Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Susipažinkim!

Procedūrų kabinete žmonės spėja ir išsipasakoti...

Įėjus pacientui, Viktorija Grikštienė apsisuka vikriai ir tiksliai – po minutėlės žmogus jau laiko dūrio vietoje vatos gumulėlį, tačiau dėl visa ko, lyg abejodamas, dar pasitikslina, ar jau viskas. Juk jis nieko nepajutęs... Šviesiaplaukė moteris baltu chalatu linkteli ir nusišypso: taip, kraujo iš venos paimta. Ir šitaip bene keturiasdešimt metų...

Alpinisto keliuose – ne tik gamtos pavojai, bet ir sprogstančios bombos

Nuotykių ir ekstremaliojo sporto mėgėjai leidžiasi į sudėtingiausias keliones kalnuose. Jų nebaugina nei ypatingos išgyvenimo sąlygos, nei įvairiausi pavojai. Lietuva – lygumų kraštas, tačiau tai ne problema kalnų mylėtojams. Vienas jų – rietaviškis Eugenijus Lukminas drauge su kitais alpinistais nukeliauja tūkstančius kilometrų, kad patirtų tai, kam nedaugelis tesiryžtų. Mūsų kraštietis jau spėjo apsilankyti Himalajuose, kur pabuvo net paties Dalai Lamos paskaitose, taip pat keliavo Altajaus, Tian Šanio ir Panų kalnuose.

„Džiaugiuosi, kad nė vienas iš vienuolikos vaikų nenusikalto“

Kiekvienais metais, artėjant Motinos dienai, Prezidentūroje apdovanojamos daugiausia vaikų užauginusios Lietuvos mamos. Šiemet į šią šventę buvo pakviesta ir Platelių seniūnijos Dovainių kaimo gyventoja Kazė Račkauskienė, netrukus minėsianti savo 86-ąjį gimtadienį. Nors Prezidentę Dalią Grybauskaitę ji labai norėjo pamatyti, tačiau garbaus amžiaus moteris nebeturėjo sveikatos leistis į kelionę. Kita vertus, juk ne apdovanojimas svarbiausia. Aštuonių sūnų ir trijų dukrų mama sakė širdyje jau turinti didžiausią džiaugsmą – žinojimą, jog visi jos vaikai užaugo dori.

Indija – tarsi kitas pasaulis

Pastarajame dešimtmetyje ypač plintantis žavėjimasis Rytų kultūromis neaplenkė ir rietaviškių. Kuo gi vilioja lietuvaičius, atrodo, tokia mums, šiauriečiams, tolima ir svetima kultūra? Ir vis dėlto senųjų arijų civilizacija mums kur kas artimesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o domėjimasis Rytais Lietuvoje jokia naujiena. Dar J. Basanavičius savo raštuose mini senuosius lietuvių protėvius, kilusius iš „indijonų tautų“, o tokių šviesuolių, kaip Vydūnas, V. Krėvė, M. K. Čiurlionis, J. Baltrušaitis, kūryba neatsiejama nuo Indijos kultūros.

Į Šateikių biblioteką žmonės užeina ir laukdami autobuso

Nors modernių technologijų laikais žmonės mažiau skaito knygų, tačiau išlikusios bibliotekos vis dar turi savą skaitytojų ratą. Artėjant Pasaulinei knygos ir autorinių teisių dienai, apsilankėme Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šateikių kaimo filiale ir įsitikinome, jog tenykščiai gyventojai yra gana aktyvūs knygų mėgėjai.

Tada buvo tik spausdinimo mašinėlės ir pilkas popierius...

Balandžio 21-oji – Sekretorių diena

Atrakinusi mažo kambarėlio duris, ant kurių nėra jokio užrašo, Stanelių pagrindinės mokyklos sekretorė Irena Jokšienė šypteli: „Į archyvą niekam neleidžiu įeiti, tad kitiems ir nereikia žinoti, kas čia yra.“ Nuo aukštos lentynos paėmusi ranka susiūtą poros dešimčių metų senumo segtuvą, moteris atverčia pačios rašytus dokumentus ir, nuklydusi į praeities prisiminimus, nusistebi, kaip greitai viskas pasikeitė.

Nauja Stanelių bendruomenės pirmininkė džiaugiasi žmonių aktyvumu

Bus jau keletas mėnesių, kai Stanelių kaimo bendruomenė „Pietuvė“ turi naują pirmininkę – Virginiją Dapšienę. Jauna, veikli, lengvai bendraujanti, išsilavinusi, o svarbiausia – sava. Staneliškiai visuotinio susirinkimo metu išsirinko būtent tokią savo bendruomenės pirmininkę.

Į namus parvijo tėvynės ilgesys

Nuo vasario vidurio Plungės rajono savivaldybės administracijoje turizmo specialiste pradėjo dirbti Gintarė Gurevičiūtė. Pagrindinis jos uždavinys – visais įmanomais būdais platinti žinią, kad turistai Plungėje yra laukiami.

Vasarą džiovina, žiemą – pina

Žmonės po truputėlį pradeda įvertinti tai, kuo užsiima Varkaliuose, Gandingos piliakalnio papėdėje, gyvenanti Rasa Žalūdienė. Iš džiovintų žolynų jos nupinti namų apyvokos daiktai jau rado vietą ne vieno Varkalių bendruomenės gyventojo namuose, nes sukuria jaukumą, skleidžia malonų kvapą ir gerą augaluose užkoduotą energiją. Moteris taip pat yra puiki vaistinių augalų žinovė, kurį laiką kartu su vyru Kazimieru buvo įsiliejusi į pirmojo Lietuvoje vaistažolių augintojų kooperatyvo „Tėviškės žolynai“ veiklą. Originaliai mąstančią ir kuriančią varkališkę į savo būrį jau kviečia Plungės tautodailininkai. Vasario 4 dieną Plungės kultūros centro parodų salėje buvo surengta pirmoji R. Žalūdienės darbų paroda.

Į Telšių smaragdinį chorą patekusi žlibiniškė tiki pergale

Didelio populiarumo sulaukęs projektas „Chorų karai“ TV3 eterį vėl drebins nuo vasario 13 dienos. Šiuo metu visi projekto chorai intensyviai repetuoja, jiems talkina chorų generolai, vadovai, choreografai, režisieriai ir stilistai. Iš viso savo chorus subūrė septynios Lietuvos įžymybės, tarp kurių yra ir atlikėjo Deivydo Zvonkaus sustyguotas smaragdinis, arba žaliasis, Telšių choras. Džiugu, jog žemaičių dainininkų būryje galėsime pamatyti ir du savo kraštiečius – plateliškį Liną Senkų ir žlibiniškę Lolitą Norgėlaitę. Šįsyk kalbiname merginą.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama