Pirmadienis, 2022 m. rugsėjo 26 d.

Suktuvai ir veržliasukiai – ką žinoti, kaip pasirinkti?

Galbūt jums iškilo dilema – ką pasirinkti, elektrinį suktuvą ar smūginį veržliasukį? Tai yra savotiškai panašūs, tačiau kartu ir labai skirtingi įrankiai, kurių veikimo principas yra kitoks bei turintis savų privalumų ir minusų. Įsigilinkime į situaciją ir sužinokime, kurį įrankį geriausia pasirinkti jums bei kokią informaciją svarbu žinoti prieš priimant sprendimą?

Kas yra elektrinis suktuvas, kokia jo nauda?

Iš esmės, elektrinis suktuvas yra gręžti ir įsukti skirtas perforatorius. Šis įrankis dar vadinamas ir gręžtuvu, todėl kai matote terminus arba girdite, jog minimas suktuvas elektrinis, tuomet turite žinoti, kad tai taip pat yra ir gręžtuvas. Jie dar yra skirstomi į tam tikras rūšis, tačiau jų pagrindinė paskirtis yra išgręžti skyles, į kurias bus montuojama tvirtinimo detalė ar jungiamieji elementai ir t.t.

Renkantis elektrinį suktuvą reikia atkreipti dėmesį į šiuos parametrus: galia (W), rotacijos greitis (apsisukimai/minutę) ir papildomas funkcijas (automatinis režimo keitimas, gręžimo gylio matuokliai ir t.t.). Apie kiekvieną funkciją po truputėlį:

  • Galia – dažniausiai elektriniai suktuvai būna nuo maždaug 250 iki kone 2000-3000W galingumo. Daugumai darbų per akis ir 1000W.
  • Apsisukimų skaičius – jis gali siekti net iki 3000 apsisukimų per minutę, tačiau galingų įrenginių rotacijų skaičius apribotas mechaniškai, iki 700-1200 apsisukimų per minutę.
  • Papildomos funkcijos – palengvina darbą, leidžia tiksliau prisukti ir apsaugo nuo netyčinių klaidų.

Kas yra smūginis veržliasukis, kokia jo nauda?

Norint prisukti veržles, naudojamas smūginis suktuvas (dar vadinamas smūginis veržliasukis). Kas tai per įrankis ir kaip jis atrodo, galite pasižiūrėti paspaudę ant šios nuorodos – https://www.varle.lt/smuginiai-verzliasukiai/.

Kuomet prie kokios nors detalės reikia įsukti veržles, galima naudoti smūginį veržliasukį. Jis tinka darbui su metalu, betonu, akmeniu, mūru. Užuot veikęs rotacijos principu, kaip įprastas suktuvas ar gręžtuvas, smūginio tipo prietaisas atlieka daugybę smūgių, kurie padeda veržlei geriau įsiskverbti į medžiagą bei stipriau prisitvirtinti. Šie įrenginiai leidžia dirbti kiek greičiau, tačiau nėra tokie tikslūs, kadangi yra daugybė judančių elementų, dėl ko sumažėja tikslumas. Visgi pagrindinė tokio įrankio nauda yra tai, jog jis gali didelį darbą atlikti per daug trumpesnį laiką ir tausoti jūsų jėgas bei sveikatą.

Be abejonės, dažniausiai savo namuose ar buityje smūginius veržliasukius rasime naudojamus garažuose arba boksuose, kur žmonės su jais keičia ratus. Dauguma renkasi pneumatinius veržliasukius. Tačiau ties šia sritimi kyla šioks toks iššūkis, nes tikrai ne kiekvienas žmogus savo garaže ar namuose turi kompresorių, kuris pagamintų suspaustą orą ir sukurtų reikiamą slėgį tokio veržliasukio darbui. Tad, jeigu nėra kompresoriaus, verčiau įsigykite elektrinį ar net akumuliatorinį įrenginį. Jie gal nebus tokie galingi ir pajėgūs, tačiau tos galios užteks per akis, jeigu planuojate tik keisti ratus. Su elektriniu gręžtuvu/suktuvu, tokio darbo tikrai nepadarysi.

Suktuvų ir veržliasukių kainos bei pasirinkimas internetu

Jums turbūt aktualu sužinoti, koks yra šių įrankių pasirinkimas internete bei kokios, kokybiško pasirinkimo kainos. Tam, kad atsakytume į šiuos klausimus, peržvelgsime populiariausius pasirinkimus Varle.lt internetinėje parduotuvėje bei jų kainas.

Elektrinių suktuvų ir gręžtuvų kategorijoje daugiausiai yra Makita, Bosch ir DeWalt įrankių. Šių gamintojų siūlomų įrankių kainos svyruoja nuo maždaug 60€ iki daugiau nei 400€ už itin galingus, pažangias technologijas ir priedus turinčius suktuvus/perforatorius.

Na, o smūginių veržliasukių prekių kategorijoje populiariausi gamintojai: Milwaukee, Bosch ir Makita. Bendrai vertinant įkainius, smūginių veržliasukių kainos svyruoja nuo ~180€ iki daugiau nei 600€. Akumuliatorinės terkšlės bei mažesnio pajėgumo akumuliatoriniai smūginiai veržliasukiai yra kiek pigesni.

Komentarai
Kiti straipsniai