
Laurynas Šimkus: „Į darbą važiuoju kaip į šventę“
Taip sako iš Plungės kilęs Laurynas Šimkus, jau beveik aštuonerius metus dirbantis labai įdomų, galima sakyti, neeilinį darbą – jis yra vestuvių vedėjas. Be to, jaunas vyras neatsiejama savo gyvenimo dalimi laiko ir pomėgį garsinti filmus ir įvairius serialus BALTICUM televizijoje.
Renginių organizavimo įmonėje „Trys karaliai“ šiuo metu dirbantis renginių vedėjas tikina, kad šis darbas jam labai patinka. L. Šimkus sako, kad smagu padėti žmonėms planuoti bei surengti svarbiausią jų gyvenimo šventę – vestuves. Jis gali patarti, kaip dėlioti vestuvių biudžetą, kokios investicijos šioje šventėje yra svarbiausios, kokiu metų laiku geriausia kelti vestuves, kaip pasirinkti vietą, kaip pamaitinti svečius, pasirinkti dekoracijas ir, svarbiausia, – su vedėju suderinti vestuvių programą.
Laurynas 2012 metais baigė Plungės „Saulės“ gimnaziją ir išvažiavo studijuoti į Klaipėdos valstybinę kolegiją. Čia trejus metus mokėsi kultūrinės veiklos vadybos paslapčių. Kaip pasakojo pašnekovas, į Klaipėdos kolegiją buvo pateikęs dvi paraiškas – į kraštovaizdžio dizaino specialybės studijas, kurios buvo nemokamos, bei kultūrinės veiklos vadybą. Pastarosios studijos, deja, nebuvo Valstybės kompensuojamos… Tačiau paskutinėmis dienomis nusprendė, kad vis dėlto studijuos kultūrinės veiklos vadybą. Tad 2015 metais Laurynas sėkmingai baigė mokslus kolegijoje ir įgijo renginių vedėjo specialybę.
Jaunas vyras užsiminė, kad darbas, susijęs su įvairiais kultūriniais renginiais, prasidėjo dar Plungėje. Pirmą kartą kartu su buvusia lietuvių kalbos mokytoja jam pasiūlė vesti Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos, kurioje 2010 metais Laurynas įsigijo pagrindinį išsilavinimą, 80-ies metų jubiliejaus šventę. Pasak Lauryno, pirmas blynas tikrai neišėjo prisvilęs – renginys puikiai pavyko.
Vėliau Laurynui teko padirbėti Plungės radijo stotyje „Spindulys“. Čia vedė įvairias radijo laidas. Dar vėliau dirbo Telšių krašto televizijoje – filmavo vestuves, jubiliejus, kitas šventes. Jau tada, kaip pasakojo Laurynas, stebėjo ir viską dėjosi į galvą, matė, kaip šventė vedama, kaip viskas vyksta, ir kiek tam reikia pastangų bei drąsos. Šis darbas jam labai patiko.
Po to, pasak pašnekovo, jam dar gyvenant Plungėje, viena muzikos grupė pasiūlė prie jos prisidėti ir vesti grupės rengiamus koncertus. Tada ir prasidėjo Lauryno renginių vedimo karjera. „Už darbą – vestuvių šventės, jubiliejaus ar koncerto vedimą – tada gaudavau nuo 50 iki100 litų. Tai nedidelės sumos, bet pinigai nebuvo tokie svarbūs. Svarbiausia – įgyti kuo daugiau patirties ir būti šventės dalimi. „Užsikrėčiau“, galima sakyti, vestuvių vedėjo darbu, pamėgau jį ir kitokio užsiėmimo nebeįsivaizdavau. Dar besimokydamas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, 2013 metais, pradėjau dirbti renginių organizavimo įmonėje „Trys karaliai“, kur iki šiol tebedirbu“, – apie karjeros pradžią pasakojo Laurynas.
Jis taip pat pabrėžė, kad renginių vedėjo darbas yra labai sunkus ir be galo atsakingas. „Tik žiūrint iš šalies gali atrodyti, kad vesti vestuvių šventę lengva, bet tai – darbas, reikalaujantis labai daug atsakingumo, susikaupimo, būtina nuolat tobulėti, kad šventės dalyviams netektų nuobodžiauti ir jie puikiai jaustųsi visos šventės metu. Svarbu mokėti ir vadovauti, nes tenka dirbti su savo komandos nariais bei asistentais. Viskas prasideda nuo susitikimo su būsimaisiais jaunaisiais. Išklausome, ko jie pageidauja, ko siekia, ir pradedame derinti vestuvių scenarijų bei ruoštis šventei. Likus iki šventės porai dienų, tikriname, ar garso ir apšvietimo aparatūra veikia, ar viskas suderinta, ar viskas tinkamai paruošta. Atėjus šventės dienai, keliamės labai anksti, nes važiuojame prie bažnyčios ar kitos vietos, kur ketinama rengti iškilmių ceremoniją. Tenka vykti ir į Vilnių, ir į Druskininkus bei kitus tolimus Lietuvos miestus. Teikiame ir koordinavimo paslaugas – ruošiame šampano staliukus su taurėmis, pasirūpiname rožių žiedlapiais bei fonine muzika. Anksti rytą susikrauname aparatūrą ir – į kelią… Šventė dažniausiai baigiasi apie 3–4 valandą nakties. Nuvargstame, tačiau viską atperka žmonių šypsenos ir padėkos žodžiai. Smagu, kada tikrai žinai, jog atidavei visą save, ir viskas pavyko, nors, tenka pripažinti, kad ir „mūsų virtuvėje“ pasitaiko nesklandumų, su kuriais sugebame susitvarkyti niekam nepastebėjus“, – apie savo darbą pasakojo Laurynas.
