Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Teismai

Medienos vagystę tėviškės miške prilygino išniekinimui

„Tai buvo mūsų tėvų ir protėvių palikimas, kurį jie atėję išniekino ir išdraskė“, – tokius žodžius teisme ištarė Danutė Vaitkevičienė, kuri kartu su broliu Kazimieru Algirdu Vaičiuliu prieš metus išgirdo apie jų miško vagystę Žlibinų seniūnijos Abokų kaime. Už šį nusikaltimą ir pasikėsinimą įvykdyti dar vieną prieš Plungės teismą balandžio 13-ąją stojo bedarbis telšiškis Algimantas Mačiukas (gim. 1957 m.).

Plungiškis ginklus pirkti siūlė rietaviškiui pareigūnui

Už tai, kad Rietavo turguje bandė parduoti du nešaunamuosius pneumatinius ginklus, kovo 29-ąją prieš teismą stojo niekur nedirbantis, išsiskyręs, anksčiau neteistas plungiškis Kęstutis Išganaitis (gim. 1956 m.). Vyras tikino vieną šautuvą parsivežęs iš Varšuvos, o kitą – iš Gariūnų turgavietės.

Taksistės advokatas kaltę verčia nukentėjusiajam

Apie avarijos bylą, kurioje taksi vairuotoja Rita Kolmogorova kaltinama 2008-ųjų vasarą Plungėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, susidūrusi su tuomet dar nepilnamečio Deivydo Rapalio vairuojamu motoroleriu, rašėme ne kartą. Kovo 23-iąją byla buvo nagrinėjama toliau – tądien teismo ekspertas pateikė specialistų išvadas.

Kaip vietiniai nevietiniams Plungę aprodė...

Taisyklę, kad su nepažįstamais reikia bendrauti atsargiai, pravartu visada prisiminti. Deja, pernai vasarą iš Šateikių su autobusu į Plungę pasižmonėti atvykę jaunuoliai atsargumą buvo pamiršę. Padauginę alkoholio, nuo tokių pat įkaušusių plungiškių ne tik gavo „malkų“, bet ir asmeninių daiktų, pinigų neteko. Laimė, policija plėšikėlius netruko sulaikyti, tad byla pasiekė teismą. Kovo 22-ąją už tai buvo teisiami trys plungiškiai: Andrius Lukoševičius (gim. 1990 m.), Petras Paulauskas (gim. 1991 m.) ir nepilnametis E. D. (gim. 1994 m.).

Apeliacinis teismas žmonos žudiko nepagailėjo

Šateikių seniūnijos Papievių kaimo gyventojas Almantas Kryževičius praėjusių metų pabaigoje buvo nuteistas už žiaurų savo žmonos Kristinos Kryževičienės nužudymą ir gavo 15 metų kalėjimo. Tikėdamasis bausmės sušvelninimo, vyras kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą.

Buvęs TRATC-o darbuotojas savo tiesą bandys įrodyti teisme

Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) Telšių skyriaus specialistu dirbęs ir gruodžio viduryje iš darbo atleistas Vaclovas Gudauskis kreipėsi į teismą. Civilinė byla dėl neteisėto atleidimo iš darbo, vidutinio darbo užmokesčio priteisimo ir neturtinės žalos atlyginimo turėjo prasidėti kovo 16-ąją, tačiau tądien nepasirodė nei TRATC-o atstovai, nei jų advokatas.

Per metus nuosprendį išgirdo 260 asmenų

Plungės rajono apylinkės teismas pateikė 2010 metų darbo apžvalgą, kurioje aptarti šios įstaigos struktūros klausimai, personalo pokyčiai, išnagrinėtų baudžiamųjų, civilinių ir administracinių teisės pažeidimų bylų rezultatai, finansavimo ir kiti aktualūs teismo veiklos aspektai.

Į avarijos bylos nagrinėjimą nukentėjusieji atėjo su ramentais

Kovo 1-ąją už padarytą avariją į teisiamųjų suolą sėdo niekur nedirbantis ir nesimokantis Alsėdžių seniūnijos Dišlių kaimo gyventojas Vytautas Malakauskis (gim. 1991 m.). Dėl jauno vairuotojo kaltės 2010-ųjų vasarą nukentėjo trys žmonės.

Atleistas iš darbo V. Gudauskis skundžia TRATC-ą teismui

Iš Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) Telšių skyriaus specialisto pareigų atleistas Vaclovas Gudauskis skundžia tokį sprendimą teismui. Vyriškio įsitikinimu, vykdydamas struktūrinius pertvarkymus, direktorius Algirdas Vaitkus privalėjo atleidžiamiems Telšių ir Mažeikių skyrių darbuotojams pirmiausia pasiūlyti laisvas darbo vietas ir tik paskui įteikti įspėjamuosius lapelius dėl atleidimo. Daug metų laikytą TRATC-o direktoriaus pavaduotojo etatą A. Vaitkus galėjo pasiūlyti kažkuriam atleidžiamam specialistui. V. Gudauskis piktinosi, kad aplenkiant Darbo kodekso reikalavimus į laisvą direktoriaus pavaduotojo vietą buvo įdarbintas kitas žmogus. Negana to, buvęs darbuotojas įsitikinęs, kad su juo buvo tiesiog susidorota paskiriant kaip nuobaudą atleidimą iš pareigų. Darbdavio A. Vaitkaus veiksmus vyras apskundė Valstybinei darbo inspekcijai ir teismui. „Aš keliu savo klausimą, bet pasiruošęs atskleisti, kas iš tiesų dedasi TRATC-e, kuriame dirbau nuo pirmųjų jo veiklos dienų“, – pažymėjo V. Gudauskis.
„Plungės žinių“ skaitytojų dėmesiui – V. Gudauskio mintys.

Teniso aikštelės šeimininke tapo Savivaldybė

Plungėje, Vandentiekio gatvės gale, esanti niekieno lauko teniso aikštelė, kurią šios sporto šakos mėgėjai žūtbūt norėjo išsaugoti, o ten gyvenanti šeima – sunaikinti, pagaliau perėjo Savivaldybės žinion. Keletą metų besitęsiantiems neaiškumams vasario 23-iąją tašką padėjo teismo sprendimas.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama