Trečiadienis, 2021 m. balandžio 14 d.

Futbolo lažybos arba didžiausia įmanoma rizika

Turbūt kaip ir dauguma sporto aistruolių kartkartėmis pažiūrite futbolą. Didžiąją futbolo sezono dalį televizoriuje ir medijoje dominuoja klubinis futbolas ir UEFA čempionų lyga. Besidomintys ir prijaučiantys kažkuriai ekipai susigundo ir atlikti statymus. Tačiau ar žinojote, kad klubinis futbolas yra bene blogiausia vieta atlikti statymus? Ką mes turime omenyje?

Italija

Viena iš didžiausių pasaulio klubinių futbolo lygų – Italijos Seria A. Turino Juventus, AC Milan, Milano Inter – didžiausios šio čempionato žvaigždės 2006m. atsidūrė žiniasklaidos akiratyje dėl to, kad klubai komunikuodavo tarpusavyje ir mačams parinkdavo palankius teisėjus bei darydavo įtaką rungtynėms. Calciopoli pramintas skandalas paliko juodą dėmę ant klubinio Italijos futbolo.

Dar ir dabar kas keletą metų (paskutinį syk 2015-2016m.) žiniasklaidoje atsiranda skambių antraščių, kaip specialūs tyrėjai imasi kratų didžiausių klubų būstinėse dėl vėl kylančių įtarimų apie korupcinius skandalus. Aišku, kitų lygų tokio masto korupcijos skandalai nekrato, tačiau galime pažiūrėti ir į savą daržą. Lietuvos „A“ lygoje neseniai įvyko daug ažiotažo sukėlusios rungtynės, kuriose didelis šešėlis krito ant abiejų komandų.

Nebenuspėjamos baigtys

2019 gegužės 1 diena. Camp Nou stadionas Barselonoje, UEFA čempionų lygos pusfinalis ir pirmose rungtynėse Barselona po 90 minučių tiesiog sunaikina Liverpulį 3-0. Iš tokio skirtumo antrose rungtynėse išsikapanoti pavykę yra tik kelioms komandoms… Visgi Liverpulis jau ne pirmą kartą sukuria futbolo „stebuklą“ ir po šešių dienų 4-0 sumindo prieš savaitę juos dusinusią Barseloną. Sensacija? Galbūt ir būtų galima taip galvoti, jei ne kitas tų pačių metų pusfinalis.

Ten Totenhemo „Hotspurs“ pralaimėjo pirmąsias rungtynes 1-0 ir keliavo į oponentų namų stadioną Amsterdame su sunkia užduotimi – įveikti karštą Ajax‘ą jų pačių tvirtovėje. Rungtynės svečiams prasidėjo labai blogai. Jau 35 rungtynių minutę jie antrą kartą traukė kamuolį iš vartų tinklo ir po pirmojo kėlinio turėjo bendrą 3 įvarčių deficitą. Atrodo situacija kone katastrofiška, tačiau, o dangau… 55, 59 ir paskutinę pridėtinio laiko minutę Lucas įmuša įvarčius ir į finalą keliauja Totenhemas. Įžvalgesniam futbolo žiūrovui tai jau tikrai nebeatrodo skaniai…

Galbūt kaltinti korupcija be svaresnių įrodymų nereikėtų, tačiau pastaraisiais metais tokių netikėtų arba kiek neproporcingai fantastiškų baigčių buvo labai daug. Jeigu seniau Liverpulio benefisas 2005m. finale antroje rungtynių dalyje atžaisti 3 įvarčių persvarą buvo tarsi futbolo pasaulio stebuklas, tas pats Liverpulis ir Totenhemas tokio stebuklo vertę gerokai sumažino.

Korupcija ir futbolo statymai

Lietuvoje, šalyje, kur nėra stiprios futbolo lygos ir rinktinės, žmonės ieško kitų būdų kaip išreikšti meilę ir azartą šiam sportui. Dėl to koja kojon žengia dvi veiklos – futbolas, statymai. Dažnai mūsų tautiečiai apie futbolą stato kiek neįvertinę realių sporto tendencijų, pasikliauja tik savo intuicija bei akimis, dėl to labai daug tų statymų būna nesėkmingi.

UEFA ir FIFA – dvi pagrindinės futbolo organizacijos pasaulyje yra kone kiekvienais metais kaltinamos dėl korupcijos ir nesąžiningo elgesio. Jų buvę vadovai – M.Platini ir S.Blatter‘is turėjo palikti postą dėl didžiulio spaudimo iš aplinkos, kaltinančios juos arba net įrodžius korupciją M.Platini atveju. O ką jau kalbėti apie mūsų vietinį futbolo frontą, kur taip pat neretai mirga antraštės dėl sutartos įvairių varžybų baigties.

Viską apibendrinus galima sakyti, kad dėl plačiai paplitusios korupcijos, daugybės aukšto profilio skandalų ir nenuspėjamų rungtynių baigčių – statyti už futbolą neapsimoka!

Komentarai
Kiti straipsniai