Jaunas vyras užsiminė ir apie nuotykius, kuriuos tenka patirti vykstant į vestuvių šventę. Kai kurie įvykiai įsirėžė į atmintį. „Važiavome į vestuves, kurios vyko Druskininkuose. Teko nuomotis automobilį. Ties Kryžkalniu sprogo padanga, bet, laimė, tiesiog nuvažiavome į kelkraštį. Blogiausia, kad automobilyje nebuvo atsarginės, o savaitgaliais autoservisai nedirba. Teko laukti apie pora valandų, kol giminaičiai iš Plungės atvežė padangą. Į šventę, žinoma, pavėlavome, tad teko pritaikyti didžiulę nuolaidą. Svarbiausia, kad jaunavedžiai nesupyko, bet nuoširdžiai padėkojo“, – apie patirtą nemalonų nuotykį, pasibaigusį laimingai, pasakojo švenčių vedėjas. Jis dar pridūrė, kad Biržuose vykusiose vestuvėse susiklostė gana juokinga situacija – teko vilktis dviem dydžiais didesnį kostiumą, nes savąjį buvo palikęs namuose.
L. Šimkus pasakojo, kad pragyvenimui prisiduria BALTICUM televizijoje garsindamas filmus, serialus. Pasak jo, tai ne tik darbas, bet ir didžiulis pomėgis, be kurio neįsivaizduoja savo gyvenimo. Tad ir į šį darbą jaunas vyras eina kaip į šventę.
Jaunasis vestuvių vedėjas pabrėžė, kad už viską, ko pasiekė, yra dėkingas žmonai. Pasak jo, Ugnė labai supratinga. „Mano žmona yra gimusi Kėdainiuose. Būdama aštuonerių, su tėvais atvyko gyventi į Plungę. Ugnė užsiima fotografija. Manau, tai dar viena priežastis, kodėl ji mane puikiai supranta ir šeimyniniame gyvenime nėra pykčių. Fotografija taip pat reikalauja daug atsakingumo. Jai tenka ilgai tvarkyti nuotraukas, kad gautų gerą rezultatą. Tad ji supranta ir palaiko mane, puikiai žino, koks yra mano darbas. Kartais tenka dirbti ir kartu – aš vedu šventę, žmona fotografuoja. Tada būna labai smagu. Mes žinome ir mokame dirbti sklandžiai. Žinoma, svarbiausia tarp mūsų yra atvirumas, kadangi visko galima prisigalvoti, tačiau mes lyg geriausi draugai – dalinamės viskuo, tad nepasitikėjimui vietos nėra“, – apie puikius šeimyninius santykius pasakojo Laurynas.
Tikru plungiškiu, žemaičiu save vadinantis Laurynas sako, kad į darbą važiuoja kaip į šventę. Kaip sako plungiškis, jo darbas labai varginantis, reikalaujantis psichologinės ištvermės ir pasiruošimo. Jau baigiantis sezonui, po daugelio renginių, pasak vedėjo, norisi tiesiog pabūti vienam ir apie nieką negalvoti. „Esu gana ramaus būdo žmogus, o kiekvienoje šventėje „ištaškau“ savo užslėptą energiją. Tad pabūti vienam reiškia pasisemti naujų jėgų bei energijos, kad artėjant naujam sezonui, galėčiau sėkmingai tęsti darbą. Švenčių dalyvių šypsenos, džiaugsmas, prieš kiekvieną šventę mane lydintis vidinis jaudulys, kad viskas įvyktų kuo geriau, užplūstantis adrenalinas įžengiant į sceną prieš didžiulį būrį žmonių – visa tai atperka nuovargį, veda į priekį ir neleidžia sustoti“, – kalbėjo pašnekovas.
Pasak Lauryno, ne visada viskas vyksta taip, kaip esi suplanavęs, kartais tenka improvizuoti ir suktis iš situacijos. Tačiau svarbiausia yra galutinis rezultatas – padaryti žmones laimingus.
„Manau, pagrindinė vedėjo savybė – lankstumas ir mokėjimas prisiderinti prie bet kokios situacijos ar žmonių, nes visi esame skirtingi. Reikia mokėti pajuokauti, išlikti kultūringam, su kiekvienu pirmą kartą pamatytu žmogumi bendrauti kaip su draugu ir, žinoma, būti nuoširdžiam“, – pasakojo įdomios specialybės atstovas.
Baigdamas savo pasakojimą, renginių vedėjas Laurynas visiems linkėjo gyventi šia diena ir džiaugtis kiekviena akimirka. O būsimiems jaunavedžiams – savo šventę planuoti jau dabar, nes laikas labai greitai bėga…
Renginių organizavimas https://event-mood.com/renginiu-organizavimas/
Edita LUKIENĖ