Archyvas

Nuo:
Iki:

Reklama

Skaitytojai rašo

Jurginės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje

Daug gražių ir įvairių renginių vyksta Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje. Šiemet anksti pabudęs pavasaris balandžio 25 dieną sukvietė visus pradinių klasių mokinius į Jurgines – pirmosios ganiavos –piemenukų – šventę.

K. Donelaitis kalbėjo mūsų lūpomis

Šiais metais visoje Lietuvoje vyko ir vyksta renginiai, skirti Kristijono Donelaičio sukakčiai paminėti. Trys šimtai metų skiria mus nuo lietuvių grožinės literatūros pradininko gimimo. Per tiek laiko žmonių gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. Kyla klausimas, kokią prasmę šiandien įžvelgiame skaitydami K. Donelaičio kūrybą?

Už mokyklos nelankymą tėvai turėtų susimokėti

„Jei tėvai toleruoja vaiko pamokų nelankymą, jie turėtų už praleistas pamokas susimokėti“, – Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje dėl pamokų nelankymo sakė komiteto narys vicemeras Mindaugas Jurčius. „Plungės žinių“ Nr. 31 išspausdintas straipsnis apie pamokų nelankymo problemą Plungės rajono mokyklose baigėsi pastebėjimu: „Šiai idėjai (susimokėti už praleistas pamokas) pritariančių neatsirado. Vicemerui priminta, kad mokslas bendrojo lavinimo mokyklose Lietuvoje kol kas yra nemokamas.“

Iš oratorių konkurso – su prizu

Kovo 28 dieną Klaipėdoje, LCC tarptautiniame universitete, vyko 17-asis kasmetinis nacionalinis oratorių konkursas. Dalyvavo 43 vyresnių klasių moksleiviai, jų mokytojai, svečiai iš Jungtinės Karalystės, JAV ambasadų, palaikymo komandos iš įvairių Lietuvos miestų. Kiekvienas moksleivis turėjo paruošti ir pristatyti auditorijai kalbą. Šių metų tema – „Būti žmogumi – diskutuoti“. Konkursas vyko anglų kalba. Dalyviai kalbėjo prieš auditoriją. Buvo vertinamas kalbos turinys, gebėjimas pristatyti kalbą, anglų kalbos žinios, oratoriaus sugebėjimai, pasitikėjimas savimi.

„Saulės“ gimnazijoje paminėta Žemės diena

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Atėjo astronominis pavasaris – pavasario lygiadienis, nes dienos ir nakties ilgumas tapo vienodas.

„Pasakos“ lopšelyje-darželyje – Teatro dienos minėjimas

Teatras ugdo vaiko pasaulėvaizdį, formuoja jo vertybes ir nuostatas, moko atskirti gėrį nuo blogio, pamatyti grožį gyvenime ir žmonėse.

Po Italijos saule – mokytojos Vaidos darbai

Platelių meno mokyklos Žemaičių Kalvarijos skyriuje dailės specialybės mokytoja jau gerą dešimtmetį dirba Vaida Blistrubienė. Jos paruošti mokiniai – įvairių rajoninių jaunųjų menininkų konkursų dalyviai ir laureatai. Moksleivių darbų parodos rengiamos mokykloje. Džiugu, kad mokytoja ne tik vaikus moko dailės meno, bet ir pati yra profesionali dailininkė.

Specialiojoje mokykloje atverta liaudies skrynia

Plungės specialiojoje mokykloje buvo surengta šventė „Liaudies skrynią atvėrus“, kurios tikslas – lietuvių liaudies tradicijų, etninio palikimo puoselėjimas ir perdavimas iš vyresniosios kartos mažiesiems ugdytiniams, jų tėvams, pedagogams.

Rankdarbių gausa Kantaučių bibliotekoje

Nuo vasario 25-osios Kantaučių kaimo bibliotekoje atidaryta rankdarbių paroda. Darbų autorės – Kantaučių bendruomenės moterys, kurios kiekviena turi sau malonų pomėgį: viena mezga, kita neria, dar kita siuvinėja ar velia iš vilnos.

Viktorina „Mes mylim gyvūnus“

Plungės miesto bibliotekos Jaunųjų knygos bičiulių klubas „Išminties upeliukas“ surengė viktoriną „Mes mylim gyvūnus“. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai – beveik visi vaikai savo namuose ar pas senelius turi mylimą gyvūną, kuriuo rūpinasi ir kurį prižiūri.

Naujas Nr.

Apklausa

Reklama