Tyčia rūsyje uždaryta narvaišiškė sulaukė ne atsiprašymo, o grasinimų
Maždaug prieš metus straipsnyje „Narvaišiuose pusamžę moterį tyčia uždarė rūsyje“ trumpai aprašėme įvykį pagal policijos pranešimą, kai minėtame kaime keturi jaunuoliai tyčia buvo įkalinę kaimynę rūsyje, o pareigūnams ją išlaisvinus, prišokęs vienas dar ir mosavo kumščiais. Kovo 13 dieną, praėjus beveik lygiai metams po įvykio, trys moters skriaudikai sėdėjo teismo suole: Deividas Skurdauskis (gim. 1997 m.), jo brolis Osvaldas Skurdauskis (gim. 1998 m.) ir Richardas Gabaliauskis (gim. 1992 m.). Pastarojo brolis – Vygantas Gabaliauskis (gim. 1993 m.) – teisme nepasirodė, tad jis bus suimtas.
Neteisėtas laisvės atėmimas ir viešosios tvarkos pažeidimas – tokie kaltinimai yra pareikšti smarkiajai Narvaišių kaimo ketveriukei. Tačiau teismui šios bylos atversti nepavyko ir iš antro karto.
Pirmąjį kartą – praėjusių metų pabaigoje – nė vienas iš kaltinamųjų nesivargino atvažiuoti į teismą, tad visus buvo pavesta atvesdinti policijai. Kovo 13 dieną, kaip minėta, trūko vieno – V. Gabaliausko. Kaip teigė E. Gabaliauskis – brolis tiesiog atsisakė važiuoti į teismą ir viskas! Teisėja priėmė nutartį kardomąją priemonę sugriežtinti – vietoje rašytinio pasižadėjimo neišvykti – į suėmimą. Kitą posėdžio datą paskyrė po mėnesio.
Nukentėjusiųjų suole sėdėjusi 51 metų Jolanta N. po posėdžio sutiko trumpai šnektelėti.
Moteris sakė iki šiol nesulaukusi jaunuolių atsiprašymo. Priešingai – vienas iš jų, t. y. teisme nepasirodęs V. Gabaliauskis, ne per seniausiai jai netgi grasino.
Narvaišiškė nuo įkaušusių jaunų kaimynų nukentėjo praėjusių metų kovo 26-osios popietę. Broliai Gabaliauskai, gyvenantys tame pačiame name kaip ir ji, su to paties kaimo gyventojais Skurdauskiais tądien „uliavojo“ kiemo pavėsinėje.
Taip jau sutapo, jog tądien Jolantai N. prireikė parsinešti bulvių. Prieš 14 valandą paliko puode verdančią mėsą ir išėjo į rūsį, kuris yra kiek toliau nuo namo.
Kiemo pavėsinėje girtaujantis jaunimas pastebėjo, kaip kaimynė nusileido į rūsį ir nutarė jai iškrėsti šunybę – vienas jų prišokęs užšovė durų skląstį.
Moteris sakė, jog buvo tik pradėjusi rinkti bulves į krepšį, kai išgirdo trinktelint sunkias duris. Jokio kito išėjimo nebuvo, tad Jolanta N. ėmė baladotis ir šaukti pagalbos. Tačiau jaunimėlis iš uždarytosios tik šaipėsi ir tyčia pagarsino muziką.
Viena laimė, jog įkalinta narvaišiškė į kišenę buvo įsidėjusi mobilųjį telefoną. Vargais negalais, tai atsirandant ryšiui, tai pradingstant, ji sugebėjo priskambinti policijai.
Nuo uždarymo iki išlaisvinimo praėjo dvi valandos – pareigūnai moterį iš rūsio išleido maždaug 16 valandą. Kaip vėliau paaiškėjo, policininkai klausė pavėsinėje sėdinčių jaunuolių, kokiame rūsyje galėtų būti Jolanta N., tačiau šie tyčia pareigūnus klaidino, sakydami, kad moteris yra kitoje vietoje.
Vos narvaišiškė buvo išlaisvinta ir pareigūnams parodė į galimus skriaudėjus, kieme pripuolė V. Gabaliauskis – net prie policijos akių pargriovė ją ant žemės ir kumščiu ėmė mušti kur papuolė. Pareigūnams jį nutempus, moteris įėjo į savo namus, bet iš paskos atsivijo Skurdauskiai – šie taip pat kėsinosi Jolantą N. „paauklėti“, kol galiausiai visą įkaušusią ketveriukę policininkai išvežė į areštinę.
Tąsyk, kaip teigė pašnekovė, galėjo sudegti visas namas, o ten juk gyvena ne tik ji ir Gabaliauskai, bet ir dar kelios šeimos. Moteris prisiminė, jog tada, kai buvo išlaisvinta ir parėjo namo, vandens, kuriame virė mėsa, jau beveik nebebuvo – dar kelios minutės, ir viskas būtų pradėję svilti, degti…
Jolanta N., be abejo, patyrė ir fizinį skausmą, ir moralinį sukrėtimą. Nors į medikus moteris nesikreipė, tačiau, kaip pati teigė, ant kūno buvo mėlynių, reikėjo ir vaistus kurį laiką vartoti. Todėl iš minėtų kaimo chuliganų ji sieks prisiteisti neturtinę žalą.
Moteris sakė esanti našlė, Narvaišiuose gyvenanti viena. Vaikai jau suaugę. Buvo po įvykio pas jų išvykusi kuriam laikui pabūti, bet vėl grįžo namo. Liūdna, bet nei menkiausio apgailestavimo, nei jokio atsiprašymo dėl savo poelgio smarkuoliai nukentėjusiajai išreikšti taip ir nesugebėjo. Matyt, tokie asmenys drąsūs būna tik pavėsinėje, prie butelio…
Iki minėto nusikaltimo teisti buvo R. Gabaliauskis ir D. Skurdauskis.
Už neteisėtą žmogaus laisvės atėmimą (BK 146 str. 1 d.) įstatymas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų, o už viešosios tvarkos pažeidimą (BK 284 str.) gali būti skiriami viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Lina MOTUŽIENĖ