Šeštadienis, 2025 m. vasario 08 d.

Chu­li­ga­niš­kai pa­si­el­gu­siam fo­to­gra­fui skir­ta baus­mė

Į tei­sė­sau­gos aki­ra­tį pa­kliu­vo ži­no­mas fo­to­gra­fas, plun­giš­kis Mar­ty­nas Gal­di­kas (gim.1981 m.). Jo veiks­mai trak­tuo­ti kaip įžū­lūs ir van­da­liš­ki, pa­si­reiš­kę fi­zi­nio smur­to pa­var­to­ji­mu – spy­rį ga­vo ne tik nie­kuo dė­tas au­to­mo­bi­lis, bet kliu­vo ir vi­du­je sė­dė­ju­siam vai­ruo­to­jui. Ba­lan­džio 15 die­ną teis­mas M. Gal­di­ką pri­pa­ži­no kal­tu ir už chu­li­ga­niš­ką el­ge­sį sky­rė pi­ni­gi­nę baus­mę bei pus­me­čiui ap­ri­bo­jo lais­vę.

Vie­šo­sios tvar­kos pa­žei­di­mu (BK 284 str.) ap­kal­tin­to M. Gal­di­ko by­la Plun­gės apy­lin­kės teis­me bu­vo iš­nag­ri­nė­ta ra­šy­ti­nio pro­ce­so tvar­ka, jam su­ra­šy­tas teis­mo bau­džia­ma­sis įsa­ky­mas.
Ne­ma­lo­nu­mų fo­to­gra­fas pri­si­da­rė 2019 m. gruo­džio 14-osios vi­dur­die­nį Plun­gės mies­te, kai vie­šo­je vie­to­je įžū­liu el­ge­siu su­trik­dė vi­suo­me­nės rim­tį ir vie­šą­ją tvar­ką.
Nu­sta­ty­ta, jog M. Gal­di­kas vie­no­je au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lė­je ki­to as­mens aki­vaiz­do­je žo­di­nio kon­flik­to me­tu el­gė­si įžū­liai ir van­da­liš­kai – spy­rė į Ž. Z. au­to­mo­bi­lio „BMW“ vai­ruo­to­jo pu­sės du­re­les ir jas ap­ga­di­no. Nu­ken­tė­ju­sia­jam bu­vo pa­da­ry­ta 65 eu­rų ža­la.
Be to, du­re­lės nuo smū­gio tren­kė­si į au­to­mo­bi­ly­je sė­dė­ju­sio Ž. Z. kai­rės ko­jos ke­lį. Vy­riš­kiui dėl su­mu­ši­mo at­si­ra­do ke­lio po­odi­nė krau­jos­ru­va, pa­pras­tai sa­kant – mė­ly­nė. O tai jau ati­tin­ka ne­žy­mų žmo­gaus svei­ka­tos su­trik­dy­mą.
Dėl to­kių chu­li­ga­niš­kų fo­to­gra­fo veiks­mų nu­ken­tė­ju­sy­sis krei­pė­si į pa­rei­gū­nus. M. Gal­di­kui bu­vo iš­kel­ta bau­džia­mo­ji by­la.
Nors kal­ti­na­ma­sis sa­vo kal­tės ne­pri­pa­ži­no, teis­mas nu­spren­dė, kad pa­kan­ka jo kal­tę įro­dan­čių su­rink­tų duo­me­nų. Kon­sta­tuo­ta, kad M. Gal­di­kas įžū­liu el­ge­siu, pa­si­reiš­ku­siu fi­zi­nio smur­to pa­var­to­ji­mu, de­monst­ra­vo ne­pa­gar­bą ap­lin­ki­niams, su­kė­lė ne­žy­mų svei­ka­tos su­trik­dy­mą nu­ken­tė­ju­sia­jam Ž. Z. ir su­ga­di­no sve­ti­mą tur­tą.
M. Gal­di­kas dir­ba, anks­čiau ne­teis­tas, ad­mi­nist­ra­ci­ne tvar­ka ne­baus­tas. Už tai, kad pa­da­rė ty­či­nį ne­sun­kų nu­si­kal­ti­mą, jam skir­ta lais­vės ap­ri­bo­ji­mo baus­mė 6 mė­ne­siams. Taip pat pa­skir­ta bau­džia­mo­jo po­vei­kio prie­mo­nė – su­mo­kė­ti 250 eu­rų įmo­ką į nu­ken­tė­ju­sių nuo nu­si­kal­ti­mų as­me­nų fon­dą. Šią su­mą teks su­mo­kė­ti per pus­me­tį.
Ne­su­tik­da­mas su teis­mo bau­džia­muo­ju įsa­ky­mu, per 14 die­nų kal­ti­na­ma­sis dar ga­li pra­šy­ti by­los nag­ri­nė­ji­mo teis­me. Pas­kui įsi­tei­sė­jęs teis­mo bau­džia­ma­sis įsa­ky­mas bus ne­be­skun­džia­mas.

Komentarai
Kiti straipsniai