jaunuoliams.

Dovanų idėjos: ką pirkti itin išrankiems skaitytojams?

Pažįstate žmogų, kuris nuolat apsuptas knygų? Gal tai tinklaraštininkas, leidyklos ar knygyno darbuotojas? Jums atrodo, kad tokie žmonės gavę knygų tik ir galvoja „o ne, tik ne tai!“, tačiau tai netiesa! Tikri knygoholikai jums patvirtins, kad knygų per daug nebūna ir jos iš tiesų yra geriausia dovana. Knygos kaip snaigės – visos skirtingos, tad kad ir kiek jų perskaitai, laukia tūkstančiai naujų dialogų, situacijų ir veikėjų.

Bijote aistringam skaitovui neįtikti ar padovanoti jau turimą leidinį? Vartote begalinius sąrašus ir nežinote, ką daryti? Rinkitės knygyno dovanų kuponą!

Tad ar sutinkate, kad knyga – geriausia dovana? Interneto knygyne Patogupirkti.lt išsirinksite dovanas verslo partneriams, detektyvų mėgėjams, siekiantiems praturtėti, kelionių aistruoliams, romantikams – visiems! Gerų skaitinių!

Komentarai
Kiti straipsniai